Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ti mivel etetitek a macskátoka...

Ti mivel etetitek a macskátokat és ez körülbelül mennyibe kerül havonta?

Figyelt kérdés
Az én cicám megeszik naponta 2 alutasakos kitekatot ami összesen 220 Ft, meg még azonkívül kap whiskas tápot, amennyi a csomagolásra van írva, ez kb. 30 Ft. Ez így összesen 250 Ft ami nagyon sok. Hogyan faraghatnék az etetési költségekből?

2017. okt. 28. 23:00
1 2
 1/11 anonim válasza:
0%
én 2 macskának felezek el EGY alutasakost EGY nap és ha éhesek még akkor kapnak szárazát napközben 2 szer
2017. okt. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
80%
Miert eteted ilyen szeméttel? Egy macskanak húst kene ennie, nem előregyártott konzerv foscht. Vegyél neki csirke szívet /zuzat, bármit.
2017. okt. 28. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%
Tömény szemét amivel eteted őket és még drága is. Csak száraz táppal kell etesd vagy nyersen, a whiskas, kitekat meg társai a legtrébb eledelek. A minimum szint mondjuk a cat chow legyen és e felett.
2017. okt. 28. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
De nem lesz baja, ha csak szárazat kap? :O
2017. okt. 28. 23:17
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

#2 És hogy nem pusztultak még éhen azok a szerencsétlenek?

Egy alutasakos, amibe semmi kalória nincs, két macskának egy egész napra??

2017. okt. 29. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Havonta 1 kg. száraztáp 2000 forint,2 kg. hús(csirkemell,zúza,máj,szív)szintén 2000 forint kb. Se a whiskas,se a kitekat nem jó minőség, ezeknek az árából már lehet jó tápot(vagy húst) is venni.
2017. okt. 29. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%
Darált marhahúst veszek, itthon összekeverem főtt rizzsel, majd porciózva berakom a fagyasztóba. Majd ezt adagolom a cicámnak.
2017. okt. 29. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kérdés már volt.

1. A kitekat meg whiskas nem megfelelő macskák etetésére, amellett drága is.

2. A napi 250 Ft nem sok egy macska etetésére.


Vegyél jó minőségű száraztápot neki (magas hústartalmú, gabonamentes), és etesd azzal. Ezenkívül adhatsz neki nyers csirkehúst, csirkeszívet, zúzát is, illetve havonta 1 db tojássárgáját nyersen.

2017. okt. 29. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a kérdést már kiírtad egyszer, még áprilisban.

Már akkor is írtuk, hogy olcsóbban is kijöhetsz, ha online veszel neki nagy kiszerelésben jó minőségű tápot.

Ne alutasakossal etess, és főleg ne ilyen szemetekkel.


petissimo.hu

falatozoo.hu

zooplus.hu


Josera, Happy Cat

2017. okt. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Három macskát etetek Real Nature száraztáppal. Ennek a 7 kilós kiszerelése 11 ezer, és egy hónapig tart a háromnak, tehát egy hónapra lebontva ~3600-3700-ra jön ki egy macska etetése. Viszont ha elfogy a mostani kajájuk, akkor átváltunk nyerskosztra, mivel egyrészt bolondulnak a húsért, másrészt eléggé beleástam magam a témába, és utána is számoltam, hogy mennyi lenne így az etetésük, úgy, hogy fehér és vörös húst is kapnának. Nyersezve kb. 6000-re jönne ki egy hónapra összesen a három macska etetése (tehát 2000/macska), és így legalább azt is pontosan tudom, mi van előttük, illetve szinte csak pozitívat hallottam róla.

Azt tanácsolnám neked, hogy hagyd a francba a whiskast, meg ezeket a cukros, gabonás xarokat, vagy vegyél egy rendes szárazat, mint a Real Nature, nagy kiszerelésben, az egy macskának kb. 3 hónapig elég (van rajta cipzár is, szóval eláll), vagy vedd a fáradságot, és nézz utána a nyersetetésnek. Néhány alapszabálya van (pl. nyers sertéshúst és nyers vaddisznóhúst soha, sem pedig vadnyesedéket, mert abban lehet vaddisznó), de szerintem egyszerűen megérthető. Javaslom neked a "Nyerskosztos cicák", illetve a BARFSHOP.HU facebook csoportját (bár utóbbi inkább kutyás).

2017. okt. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!