Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Elegem van a macskámból, mit...

Elegem van a macskámból, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Mindent tönkre tesz, karmol, harap, tép, rohangál, mint egy őrült. Szét karmolta a bőr székeket, a falról elkezdte letépni a bordűrt, ugrál a falra és kaparja, a függönyön lóg, tépi, hintázik rajta, az ablakból kiborítja a virágokat, az alomban játszik, össze-vissza kikapargatja, ugrál benne, tépi, szaggatja a ruháimat, cipőimet, az ágyneműt, mászik fel a lábamon, pörög-forog, körbe-körbe, rohangál, mintha gyogyós lenne, a kiteregetett ruhákat leszedi a szárogatóról. Minden éjjel 3 órakor kel, zörög, játszik, futkározik, kapar. Egyik éjjel arra ébredtem, hogy karmolja az arcomat és vérzem. A vizét és a tápját mindig kiborítja. A saját játékai nem érdeklik, kaparófa sem, mindig mindent ellop és azzal játszik, amivel nem kellene. Talán 2 percre lehet lefoglalni a játékaival. A karmait már levágtam. Egyszerűen nem hagyja abba a rosszalkodást, ha kiabálok vele akkor sem. Kövezzetek meg, de volt, hogy megütöttem, úgy, hogy nekem is fájt, de oda se neki. Volt, hogy meg is csíptem, az se használ, 3 másodperc után folytatja.

Mi a sz*rt csináljak vele? Már ott tartok, hogy ki fogom dobni az udvarra, hogy kapja el a kutya.



2017. okt. 12. 09:30
1 2 3
 11/30 Bubuka508 ***** válasza:
22%
Ha jól értem, állandóan bent tartod. Szögezzük le: macska kizárólag bent tartásra nem való, az neki börtön. Föleg egy kiscicának hatalmas mozgásigénye van, olyan, mint egy eleven gyerek. De a macska alapból is sokkal szabadabb természetü, mint egy kutya. Ha nincs rá lehetöség, hogy rendszeresen kiengedd, akkor nem megfelelö helyen van nálad. Ilyenkor tényleg az marad, hogy beadod menhelyre, vagy elajándékozod és idösebb, nyugodtabb macskát szerzel be. Viszont az megint csak nehezebben birja a "lakáscserét", szintén a természetéböl adódóan. A macska a helyhez hü, nem az emberhez. Kivétel persze lehet, de ritka.
2017. okt. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:
Nem fog kelleni senkinek, mivel lány macska.
2017. okt. 12. 11:05
 13/30 A kérdező kommentje:
Amikor tépi a 20.000 Ft-os cipődet meg kabátodat, te nem lennél ideges kedves? Vagy amikor az újonnan vásárolt nadrágjaidat alig fél percre rakod le az ágyra, máris rajt van a macska és kihúzza belőle a szálakat?
2017. okt. 12. 11:08
 14/30 A kérdező kommentje:
Más is tartja bent a macskáját, kis panellakásokban, az övék miért nem csinál ilyeneket? Nekünk meg nagy, családi házunk van, nehogy már ne férjen el benne. A nagymacskánk miért nem csinál és nem is csinált ilyeneket? A kismacska testvérei miért nem csinálnak ilyeneket? Beszéltem azokkal, akikhez a testvérei kerültek, mindketten nyugodtak, csak ez gyogyós.
2017. okt. 12. 11:12
 15/30 anonim ***** válasza:
61%

Te hülye állat!!!


Ajándékozd tovább szerencsétlen macskát valami értelmesebb emberi lénynek, ezt a saját, és a macskád érdekében is mondom.

Pesten hallottam macskákkal csoportba csak szépen rakj fel róla egy képet, másold be ezt a kérést, hidd el, egy másodperc alatt elviszik.

2017. okt. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
9%

Kedves 6-os válaszoló!

Ha figyelmesen olvastad volna végig a kérdést,tudhatnád,hogy kiscicáról van szó!

Az még nem alkalmas semmilyen főzési célra,kell még neki pár hónap.Egyébként,ha eléri a megfelelő kort,szalonnával tűzdelve is süthető. 😊

2017. okt. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
57%

Nekem is elég vad macskám van, másfél éves. Ivartalanított kandúr, most is ugyanolyan eleven, mint kiskorában.

Lakásban tartjuk, de minden nap leviszem sétálni, hogy megnyugodjon. Pórázhoz hozzá lett szoktatva. Amikor fel akar mászni a fára, le szoktam venni róla, nehogy fennakadjon. Ezen kívül bent is szoktam vele játszani, de vigyázni kell, mert ha elkezdem dögönyözni, vagy kergetőzünk, könnyen bedurvul és keményen harap-karmol. :-)

2017. okt. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%
A macskákat is lehet nevelni, tanítani.
2017. okt. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%
Kölyökmacska, rengeteg energiával. A legtöbb ilyen. Ha kibírod addig, felnőttként és ivartalanítva várhatóan nyugisabb lesz. Ha nem bírod ki, próbálj neki gazdát keresni, ahol szeretik. Akár fiú, akár lány, amúgy is kell őket 6 hónapos kor körül ivartalanítani. Akinek ez probléma, az máris nem megfelelő gazdának.
2017. okt. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%

Igenis vannak gyagya macskák. Két macskám van, az egyik ilyen ördögfióka volt kölyökként. No, de a kamaszkor még azt is überelte. Így két éves korára kezd egy kicsit normális cicaként viselkedni, de néha még most is fogom a fejem, hogy miket művel.

DE én így szeretem. Ő ilyen. Amikor befogadtam csontsoványan, csupa csipásan, bolhásan, akkor a sorsa a kezembe került. Én vagyok a gazdája, gondoskodom róla. Ezt hívják felelős állattartásnak. Ha nem tetszik, akkor nem "kidobod a kutyának", hanem próbálod megnevelni és boldoggá tenni a közös életet mindkettőtök számára. Vannak nehezen kezelhető cicák, de nincsek kezelhetetlenek.

Ha Te nem vállalod az általad befogadott élet gondozását, akkor legalább annyit tegyél meg, hogy keresel neki egy új gazdit. Nem értem, miért ne lehetne azért elajándékozni mert lány? 6 hós korában ivartalaníttatod és felteszed facebookra, macskás csoportokba, kérdezgetsz ismerősöknél, rokonoknál.

2017. okt. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!