Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicámat elkapta a szomszéd...

A cicámat elkapta a szomszéd kutyája?

Figyelt kérdés
Ma este 18 óra után a cicám úgy döntött átnéz a szomszédhoz... A szomszédnak egy labradorja van. A benti kiskutyám jelezte hogy valami nincs rendben így időben kiértem és elzavartam a kutyát de a cica már nem tudott lábra állni. A szomszéd adta át. Rohantunk az állatorvoshoz aminek 19 ig nyitva kellett volna lennie oda is értünk 18:42 kor de már zárt ajtókra találtunk fel oltott villany mellett és hiába kopogtam... Hát haza jöttünk a cica rá all mindkét lábára mozgatja is őket de kiki csúszik és billeg a hátulja ha megáll egyenesen emellett dorombol, eszik, ül, lefekszik. De tanácsot szeretnék kérni mit tudok tenni másnap 12 ig ameddig ki nem nyit a doki, hogy jobb legyen neki,esetleg mi baja lehet? Na meg sajnos mostmár fújtat és karmolja a kutyust akivel eddig jóban volt:c valami ötlet h újra bízzon?
2017. okt. 10. 23:17
 1/9 anonim ***** válasza:
79%

Ügyeletes orvos lehetősége fel sem merült ?


Egy ilyen traumát követően miért engeded kutya közelébe ?

2017. okt. 10. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy mód van rá, próbáld elvinni ügyeletre. Ha nincs, akkor én a helyedben bezárnám holnapig hordozóba, nehogy a mászkálástól rosszabbul legyen.
2017. okt. 11. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ugyelet!!

Szerintem nem azert karmol, mert nem bizik benne, hanem valoszinuleg fajdalmai vannak.. Gyorsan latnia kene egy orvosnak

2017. okt. 11. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Kedves első! A cica és a kutya együtt élnek bent. Így ha nem szokik vissza akkor valamelyiknek máshol kell élnie és azt nem akarom. Oké hogy trauma de nem az én 3 kilós kiskutyám okozta hanem egy 30 kilós állat. Ahol én lakom itt csak egy allatkorhaz van(ha lehet annak mondani).Saját kocsim nincs, hogy átmenjek késő este más városokba. Azt hittem értelmes választ kapok a körülményekhez mérten.
2017. okt. 11. 09:43
 5/9 anonim ***** válasza:

Remélem azért mostanra sikerült megtalálni azt az egy állatkórházat!


Egyébként próbáljunk már valami logikát vagy empátiát használni! Szerencsétlen macska megsérült, fájdalmai vannak, totál sokkos, te meg meglepődsz azon, védené magát egy ugyanolyan szagú, hangú dologtól, mint ami megtámadta?!

Ha még nem tetted, szeparáld el a két jószágot egymástól, az a fontos, hogy a macska NYUGALOMBAN tudjon gyógyulni, aztán amikor jobban lesz, értsd: nincsenek fájdalmai, tud nyugodtan gondolkodni és elemezni a helyzetet, ha kell meg tudja védeni magát és ezért magabiztosabb, akkor engedd össze megint a kiskutyával.

2017. okt. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nyugi, nem amiatt fúj a kutyára, mert ezentúl utálni fogja. Csak azt szeretné, ha most békén hagyná, hogy pihenhessen. Ezzel jelzi neki, hogy inkább ne érjen most hozzá. Ha lehet, éjszaka nem maradjanak egy szobában, hogy a cica pihenhessen.

Később, ha már rendbe jött a cica, nem fog félni tőle. Nem igaz, hogy ugyanolyan szaga van mint a szomszéd kutyának, a cicád pontosan tudja, hogy az számára ellenség, ez pedig itt családtag. Nem lesz gond kettejük között, csak most adj a cicának időt, hogy megnyugodhasson.


Én úgy gondolom, ha eszik és mozog, nagyon nagy baj nem lehet, ki fogja bírni holnap délig. De akkor mindenképp az első dolgotok legyen elvinni!

Látsz rajta sebet?

Ha nagyon óvatosan átsimogatod a testét, jelez valahol fájdalmat?

Friss vizet tegyél mellé!

2017. okt. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Köszönöm válaszod! Igen elvittem állatorvoshoz nyitáskor már ott ültem. A cicán nincs seb, nem véres a széklete, tud üríteni, eszik,iszik,mozog. Szóval azt mondta a doki hogy a csípője bánta inkább a dolgot de nem jó ha a macskát bezárom és nem mozog(mint ahogy azt sokan itt írták) ugyan megvan zúzódva az egyik lába a csípője nem tört el de ?el deformalodot? a doki szerint örökké bicegni fog és nem fog már sosem verseny futó lenni maximum kis kocogó viszont vissza kell járni hogy fejlődik e megfelelően a csípője. Illetve lehetnek még rejtett belső bajai amit nem tudot most megállapítani így kötelező a kontroll egyenlőre 3 naponta. És megnyomkodta a macskát végig mindenhol és a macska nem jelzett fájdalmat. Na és még megkérdeztem a kutyámmal való kapcsolatáról. A válasz az volt hogy semmiféle képen ne merjem külön rakni őket és a cicát se a megszokottól mert ezzel még rosszabbat tennék a cica lelkének és hogy figyeljem meg maximum 2 nap és egymás mellett alszanak megint ugyanis a kutya segít a macskának a gyógyulásában lelkileg, testileg. Szóval nagyjából ennyi. Köszönöm annak aki normális hozzá szólást tudott fűzni a kétségbe esett kerdesemhez... De többet se teszek fel kérdést ide mert itt csak belekötni tudtok mindenbe mintha ti annyira okosak lennétek.
2017. okt. 11. 18:43
 8/9 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy nincs nagy baj.

A bezárást, kutyától külön tartást szerintem mindenki csak a tegnap éjszakára értette, amíg lenyugszanak a kedélyek. Illetve nem lehetett tudni, milyen sérülése van a cicának, és addig tartottuk célszerűnek a kisebb helyen tartását, szobába csukását, amíg dokihoz kerül, nehogy addig nagyobb kárt tegyen magában. De mostantól valóban nincs szükség karanténra! :)

2017. okt. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Így már ne engedd vissza az utcára. Nem tud majd rendesen menekülni és ki tudja, mikor találná meg megint a szomszéd kutya!
2017. okt. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!