Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Kihűlt a szerelem- nem tudom,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kihűlt a szerelem- nem tudom, mitévő legyek, nagyon komplikált a helyzet. Szakítani, vagy tovább menni? Tanácsot szeretnék kérni

Figyelt kérdés

Párommal 2010 szeptembere óta vagyunk együtt, idestova 5 éve. Első 2 évünk a főiskolán történt, külön laktunk, és megvolt a szerelem, a szenvedély, a vonzódás, randizás- természetesen az összecsiszolódás problémáival együtt. Természetre pont kiegészítjük egymást, én (25n) tűzrőlpattant, cserfes típus vagyok, a párom (24f) csendesebb. Mindig rajongással, és nagy szerelemmel, szeretettel tekintett felém, senki nem szeretett így soha, ahogy ez a férfi. Senkivel nem voltunk soha ennyire egy hullámhosszon.

A problémák viszont jöttek, mint mindenkinél. Első az anyós (aki egy mindenbe beleszóló típus, és mindent irányítani akart az életünkben) és utána keztem érezni egyre, hogy a szerelem kihűlt. A csendes fiú sosem védett meg, csak csendben álldogált mellettem, ha haverokkal voltunk, ugyanúgy. 2012 nyarán szakítottam vele, úgy éreztem, teljesen kimerült a szerelem, szeretem őt, de nem kívánom. 1 év szünet következett, közben mindkettőnknek voltak az életben rövidebb kapcsolatok, de a kettőnk közti barátság ( testiségek nélkül) megmaradt addig is, míg külön voltunk.

Majd 2013 őszén ismét összekerültünk, csalódások után, magányosan, hogy próbáljuk meg újra együtt. Felköltöztünk közös lakásba a fővárosba ( ezelőtt sosem éltünk együtt) és pár hónap után újra kezdődtek a problémák ( konkrétan nem ment a szex) idős házaspár módjára éltünk és élünk is együtt, mindenhova együtt megyünk, és maximálisan megértjük egymást, de a szenvedély sehol nincs. Kis lakásban lakunk, és úgy érzem, rengeteget szekáltam őt az elmúlt időben, a tiszteletlenség határait is súrolva.

Most 1 hete elmentünk ketten Rockmaratonra, ahol 1 nap után mindketten " félreléptünk" bevallom, ezt én kezdeményeztem, azzal indokolva, hogy kicsit engedjünk ki. Egymás mellett voltunk végig a fesztiválon, de minden kontaktus nélkül, és nem is buliztunk együtt. Láttam smárolni mással, de nem ez esett rosszul.

Az esett rosszul, hogy nem akarom, hogy elhagyjon, elmenjen tőlem. Az évek során úgy összeszoktunk, mint egy család, nagyon jól tudtunk és tudunk együtt élni élettársakként, és szenvedély, szerelem nélkül.

Ő biztosan szerelmes még belém, félrelépésének oka lehetett, hogy én biztattam erre, illetve hogy ő is látott engem mással.

Megszakadna a szívem elveszíteni őt, de valahol a mélyben a lelkiismeretem is azt súgja, hagyjuk el egymást, mert sosem leszünk így feltétel nélkül boldogok.

Úgy érzem, megpróbálnám még vele, de magamban sem bízok, hogy nem ez lenne másfél év után megint az egész kapcsolat vége.

Köszönöm aki meghallgat és érdemben válaszol a problémámra.



2015. júl. 21. 12:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Elég nehéz ügy, mindig utáltam a se veled se nélküled kapcsolatokat. Eszed szerint szétmennél szíved szerint maradnál. Sajnos az esetek többségében az ész győz.

Mivel még én magam is sajnálnék egy ilyen kapcsolatot így kifulladni, ajánlom, hogy kicsit éljétek ki magatokat. A barátod is vevő volt a dologra, beszéljétek meg, hogy 1 hónapig külön lesztek, majd x helyen találkoztok és megpróbáljátok frissen kezdeni. Ha megy, akkor sok boldogságot, ha nem, akkor utána kár tovább erőltetni.

2015. júl. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igazából ennek így semmi értelmi. De ettől még nyúzni fogjátok egymást akár több évig is, aztán majd egyikőtök végképp besokall.
2015. júl. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
én hasonló alappal a szakítás mellett döntöttem.
2015. júl. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen !

Az a baj, hogy előre látom, újra találkozunk akkor újra kezdődik ez előről. Mert szeretem őt, és ragaszkodunk is egymáshoz, de amennyit szekáltuk egymást az elmúlt időben ( a szép dolgok mellett) nem tudom, mennyire változna meg, ennek ellenére bízom benne.

Mintha törvényszerű lenne, hogy másfél év alatt kihűl minden. :(

2015. júl. 21. 13:07
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs jövőtök. Az én véleményem szerint szex és szenvedély nélkül nem működik egy kapcsolat. Legalábbis ebben az életkorban még nem.

Szerintem mindkettőtöknek jobb lenne külön. És ami nagyon fontos, hogy szakítsátok meg a kapcsolatot. Én csak így tudtam egy hasonló szituációból kivergődni. Utólag azt mondom, szerencsére. Bár azt hittem, hogy minden nehézség ellenére a volt párom a másik felem, kiderült, hogy nem. Évek óta boldog kapcsolatban élek már mással, szerelem, szenvedély, közös út, harmónia.

2015. júl. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon nehéz szétmenni valakivel, akivel szinte minden élményem, emlékem, személyes tárgyam közös. De nem akarok 30 évesen öregasszony sem lenni. :(
2015. júl. 21. 15:50
 7/9 omba ***** válasza:

Hát sajnos az első nagy szerelmek nem tartanak a sírig, vagy ritkán.

Nekem azért ez elfogadhatatlan egy párkapcsolatban:

"A csendes fiú sosem védett meg, csak csendben álldogált mellettem,"

Az meg már valami súlyos dolognak a jele, hogy ha nem megy a szex - öregebb vagyok, mint ti ketten együtt - de nincs ilyen problémám.


Az meg egy jó hasonlat, hogy így leszel 30 évesen vénasszony, - ne legyél. Az élet nagyon hosszú, de csak egy van. Neked is.

2015. júl. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az "mi tévő".
2015. júl. 24. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem kéne folytatnod

Most lehet hogy úgy érzed hogy vele letudnád élni az életedet, de tényleg akarnád ezt úgy hogy nincs szerelem?

én azt hallottam, hogy a szerelem elmúlik, a szeretet pedig megmarad. Te már csak szereted, de nem szerelemből

Fiatalok vagytok még, mindkettőtöknek jobb lenne szerintem.

2015. júl. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!