Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskámnak most vettem...

A macskámnak most vettem észre hogy a bal oldalt fel van püffedve a pofija. Valószínűleg begyulladt a foga, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nincs pénzem dokihoz vinni, vettem neki puha kaját,adtunk neki egy nagyon picike Maripent. Van ötletetek mit csináljak hogy javuljon neki?(majdnem 1 éves a cica)
2010. máj. 30. 18:38
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha rossz a foga és nem csak be van gyulladva a fogín, akkor nem nagyon tudtok vele mit csinálni. Akkor nagyon fog szenvedni és nem hiszem, hogy egyhamar elmúlna neki. Lehet akkor csak az egész szája elfertőződik és akkor még rosszabb lesz dokihoz vinni.


Egyenlőre szerintem próbáljatok egy kis kamillateát bele erőltetni, hátha segít a gyulladáson.

2010. máj. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

és nem tudod vidéken mennyi lenne ez az állatorvosnál?

megpróbálom a teát holnap.Remélem rendbe jön:(

2010. máj. 30. 19:03
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Csak azért írok, hogy meggyőzzelek, mindenképpen orvoshoz kellene vinned, max megmondod neki, hogy véleményt szeretnél kérni, de mutasd meg mindenképp!

Az én cicámnak is a fél pofija fel volt püffedve, és fogbajra gyanakodtunk, sajna nem értünk rá pár napig dokihoz vinni, azalatt eldurvult a helyzet és kiderült, nem fogprobléma, hanem egy régi karmolás, vagy harapás, amit oda kapott valami másik macsektól, vagy akármi bizonytalan eredetű sérülés, amely elfertőződött, és tályogos lett! Elaltatták, és úgy tisztítotték ki az arcát sebészeti úton! Sok macera volt vele, gallért hordott három hétig, de nagyon megszenvedte!

Győződj meg róla mindenképp, hogy nem ilyesmiről van szó, mert ha nagyon elfertőződik, sokáig kezeletlen marad, akkor az életébe is kerülhet.

Nem riogatni akarlak, csak szeretném, ha valaki tanulna a hibámból! Jobb mielőbb dokihoz vinni! ha nem kéred, nem csinál semmit, csak megnézi!

Amúgy meg fogfájással mi algopirynt adtunk a kutyának, nem sokat, de elaludt tőle :)

2010. máj. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nincs megkarmolva a macska, nem láttam hogy baja lenne. Csak most hogy bedagadt. Kinti cicák de eddig nem volt baja neki. Megnézem a tea hogy hat és a gyógyszer, ha nem akkor elviszem ill. felhívom mennyi lenne és kijön.

Kullancsot szoktak összeszedni de ott nem volt neki,és tényleg eddig semmi:(

2010. máj. 30. 19:16
 5/8 anonim ***** válasza:

19:08 vagyok

Nekünk se látszott rajta semmi, úgyhogy ez nem garancia. Mikor megoperálta a doki, akkor mutatta meg a karmolást, amiből kiindult a fertőzés, annak a nyoma ott volt a tályog mélyén ellilulva.

Számolj ezzel az eshetőséggel is, csak azért írtam. De reménykedjünk benne, hogy a foga, az kisebb baj.

Jobbulást kívánok neki, vigyázz rá!

Szép estét!

2010. máj. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Holnap körbevizsgálom a cicát, és köszönöm!
2010. máj. 30. 19:29
 7/8 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a cicád?

Nem lehet, hogy nő a foga, és attól van feldagadva a pofija?

Az összes kandúrmacskámmal végigszenvedtük a fogzást, hatalmas, gennyes kelés lett a pofijukon kívül, amit egy idő után vagy kikapartak, vagy én lyukasztottam ki, de rettentő büdös genny folyt belőlük, és egy idő után elmúlt. Egyik macskám sem volt még kint, szval biztosan nem más macska karmolása volt...egyszerűen csak a fogváltás okozta. Kilyukad, és kész. Le kell fertőtleníteni, nem szaglászni, mert büdös, és többször is kitisztogatni a sebet. Kis szerencsével megúszod egy keléssel. :)

2010. máj. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem ez nem "hólyag", inkább olyan mint amikor a fél arca az embernek feldagad. De nem a foga mert ez kívül van. Barátom segít, és csütörtökön elviszem a dokihoz. Amúgy 1 éves majdnem a cica. Kissé gebe bár nagyon sokat eszik:)


Aki írta hogy vitte a cicát a dokihoz és műteni kellett, megkérdezhetem mennyiért csinálta? Mert 5 ezer ft-om lesz rá, remélem ennyiből megtudja gyógyítani a doki.

2010. máj. 31. 14:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!