Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskának lehet baja ha...

A macskának lehet baja ha főtt káposztát eszik?

Figyelt kérdés
2017. okt. 27. 17:11
 1/8 anonim ***** válasza:

Tudtommal a macska kifejezetten húsevő, az emésztőrendszere nem tud megemészteni növényi tápanyagot, bár bizonyos növényi részek segítik az emésztését, meghajtja pl a fű - de azt se emészti, az neki ballaszt, béltisztító. Alig van pár fajta növény, mely minimálisan emészthető számára és jót tesz neki, szóval 99%-ban húst emészt.


Még a tej, tejtermék is több kárt okoz a macskának, mint hasznot, tévhit, hogy az jó volna a szervezetének.


Viszont adott esetben szívesen fogyaszt rovarokat, pl sáskát.


(Ellenben a kutyák mindenevők.)

2017. okt. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Pontosabban füvet gyomortisztítás - öklendezés miatt eszik a macska, a gyomrában összegyűlt szőrszálak miatt (melyek mosakodáskor kerülnek a gyomrába).
2017. okt. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Étcsoki az tudom, hogy káros, káposzta az passz.

De a miénk sok csemege kukoricát evett attól semmi baja nem lett, füvet meg direkt eszik ahogy már leírták...

2017. okt. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem az puffasztja, és ezért nem jó. A macskának nem szabad olyat adni, ami puffaszt.
2017. okt. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Sok macskánk volt, estenként tíz feletti számban is párhuzamosan, de 4..5 szinte mindig. Mi adtunk és adunk nekik mindent szinte, amit az ember főtt ételt megeszik.

Nem bolond állat a házi macska. Ami nem jó neki, azt nemigen eszi meg, ha persze van választási lehetősége.

Főtt répát, főtt egyik-másik a gyökeret, konzerv cékla salátát, főtt csemege kukoricát, paradicsomlét legtöbben kifejezetten kívánják, szeretik. Káposztát puhára főzve megeszik, de vegyesen hússal persze - pl. rakott káposzta, székelykáposzta, ilyesmik. Van amelyik a párolt káposztát is falja. Az is feltűnt, hogy időszakonként megeszik az apróra vágott nyers uborkát, paprikát, paradicsomot, illetve más zöldségeket. Valamilyen vitamint, ásványt, vagy rostanyagot próbálhatnak meg pótolni, nem tudom. De ez időszakos, legtöbbször nem zöldségeznek. Egyik mostani kandúrom kedvence volt pl. az édeskés ízesítésű üveges csemege uborka. Majd leszedett a székről mikor látta, hogy mit eszem. :)

Soha nem vettük észre, hogy a székletben emésztetlen darabok maradtak volna vissza, vagy hasmenést okozott volna nekik. Nálunk félkeményet szoktak szinte mindig székelni. Ha egy napig nem találnak és nem is kapnak friss vizet akkor megkeményedik, ezért arra nagyon odafigyelünk, hogy mindig legyen előttük friss víz a tálkájukban. Az egy napnál öregebb vizet nem szívesen isszák meg.

Amitől a macskák széklete meghígul, az kifejezetten a tej és a tejtermékek.

Ha betegeskedik valamelyik, akkor a rántottához megfelelően felvert, de nyers tojást szoktunk adni.

Nem kell sok, de reggel és este egyen belőle. Felverni azért kell, mert a fehérjét a hosszú fehérjeláncok miatt képtelen belefetyelni. Amit a nyelvére felvesz, az lecsúszik, vissza a tálkába. "Spagettit" szürcsölni meg a macska nem tud. Volt pár mulatságos jelenet, mire megtanultam. :)

A tojásokban a csirkék beoltása miatt mindig van némi maradék antibiotikum, illetve sok tápanyag és fehérje. Ettől általában lábra kapnak házi kedvenceink. Az idős nénikék tanyán nagyon tudták ezt régen. Sok cica köszönheti az életét nekik.

Persze fontosak az arányok, mert macskáink mégiscsak húsevők...

Szóval a domináns a hús legyen. Pl. a mieink szoktak kapni rendszeresen olcsóbb paradicsomos halkonzervet. Megeszik még a sós vízben főtt halas konzerveket is, de az olajosat pl. a legtöbb nem szereti. A növényi olajat vélhetően nem tudják megemészteni. Viszont a haltól szép, egészséges, csillogó lesz a bundájuk. Olyan ez, mint gépnek a kenőanyag. Fekete macskáknál gyakori a vitamin és ásványhiány miatti szőrzet fakulás, barnulás. Ezeknél is az emelt dózisú hal visszahozza a szép, egészséges, zsíros, fénylő és tömött szőrzetet. Az erősebb halszag távol tartja a kullancsok zömét és a bolhák egy részét.

(Sokféle bolha van, nem mindegyikre hat)

Bolti állateledelt nem szívesen adunk, nincs jó véleményünk róluk. Némelyiket szeretik a macskák, kutyák, de tapasztalatunk szerint nálunk betegesebbek voltak mindig az ezt fogyasztó állatok, mint amiket vegyes házi koszt maradékon és halon tartottunk. Főtt tésztaféleségeket,lisztes dolgokat mondjuk keveset adunk, az nem igazán jó az embernek sem, ha túlzásba viszi. De ki kell próbálni. :)

Elméletileg persze a nyers hús lenne legjobb a macskának, de a féregveszély miatt ilyet mi sem merünk adni. Lehet, ezért is kérik tőlünk időnként a zöldségféleségeket szegények.

2017. nov. 3. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Egyre több állatorvos jutott ara a megállapításra, hogy a macskának pl nem tesz jót a tej, a tehéntej, de állítólag a kecsketej se.


Ennél fogva, előző, nem értek egyet avval, hogy minden jót tesz a macskának, ami ízlik neki.


De ez ember esetén is így van.

2017. nov. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

>Egyre több állatorvos jutott ara a megállapításra, hogy

>a macskának pl nem tesz jót a tej, a tehéntej, de

>állítólag a kecsketej se.


>Ennél fogva, előző, nem értek egyet avval, hogy minden >jót tesz a macskának, ami ízlik neki.

>De ez ember esetén is így van.


Szerintem olvasd vissza, mert nagyon félreértettél valamit, mert én nem ezt írtam.



Ugye pont a tejet, amibe beleakaszkodtál pl. mi se sűrűn adunk, mert ahogy írom fentebb, megfosatja őket - ahogy leírtam. De nem is nagyon szeretik. Ha van hús előttük és a vizes tálkában friss víz, rá se néznek a tejre. Kivéve, ha száraz a székletük, mert ez szépen kipucolja. Ilyenkor ha a hűtőből előszedem a tejet, odajönnek, nyervognak, kérik a maguk módján. Ha adunk nekik, lefetyelnek valamennyit, majd elmennek. Utána nem is isznak belőle többet legközelebb sem. Olyan lehet ez nekik, mintha Te bekapnál egy hashajtót és mennél az utadra. Nem mész vissza egy második tablettáért, csak nagyon indokolt esetben... :)

Egyébként tudom, nem aratok osztatlan sikert a dologgal, de szerintem a (főleg bolti) tejet a legtöbb felnőtt embernek se kéne meginni, mert 30év felett sokan mi se emésztjük meg. Egyre több orvos állítja ezt. Mégis isszák sokan és élnek, mint Marci hevesen. Persze egy kis böfike, rotyika, illatpamacska, nehezebb emésztés, felfúvódás, miegymás mellékhatással.


Egyre több orvos jutott arra és ajánlgatta pár éve még, hogy a margarin szívbarát és egészséges. Ugyanakkor se a macskáim, de még az egerek, patkányok se eszik meg felénk a margarinos kenyeret. - Több eszük van, mint a beszocializált embernek, akinek már fokozatosan elmúlt az életösztöne.

És láss csodát: egyre több orvos mondja pár éve, hogy inkább a vaj. - Amit temészetesen meg is esznek a macsekok és kutya bajuk tőle. Ők mindig is így tettek, igaz nekik nem mondott az orvos meg a táplálkozástudós semmit. A vaj, sajt, stb. tejjel ellentétben meg se szokta őket hajtani. A tejföl az pl. átmenet.


Azért Te se eszel folyton egy ételt, ha meghajt. Na a macska is tudja, ha valami nem tett jót neki. Szereti, de attól még időszakosan kerüli, utána ismét próbálkozik és előbb utóbb megtalálja a helyes arányokat.


Még egy gondolat:

A kiscicák kölyök korukban formázhatók legjobban, hogy mit egyenek meg. Ha anyjuk, vagy az anyjukként elfogadott gazdájutólk látják, hogy valamit megeszik és kínálgat is nekik, akkor megkóstolnak egész meglepő dolgokat. Ezután ha a minta gyakran beválik, akkor felveszik a természetben szokásos táplálékaik közé. A száraz táp is ilyen a kutyáknál, macskáknál. Egyébként azt ugyan meg nem ennék egy bőséges, normál házi koszt mellett.

Ha ki vannak éheztetve, akkor természetesen megint borul a bili, de a sivatagban kószáló szomjazó és éhező ember is lazán lefetyeli a poshadt vizet, ami egyébként nem tesz kifejezetten jót általában az emberrel. Ott és akkor viszont életben tartja. Szóval nézheted így is a dolgot.


De amit én írtam, az más. Egy rendesen táplált állat, aminek a tálkájában van elég étel, az erősen szelektál. Ha a szervezetének sóra van szüksége, akkor sósat keres.

Ha húsra, akkor húst. Soványra, akkor soványat. Kövérre, akkor kövéret. Ha kálciumra, akkor folyton a csontot ropogtatja. Ha folyadékra, akkor vizet, vagy vizes kaját keres. Ha növényből felvehető ásványra, vitaminra, akkor valami zöldségeset választ. A természet így alkotta meg.

Természetfilmben láttam már tigrist is gyökereket a földből kikaparászni és megenni, mint ahogy macskát is a kiskertben táplálkozni - nem fűvel. Nyilván valamiért szüksége lehet rá.

Persze vannak műkaják, amikkel be lehet csapni a természetet. Az ember ezt teszi az édesítőkkel, ízfokozókkal, fruktóz szirupokkal, margarinnal, miegymással. De az állataink ezeken általában átlátnak. Nyilván ők sem tökéletesek persze. Amit előzőben leírtam, az inkább tipikus, mint 100%.


Végül egyre több orvos is arra jutott az évezredek során, hogy valamire minden jó, csak tudni kell elég pontosan adagolni és időzíteni a kívánt hatáshoz. Lásd pl. Pl. kígyóméreg, kuráré, penészgomba, éter, kloroform, stb...


Szóval mindennek több oldala van, minden alól van kivétel is. Nem érdemes túlegyszerűsíteni a dolgokat és ez alapján messzemenő következtetéseket levonni.

2017. nov. 4. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 kivan_csi válasza:
Ha nem kívánná, biztosan nem ette volna meg! Volt, hogy kertben termett, éretlen kis tököt is a tűzbe vetettünk - alig várta a macska, hogy kikaparhassa a hamuból és falhasson belőle - anélkül, hogy bárki is kínálta volna neki! Főtt kukoricáért is minden macsek pitizik. A kutyák meg szőlőt, diót szednek maguknak, amit elvileg nem lehetne adni nekik. Ragadozó állat a természetben a zsákmányállat emésztőrendszeréből is hozzájuthat ilyesmihez.
2017. nov. 11. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!