Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szaros macska! Adjatok már...

Szaros macska! Adjatok már valami tanácsot mert itt őrülök meg?!

Figyelt kérdés

A macskám rendszeresen hajszálakat eszik. Fogalmam nincs honnan szedi össze őket, igyekszem mindenhonnan felcsipkedni, neki sikerül mégis találnia.

Ilyenkor nem tudom most szebben írni, a seggébe ragad a szar és mire észreveszem végigcsúszik az egész ki aszott lakáson.

Ráadásul tudja, hogy nem szabad, szóval most még el is bújik előlem és bútorok mögött kenegeti a cuccost.

Állati hetente végigüldözni a szaros macskát a lakáson és takarítani a spirálos szarcsíkokat mindenhonnan.

Most is összekent MINDENT, de most ráadásul még hajat se találtam, szóval nem tudom, most ez lesz az új módi? A másik macskám miért nem csinál ilyet soha?

Szerintem baromi türelmes vagyok de évek óta ezt játsszuk és most már nem bírom.

Segítsetek, mi a jó életet csináljak vele?


2017. okt. 25. 18:45
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyon hullik a hajam és sajnos egyszer kétszer már én is belefutottam ebbe. Ilyenkor nagyon zavarja hogy valami ott lóg és próbál tőle megszabadulni. Mondjuk érdekes mert az én cicámnál csak egy-két napig állt fent ez a probléma, pedig sokszor tényleg tele van minden a hajammal, gondolom néha elkerülhetetlen hogy lenyelje :D Azt csináltam, hogy ha hallottam hogy kapar és készül kakilni, akkor odaálltam egy papírtörlővel a kezemben, és ha hajas volt, akkor kihúztam, mielőtt elkezdett volna csúszkálni a földön. Elég gusztustalan de jobb megoldást én sem tudok.
2017. okt. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

# 4 vagyok.

A miénk nőstény. Lehetséges amúgy, hogy a lefolyóból szedi, szokott néha a zuhanykabinban szöszmötölni. De szerencsére ritkán fordul elő vele. Én arra gondoltam, lehet, hogy a fű helyett eszi? Szoktam hozni be neki, de nincs mindig, lehet azért eszi? Bár ez lehet hülyeség, de a macskáknál sosem lehet tudni.

2017. okt. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Az jutott még eszembe, hogy a hosszú szőrű macskáknak szoktak adni szőroldó pasztát, hogy a gyomrukban rekedt szőrcsomókat feloldja.


Az nem jó a haj ellen?

2017. okt. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

A hajat a gyomrában szerintem semmilyen paszta nem fogja feloldani, ugyanúgy egészben fog kijönni.

Én sosem tapasztaltam amúgy ilyesmit egyik cicámnál sem. De most már félek kicsit, mi van ha csak nem vettem észre. Mostantól nézni fogom a fenekét mindig amikor végzett a wc-vel. :)

Nálunk a kutyánál fordul elő néha, hogy látom hogy lóg belőle, de ő nem veszi észre általában, nem zavarja. Ki szoktam húzni.

Szerintem nálatok a probléma forrását kéne megkeresni, hogy egyáltalán miért eszik hajat. Mert tuti nem véletlen, legalábbis ilyen mennyiségben. Macskafüvet próbáltatok már? Vagy valamilyen multivitaminos pasztát? Lehet hogy valamilyen ásványi anyag hiánya van, vagy nem tudom.

2017. okt. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
* a szőroldó pasztáról még annyit, hogy a nevével ellentétben nem oldja fel magát a szőrt, hanem csak megakadályozza a szőrszálak összetapadását, és ezáltal a szőrlabdák képződését a macskában
2017. okt. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
0%
celluksz!
2017. okt. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


10-es, hát, az első két alkalommal még mi is láttuk benne a poént, utána már valahogy nem... :D


Nem rossz ötlet, hogy várjam az alomnál, lehet ezt kipróbálom! Bár őt ismerve, akkor is menekülni fog :)


Fű helyett lehet, hogy eszi, de akkor szó szerint, mert füvet sosem szokott. Helyette inkább belefekszik.

Próbáltunk vitamint, mindent, prémium tápot esznek és minden reggel nyers marhahúst (a szegénykéim). Mellette vitaminos jutik is bejátszanak, szóval nem létezik, hogy vitaminhiány legyen... a másik macsek elvan, ő sosem eszik fel hülyeségeket.

Szerintem inkább csak unalomból csinálja.


Cellux... meg se merem kérdezni, hogy mit is csináljak vele pontosan :DD



Egyébként nem fogjátok elhinni, de megint alkotott!

Szeret a zuhanyzóban pancsolni, hagytam neki kis vizet. Elvolt benne egy darabig, aztán hallom, hogy kotor az alomban. Premier Excellentet használunk, ha ismeritek, nagyon kis szemcséjű és ha nedves lesz, tapad, mint az úristen.

Kijött belőle és térdig vastagon tele volt "iszapos" alommal :DDD

Istenem, mire elcsíptem és levakartam róla...

Szerintem meg akar ölni :D

2017. okt. 25. 23:42
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Hm, hát aranyos :)) bocsi!

Tehát, láttam már ilyet, hogy diszkrét legyek a saját macskámmal szemben, tehát nálunk volt székrekedés. És hát igen, nem jön ki. És hát igen..

Szóval én székrekedést tapasztaltam, RC-t eszik, meg konzervet, de az RC-n belül csak az egyik táp csinálta és kevertem, meg váltogattam. A szőroldó paszta az azért is jó, mert lazítja a székletet. Valamint könnyebb maga a székelés is. (GimCat-et használunk, szereti). Még valami: hosszú hajam van (fokozatos, úgyhogy nem ötven centis szálak). Meg szoktam néha nézni a kakit, és előfordul benne egy-két hajszál. Nem tapasztaltam ilyet, amit leírsz. Ami nálunk volt hasonló, az kb. 2-3 alkalom össz. Én ezt tudom ajánlani, amit írtam. Lazítani a székletet, mert kemény. Ennyi. Leírták, hogy működik a szőroldó paszta (hú, majdnem elgépeltem :) ), és még azt tudnám mondani, hogy olyan kajákat iktass be neki, aminek nedvességtartalma is van. Jól értem, hogy a marhahús mellett csak száraztápot eszik? (visszaolvastam). Mi lenne, ha próbálnál neki nedveseledelt is adni? Napi egy konzervet. Iszik eleget? (még mindig a székrekedésnél tartok). Egyéb ötlet: nedvességtartalmú, egyébként nassnak számító macskakaják: ízesített paszták (lazacos, májkrémes), macskapuding, én szoktam tejfölt, joghurtot adni neki néha, (persze azt nem sokat).

2017. okt. 26. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
36%
16-os hogy lehetsz ekkora troll? Te is tudod, hogy a celluxot ixszel írják.
2017. okt. 26. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
40%

Ki kell rakni, mint macskát sz*rni.


Egyébként fogadd együttérzésem (és a hasonló cipőben járó válaszadók is), de mi kutyatartók vagyunk és a komoly válaszokig annyira vicckérdésnek gondoltam hogy konkrétan sírtam a nevetéstől - jó stílusban írsz.

2017. okt. 28. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!