Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehetek bolhás a macskámtól...

Lehetek bolhás a macskámtól vagy csak beképzelem magamnak?

Figyelt kérdés
Pár napja hozzánk került egy kismacska. Mivel nagyon kicsi még nem merjük kinthagyni éjszakára az utcában lévő kutyák miatt, meg amúgy is túl pici, bármi történhet vele. Mikor elhoztuk nem is sejtettük hogy mennyi probléma lesz vele. 2. Nap vettük észre hogy nagyon vakarózik. Bolhafésűvel atfésültük a bundáját és vagy 7-8 bolhát is találtunk benne. Megfürdettük bolhaölő samponnal, akkor vettük észre hogy a fule is fekete belül. Fülatka. Hívtuk az állatorvost, aki beadott neki injekciót a fülére meg féreghajtót. Azt mondta hogy nem lehet egyszerre kezelni az atkára és a bolhára szóval arra majd a rühkezelés után. Mivel a macska a hálószobába volt főleg mindent amit lehetett kimostunk, Insecticid 2000-el lefújtam mindent de azóta is folyamatosan viszketek. Átnéztem magam, bolhacsípés nincs rajtam abszolut de vakarózom mindenhol. A hajam, combom, arcom főleg. Bőrömön semmilyen elváltozás nincs. Lehet ez a bolhától vagy csak pszichésen hat rám a tudat hogy egy bolhás,atkás macska aludt velünk?
2017. okt. 1. 02:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem csak pszichésen hat rád. Mikor legjobb barátomnak lett macskája velem is volt hasonló. Konkrétan mindenem viszketett folyamatosan, pedig nem volt bolhás, atkás.


Hasonló volt, mikor a saját macskáim kerültek hozzám. Ők sem voltak se bolhásak, se atkásak. Aztán mikor valami lehetetlen csoda folytán bolhásak lettek, az pokol volt. Beképzeltem, hogy a lábamon mászkálnak a bolhák, rémes volt.

2017. okt. 1. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

En ugy tudom, hogy ha van kislallatod akkor a bolha azon marad. Ha a petek szetszorodtak a lakasban es kikelnek, akkor is a macskat keresik meg. Ha a viszont a macska elkerul a haztol, es nincs semmilyen allat, kikelnek a bolhak akkor ugralnak ra az emberre.

Velunk is ez tortent, amikor elmentunk egyszer nyaralni es a macskat addig valaki masnal helyeztuk el. Haza jottunk, es nem tudtunk egyhelyben allni, mert rank ugraltak a bolhak. Ki kellett hivni a rovarirtot es o mondta el, hogy ez hogy mukodik.

2017. okt. 1. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Igen sajna lehetsz, az ágyad körül meg feszkelhetnek a földön... rád ugranak ha ki keltek és éhesek....

gyakran kell forró vízzel felmondási vegyszereLL.

23 cat owner

2017. okt. 1. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Felmosni xd android...
2017. okt. 1. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

100%-osan egyetértek a 2-es válaszolóval, nálunk is ez volt a helyzet.

Amíg állat van a lakásban, addig emberre nem mennek.

Egyébként is van az emberbolha és a kutya,-macskabolha ami utóbbi ugyan ráugorhat az emberre is, de nem olyan nyomokat hagynak maguk után, mint az emberbolha.

Az emberbolha nagy, púpos, viszkető kiütést, az állatbolha egy pici piros pontot - ami nem viszket - okoz az embernél.

Ha rajtad nincsen semmi nyoma, akkor tényleg csak beképzeled, vagy azért viszketsz, mert allergiás vagy a cicákra. Nem ártana neked egy allergiateszt.

2017. okt. 1. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Àtèrzem a dolgot 2 ève minket is megszàlltak a bolhàk. Sajnos màr csak, akkor eszmèltünk, mikor minket csìptek az àgyban.A cicàink benti macskàk, ìgy valòszìnűleg , mi hoztuk haza őket a ruhàzatunkon valahonnan. Több hèt volt kiirtani őket. 2 cicankat megfurdettük, szàradàs utàn csepegtetös bolhairtòt kaptak. Vettük sprayt , amivel a szöveteket( kanapè, szőnyeg, àgy) többször àtfùjtuk. Mindent amit lehetett magas hőfokon kimostunk.

A bolha az embert is megtudja csìpni àm ha ennek nincs nyoma lehet tènyleg pszihès a dolog. Ami mèg eszembe jutott, hogy esetleg a kifùjt bolhairtò kèszìtmènyre nem lehetsz allergiàs?

2017. okt. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!