Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 4 éves ivartalanított kandúrom...

4 éves ivartalanított kandúrom jelölhet ismét ez lehetséges?! Szobacica már évek óta. Jelenleg középfülgyulladása van. Atkás.

Figyelt kérdés

Lett mellé egy kölyök macskám, akit születése óta nevelek. Szintén kandúr, még nem ivartalanított.

Elvàlasztva vannak egymástól. Még nincsenek összeszoktatva.

Nem rég üres volt a szoba a nagy cica ólàlkodott bent. A szőnyeg meg lett jelölve. Kérdés,hogy melyik macska lehetett?!?

Help!



2017. szept. 25. 10:08
 1/4 A kérdező kommentje:
A kicsi 5 hónapos múlt!
2017. szept. 25. 10:10
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem lehetett a kicsi is. Van, hogy 5 hónaposan már ivarérettek. De a nagy is, lehet, hogy stresszel amiatt, hogy ott egy idegen cica.
2017. szept. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem a 10 éves 9 éve ivartalanított kandúrom a mai napig jelöl, kint-bent és mindenhol ahol lehetősége van rá. Nagyon büdös és nem tudom az ivartalanítás miért nem szüntette meg de van ilyen is (szomszéd lánymacskája ivartalan és mégis tüzel). Viszont 5 hónaposan a kicsi is bőven lehet már ivarérett így biztosat csak akkor fogsz tudni ha egyszer rajtakapod a tettest.

Jelölni egyébként általában függőleges dolgokat szoktak falat, ajtót, fát stb. a szőnyegen lehet, hogy csak pisibaleset volt.

2017. szept. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha a kicsi volt, akkor nem hiszem, hogy jelölés, inkább csak pisibaleset, még nem szokta meg, hol az alom.


Ha a nagy volt, akkor lehet ez reakció arra, hogy ott van a kicsi. Akkor sem biztos, hogy ez területjelölés. A cicák néha bosszúból pisilnek rossz helyre (lányok is). Talán féltékeny, hogy a kicsivel többet foglalkoztok, és titeket büntet a szőnyegre pisiléssel.


De szerintem nem kell túlaggódni, minden összeszoktatás rázós egy kicsit, ha megszokják egymást, nem lesznek ilyenek.


A fülatkát szerencsére egyszerű kezelni, állatpatikában lehet kapni olyan szert, amit a tarkójára kell cseppenteni, és többek között a fülatkát is elpusztítja pár nap alatt. Vagy már kezelés alatt áll a cica? Ha nem, ne várjatok, mert ha a gyulladás elterjed, akkor viszont már nem lesz elég a cseppentő, meg is süketülhet. A rossz közérzet (viszketés miatt) is lehet oka annak, hogy rossz helyre pisil.

2017. szept. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!