Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van egy 3 éves szuka cicám....

Van egy 3 éves szuka cicám. Szobacica és lehet hogy hamarosan kertesbe költözünk. De nem biztos. Megfogja szokni ugy hogy nm szökik el? Nagyon szeretem és tartok attol hogy megszökik. Hogyan szoktassam rá, hogy ne szökjön?

Figyelt kérdés
2008. okt. 22. 20:52
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja és még nincs ivartalanitva. Ugye mindenképp ivaratalanitsam?
2008. okt. 22. 20:53
 2/6 anonim ***** válasza:
91%
Ivartalanítsd, mert a párzási időszakban a szuka macskák ugyanúgy képesek szökni, mint a hímek. Ezen kívül megkíméled őt a felesleges szülésektől, magadat meg a felesleges kismacskáktól.
2008. okt. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Már nem azért de a kutyákat hívják szukának a macskák nőstény macskák :D

Amugy szerntem egyenlőre tartsd a házban amíg megszokja az új helyet.Később kiengdheted az udvarra nem fog már utána elszökni.

De ivartalaníthatod is így legalább a kandúrok nem mászkának utána.

2008. okt. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem fog megszökni, de azért oda kell figyelni. Elöször bent legyen és úgy szokja meg a környezetet. Utánna pedig szépen fokozatosan enged ki hosszabb-hosszabb időre, de mindig ciccegj neki, hogy jöjjön vissza. Vele is kimehetsz és szemmel tarthatod. Pár hét alatt teljesen hozzászokik. A nőstény macska nem fog elszökni, az a kandúrok dolga, de azért nem árt ivartalanítani, ha nem akarsz kiscicákat, mert a kandúrok jönnek a nőstény illatára.
2008. okt. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Állatgyógyszertárban lehet kapni fogamzásgátlót macskák részére, hetente kell egy fél szem. A mi cicánk már 5 éve ezt kapja, így megmenekült a műtéttől. Mi is emeletről költöztünk kertes házba, nekünk egy ivartalanított kandúrunk volt, de az valamitől megbetegedett és elpusztult. Pedig már elég jól hozzászokott a kerthez. Arra számítani kell, hogy nincs felkészülve az immunrendszere a kinti életre, tehát csak nagyon fokozatosan.
2008. okt. 22. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
fogamzásgátló úgyhallottam, bizonyos macskáknál mellékhatásokat válthat ki, ezalatt értem azt, hogy nagyon kedvetlen lesz, és először meghízik nagyon, majd 1-2 hét múlva csontsoványra fogy! jó módszer, de kockázatos! az ivartalanítás lenne szerintem a jó megoldás, de persze meg lehet próbálni a fogamzásgátlót is! de a lényeg, hogy vmit csinálj, ha nem akarsz 8000 macskát!:D mert a nőstény macska is ugyanúgy elszökik párzási időszakban mint a hím macska!
2010. máj. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!