Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Valamelyik szomszéd el lopta...

Valamelyik szomszéd el lopta a cicám. Hogy nyomozzam ki hogy ki volt? És

Figyelt kérdés
Ivartalanitott ex kobor nöstény. Mindene megvan de egy ideje el megy két napokra majd haza két napra de ma már harmadik napja nem jön. Lehet aki etette megszeliditette ugy hogy bezárta. Vissza akarom kapni és chipeltetni. Oltva is van. Prémiumot evett játszottam vele sokat még is ment pár honapja. Cica ajto van. A másikok még pisilni sem járnak ki mert van alom. Hogy szerezzem vissza? Tuti bezárták:(

2017. okt. 27. 21:37
 1/6 A kérdező kommentje:
A pár honapja elmentet ugy értem hogy azota járkál valakihez...de most nem egy két nap hanem három és nem jön. Szeret engem nagyon és szerintem csak ex kobor multjára foghato hogy talált egy másik kajálos helyet
2017. okt. 27. 21:42
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarok morbid lenni de egy kijárós cicánál sajnos ez benne van a pakliban, sőt az is, hogy elütötték/ széttépte egy állat.
2017. okt. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy cicát kiengedsz, akkor bármi történhet vele. Sajnos az a jobb eset, ha valaki bezárta, mert szerette volna megtartani. Én nyomtatnék fotókat róla és plakátolnék, esetleg jutalmat ia ajánlanék a megtalálónak. A szomszédokat pedig kérdezd meg tisztelettel, hogy nem látták-e a cicust, nem lehet, hogy beszökött a pincéba stb. Sok sikert a megtaláláshoz!
2017. okt. 27. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
40%
Hát ha egy macska az utcán van, akkor az azé, aki hazaviszi. Ez nem lopás. (Már persze, ha nem tudod chippel igazolni a tulajdonjogod.) Szóval szépen udvariasan körbekérdezgethetsz, és visszakérheted a macskát, de semmi nem kötelezi az esetleges befogadót, hogy vissza is adja. És akkor ez csak a legjobb eset, mert az is könnyen lehet, hogy baja történt a cicának, és azért nem megy haza.
2017. okt. 27. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
75%

Tökmindegy ha chipes is, mert az NEM tulajdonjog-igazolo :)

Oltási könyv igen, chip nem.


Mellesleg minek engeded ki?

2017. okt. 29. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Utolsó. De a chip igazolja. Azboltási könyvben is benne a van a chip száma. A pet-vet data-n is a chip szám alapján vannak felregisztrálva az állatok. Ott van feltünteve a tulajdonos és az adatai. Az oltási könyvben lehet bárki nevén, de a hivatalos tulajdonos a chip beültetésekor kitöltött papíron fog szerepelni.
2017. okt. 29. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!