Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Fél éves félperzsa cicáimnak...

Fél éves félperzsa cicáimnak kórosan hullik a szőre. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Elsősorban tapasztalt cicagazdik segítségét várom, de jöhet minden.

Van két cicám, mindkettő félperzsa.(házimacska és perzsa szülőktől) Az egyik teljesen házimacska jellegű, nem túl hosszú a szőre, a másik viszon inkább perzsa, gyönyörű bozontos farok, hosszú bunda.

Az a probléma, hogy a rövidebb szőrűnek másfél hete elkezdett hullani a szőre csomókban, a feje mögött és a lapockáján. Ma viszont észrevettem, hogy a másik cicánál is elkezdődött ez a folyamat, egy-két foltban hiányzik a bunda hátul a nyakán, nála alig észrevehető, de én látom.

Viszont a másik cicánál ez már annyira kóros, hogy messziről látszik hogy valami nem oké a bundájával. Ahol kilátszik a bőre ott nem sebes, nem váladékos, nem száraz, szép tiszta.

Az állatorvos vitaminhiányra gondolt, de mindegyikük kap vitamint 5 napja de semmi változás, sőt mint mondtam az egyiknek most kezd csomókban hullani.

Félig kinti cicák, de napközben többször is bejöhetnek a kazánházba. Prevital alutasakos tápot, valamint Coshida száraz kiscicatápot, és whiskas 2-12hónap-os száraz tápot kapnak felváltva. Naponta 3x esznek, reggel délben szárazat, este pedig szárazat és alutasakosat összekeverve. Arra gyanakszom, hogy valamelyik eledelre allergiásak lehetnek.

Amúgy nem látszanak betegnek, jó kedvük van, játszanak, szaladgálnak, olyanok mint voltak, csak a szőrük csúnya. Stresszhatás nem éri öket, féregtelenítve vannak. Volt fülatkájuk, de állatpatikában javasolt lapocka közé cseppenthetős szerrel kezeltem őket, azóta nincs nekik, tiszta a fülük. Már arra is gondoltam, hogy előfordulhat esetleg az, hogy másfél hónappal a cseppentés után kezd hullani a szőrük?

Kifejezetten kiscicáknak való volt az a szer is.

Vagy ezekkel a tápokkal van a baj?

Valaki tud valami tanácsot adni?



2017. okt. 10. 11:21
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Úgy néz ki, hogy visszanől a szőrük. Ahol csomóban hiányzott mostmár fél cmes kis pehelyszőr van. :)
2017. okt. 24. 16:51
 12/14 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt hasonló a perzsa cicámnak, az bőrgombásodás miatt volt.
2017. dec. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Nálunk vitaminhiány okozta a panaszt. Azóta gyönyörű bundájuk lett. :)
2018. jan. 2. 14:56
 14/14 anonim válasza:
Tudom nem mostani a kérdés de én azért leírom.Az én hazicicammal is ez volt.A rühesség....
2021. máj. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!