Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Jön a tél és egyre hidegebb...

Jön a tél és egyre hidegebb van. Egy kiscica (még nincs 1 éves) át tudja vészelni?

Figyelt kérdés

Nem szeretném a lakásba beengedi. Vettem neki egy kis házikófélét, alulról kipárnáztam, gondolom azért valamennyi hőt megtart, de majd a téli mínuszokban nem fog sokat számítani.

Úgy látom, hogy egyre sűrűbb és dúsabb a bundája, készül a hidegre a szervezete. Még most nem szokott fázni, de majd nyugodtan kinthagyhatom a legnagyobb fagyokban is?



2017. okt. 7. 00:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha közel 1 éves lenne, akkor az elmúlt telet már megélte volna. Ha elírtad s 1 hónapos se lenne, akkor pedig még szopna...

Ha tavasszal született, akkor persze, hogy átvészeli, minden más tavasszal született, nem szobában élő állat is megteszi (jó, nem 100%-osan, de az ember mellett, etetve, házikóval nem sok esélye van a megfagyásra, megfázásra, ha kinti és nagy bundát növeszt).


Tuti, hogy a házikó rengeteget jelent a téli mínuszokban. Kifejezetten meleg persze nem lesz, de sokkal jobb lesz, mint kint.

2017. okt. 7. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A koliban, ahol korábban laktam, rendszerint volt néhány macska, akik ősszel kölykeztek. Igen ám, de ott voltak lakatlan épületek, külső kazánház és egyéb dolgok, amik közelébe behúzódhattak a hideg elől.

Elméletileg egy fél évesnél idősebb macsek szervezetének bírnia kellene a telet, de azért azon kívül, hogy a lakásba beengeded, felmerülnek más lehetőségek is, ha oda semmiképp nem akarod:

- melléképületek

- garázs

- pince (ez tartja a legjobban a hőt télen)

Ha bármelyik van, a nagyobb hidegekben legalább ide be kellene engedni. Persze lehet, hogy simán átvészeli, csak magamból indulok ki, nem tudnám elképzelni, hogy a macska kint van, én meg bent.

2017. okt. 7. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
95%
A legnagyobb hidegben, a jég hátán, hóban, fagyban nem tud megélni. Ha nem biztosítasz neki egy megfelelő helyet, ahol melegedhet, akkor keresni fog magának valahol egyet.
2017. okt. 7. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Béleld ki szalmával a házikót, és tedd fedett helyre. Nálunk a pincében állandó 11 fok van, ott van a háza még külön. Szigetelve és bélelve.
2017. okt. 7. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a környéken annó lefialt egy macska majd magárahagyta a kicsinyeit amikor pár hónaposak lettek. A környéken élők etették, be senki nem engedte őket, de túlélték. A 3. télre az egyik nagyon beteg lett őt orvoshoz vittük, tüdőgyulladása lett de ki tudták kezelni szerencsére.
2017. okt. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

#1:

Nyár előtt kicsivel született, ezért nincs 1 éves (télre kb. fél lesz).


#2:

Melléképületeink és garázs is van (persze mindenféle fűtés nélkül), oda majd beengedhetem.

2017. okt. 7. 16:24
 7/7 anonim ***** válasza:
Nagyszüleimnél a padlásajtóra volt vágva egy macskaajtó. Csak a rés, abban a méretben. Most nagy örömmel fedeztem fel itt egy kertes háznál egy melléképület (garázs?) ajtaján ugyanilyet. Szabadon járhat ki-be.
2017. okt. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!