Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kidobott /kóbor/ kismacska?

Kidobott /kóbor/ kismacska?

Figyelt kérdés

Egy fekete kismacska bejött az udvarunkba, föl a teraszra.

Megetettem, nagyon éhes volt.

Ahogy felvettem, olyan édesen dorombolt.

Ha megtartanánk, mit kell vele tenni.

Állatorvoshoz vigyem?


2017. nov. 8. 13:02
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
90%
Persze! Állatorvos ad neki védőoltást, meg nyit neki egy eü kis könyvet. Mindenképp fürdesd meg kezdésből bolha írtó samponnal, mert 6-7 hónapos koráig nem tehetsz rá nyakörvet. Addig is vegyél pipettás, lapocka közé cseppenthető bolha riasztót. Aztán legyetek boldogok! :)
2017. nov. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:
Húha! Szegény kiscica, igazán olyan édes, de ennyi mindent megvenni neki...
2017. nov. 8. 13:14
 3/41 anonim ***** válasza:
88%
Ne fürdesd meg ! Akkor lehet ha bent folyamatosan 25 cfok van ! Ilyenkor gyorsan megfázik elhullhat és ez őszi macska ami alapból gyengébb . Nedves ruhával meg száraz samponnal tisztítsd át . Házi kosztra meg felvágottra ne szoktasd , érdemes PREMIER vagy komolyabb tápot venni olyat amit nem reklámoznak és nincs tele a sok gagyi bevásárló üzlet . Konzerv tasakos dolgok se jók , akkor kell ha otthon féreghajtót adsz neki . Legyen meleg helyen , külön tálkái és alomtálcája legyen . Ha nagyobb kiszokik kikéredzkedik .
2017. nov. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
88%
Igen, az alap, hogy csak meleg szobában fürdesd, de én javaslom a bolhariasztó sampont. Házi kosztra semmiképp ne szokasd! Ez való igaz. Nem kell bepánikolni, megvan a kezdés is tízezer forintból. Később már évente lesz 5-6. :) Nem olyan drága dolog ez. Viszont úgy érdemes állatot tartani, ha mindent megadsz neki.
2017. nov. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 A kérdező kommentje:

Háát, köszönöm.

Úgy látom hasmenése van, és nem tudom mit tegyek, mert azért nem szeretném, ha a szőnyegen végezné a dolgát.

2017. nov. 8. 13:19
 6/41 A kérdező kommentje:

Értelek benneteket, és remélem nem támad le senki, de 25 fok, hát még az unokámnak sem kell ennyire befűteni fürdetésre.

Azt hiszem én ezt nem tudom vállalni.

2017. nov. 8. 13:21
 7/41 anonim ***** válasza:
79%

Elhiheted egy kivizsgálásra és megbeszélni a dokival a későbbi ivartalanítást, mert szerintem ez fontos...főleg, ha kandúrka, akkor nem fog mindent összepisilni, mert jelölget.

Oltásokkal kapcsolatban, nem tudom hogyan van a cicáknál.

2017. nov. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
85%

Legelőször szerintem is vidd állatorvoshoz, a bolha irtás is fontos, a nyakra cseppentős bolhairtó olyan két ezer forint körül már kapható,3 hónapi véd,télen amúgy is kissebb eséllyel lesz bolhás.

Ami a kaját illeti persze,hogy jobbak a jó minőségü eledelek,de ha nincs rá pénzed szerintem még mindig jobb valami olcsóbb,vagy akár a házi koszt is mint ha az utcán éhezne.

Tejet semmiképp ne adj neki attól is mehet a hasa, max. laktózmentes tejet.

2017. nov. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
84%
Nem baj. Odabent kap fürdetést, jól meg lesz törölve, aztán fel lesz melegítve egy száraz ruhába csavarva. :) 22 fok csak van. Nem kell sajnálni az a pár ezer forintot. Bőven be fogja hozni a későbbiekben. Száraz tápot kellene neki adni csak, ha hasmenése van. Ha van neki alom akkor azt meg fogja találni és nem fog a szőnyegre csinálni.
2017. nov. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
100%
Én nem szoktam fürdetni a macskáimat,tudnak ők mosakodni.A nyakukra cseppentem a bolhairtót tavasszal és nyáron egyszer,sosem voltak bolhásak.
2017. nov. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!