Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az a helyzet hogy kapok egy...

Az a helyzet hogy kapok egy kiscicát és tanácsot szeretnék kérni hogy hogyan kell nevelni stb!?

Figyelt kérdés
Regota szeretnek egy kiscicat es most kapni fogok! Milyen alomtalcat vegyek? Milyen almot? Illetve milyen tápot? Milyen kaparófát? Hogy neveljem? Stb. Benti cica lesz, ki nem fogom vinni a kutyák miatt!
2017. okt. 21. 16:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%
Mi először egy alacsonyabb alomtálcát vettünk, direkt kiscicáknak valót majd ahogy nőt úgy vettünk normál magasságút. A nyitottat szeretem mert rögtön látom ha kakilt a cica és azt ki tudom venni. Amikor elkezd büdösödni az alom a pisitől akkor meg ki kell cserélni az egészet. Én nem tartom megoldásnak, hogy spórolás miatt fedettet vesz valaki, mert az bent tartja a szagot. Ezzel azt érik el sokan, hogy a cica túl büdösnek itéli meg az almot és inkább visszatarja a dolgát. Van aki csak a kitúrt alom miatt szereti a zártat, ez a te döntésed. Alomból én egy középkategóriás nem csomósodót használok.
2017. okt. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én ellentétben az elsővel fedeles alomtálat vettünk a cicának, és nem azért mert így akarok spórolni az alommal. Az oka egyszerű: Kis lakásunk van, az alomtálat a konyha egyik sarkában helyeztük el, és bizony amikor kakil már büdös az egész konyha. (hát igen, tudnak büdösek kakálni) én minden nap takarítom, de jobb így nem látom, amikor kakál( csak érzem)
2017. okt. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes nagy alomtálat venni, ami felnőtt korában is jó lesz. Alomból én az aldiban kaphatót szeretem, olcsó és jó is, csomósodó.

Táp: először kiscicáknak való száraztápot vegyél, olyat, aminek magas a hústartalma, és lehetőleg gabonamenteset. A macska húsevő állat, ezt mindig vedd figyelembe az etetése során. Ételmaradék, olcsó tápok, konzerv, alutasakos eledel nem felel meg neki.

A jó minőségű száraztápon kívül kaphat még nyers húsféléket: csirke, más baromfi, marha, nyúl, hal, csirkeszív, zúza. NEM kaphat soha: nyers disznó és vaddisznót húst. Néha kaphat egy kis túrót, tejfölt, nasinak. Havonta egyszer kaphat egy kis májat vagy 1 nyers tojássárgáját.

Kaparófából sokfélét lehet kapni, az egyszerűbbtől a komplett macskabútorig. Ennek csak a pénztárcád szab határt, hogy milyen veszel.


Ami még fontos: el kell vinned állatorvoshoz, ahol kap féregtelenítőt és bolha elleni szert, és oltásokat. Ha csak benti lesz, azt mondani kell az orvosnak, és akkor a benti cicáknak javasolt oltásokat fogja beadni.

Fél éves kora körül el kell vinni ivartalanítani.

2017. okt. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Még valami: inni vizet kapjon. Tejet nem jó adni nekik, mert a legtöbb cicánál okozhat hasmenést. Ha mégis adsz tejet is, akkor laktózmenteset.
2017. okt. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat :) rengeteget segítettetek evvel!! :) köszönöm!!! :) <3
2017. okt. 21. 18:35
 6/13 anonim ***** válasza:
50%
Whiskas plusz tej, es ha valami rosszat csinal akkor kis pofont lehet neki adni.
2017. dec. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Régen nekem is volt 2 Rex Conish cicám (most van 3 kutya, nyulak, tengeri malacok, mongol futó egerek, deguk, papagájok , halak, teknös) na mindegy....

A legfontosabb hogy ,,jó minőségű " tápot vegyél ( Én brit (care-t) használtam kutyáknál is és macskáknál is !

Whiskas, Royal Canin igazábol nem jók, sőt mitöbb..... Pedig tele van velük az egész állatorvosi, de csak azért mert fizetnek nekik ! Igazábol nagyon rossz minőség az árukhoz képest , ne hadd magad átverni!!!

2017. dec. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

(Utolsó vagyok)

Ha gondolod írj privit :)))

2017. dec. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

És gondolom nem 4-5 hetesen hozzod el.....

Szóval teljet nem szabad a macskáknak adni !!!! Hasmenést okoz !!!

2017. dec. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! ❤❤
2017. dec. 28. 17:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!