Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miert csikar a macskam?

Miert csikar a macskam?

Figyelt kérdés
Kinti macska, mert hozzank nem johet be a lakasba (nem is fog, ezt ne tanacsoljatok), de elotte sokaig szobacica volt tobbnyire (masik gazdinal). Imad engem, es a csalad tobbi tagjat is, de mostanaba ahogy jonnek a hidegek,egyre bujosabb ami ertheto. Viszont van, h orakig is az olunkbe tartjum, simogatjuj stb de ha le akarjuk tenni akkor nem hagyja es elkezd meginkabb bujni, rosszabb esetbe meg csikar es harap... Mit tehetnek maskepp? Nehez elhinni h talan szeretethianyos hisz allandoan foglalkozunk vele. Esetleg haragszik rank amiert nem engedjuk be?:(

2017. nov. 8. 16:51
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarja, hogy letedd, ezt ki is fejezi. Mivel beszélni nem tud, harap és karmol.
2017. nov. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:
Koszonom az utolsonak:)
2017. nov. 8. 19:42
 13/31 anonim ***** válasza:
87%

" de elotte sokaig szobacica volt"


Megszokta, hogy télen nem fázik, most sem szeretne fázni. Azért nem akar lemenni az öledből, mert melegíted. A macska hozzászokott a normális körülményekhez, ha nem tudod biztosítani, keress neki olyan gazdát, aki biztosítja.

" Ti nem vagytok normalisak :D egy allatnak kint van a helye"

Ez a felfogás már a nagyanyám korában sem állta meg a helyét, a macskái télen a sparhelt alatt a konyhában melegedtek. Szerencsére állat centrikus, normális családból származom.

" csomo kobor macska kit telel es tulelik, miert nem fogadjatok be azokat is ha ennyire nagylelkuek vagytok?:D "

Az ilyen kóbor macskák meghúzzák magukat, ritka amelyik átvészeli a telet hosszútávon egészségkáros nélkül.

Bele sem merek gondolni, mi lesz ha beteg lesz a macskád, nem hiszem hogy a hozzáállásoddal, még orvosra költenél...

" de birom az ilyen nagy eszu embereket, akik 2mondatot hallván elitelik az embert es megbelyegzik mint "nem felelossegteljes gazdit""

Ezen miért csodálkozol? Olvasd vissza amit írtál, és értelmezd. ( "egy allatnak kint van a helye")

" de ugy latom a magyar az elso idegennyelv egyeseknel"

Normális választ vársz, úgy hogy a válaszadókat folyamatosan sértegeted, kifejezni pedig éppen hogy ki tudod magad???

Ajánlom figyelmedbe a könyvtárat, nagyon sok és hasznos könyvet írtak macskákról.

2017. nov. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:

Én nem ítéllek el, de ennek a cicának akkor sem "kint a helye".

Az egészen más, ha már kicsi korától kezdve kint tartanak egy macskát, és ahhoz szokik hozzá. Nagyobb bundája lesz, és megismeri a környéket, illetve a kinti élet "veszélyeit" és mikéntjét.


Én veled ellentétben, éppen hogy egy kinti cicából csináltam bentit, és nagyon jól alakult. De fordítva én ezt sosem lennék képes megcsinálni.


Tudom, hogy nem a te hibád, hogy nem mehet be, de próbálj meg azért új gazdit keresni neki inkább, mert ez így nem jó. Nem azért nem akar lemenni az öledből, mert el van kényeztetve, hanem mert fázik, és (ezek szerint) csak ott érzi magát melegen. Szóval itt nem szeretethiányosságról van szó (bár,az is lehet neki) vagy haragudásról, hanem szimplán fázik szegényke. Pedig hol van még az igazi tél, a mínuszok! :(


Milyen házikót csináltatok neki kint? Nincs valami garázs, vagy melléképület, amibe szabad bejárása lehetne, ha már a házba nem?

2017. nov. 9. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:
Van garazs, oda is keszitettunk neki helyet, mr vagy 1honapja probaljuk beleszoktatni, de nem marad ott mert tul messze van tolunk es csak a teraszunkon szeret lenni. Amugy nagy a bundaja, felkeszult a telre, es ismeri a kornyeket mert elotte is csak ejszakara mehetett be, nappal mindig is kiment magatol. De koszi a sok aggodast:)
2017. nov. 9. 11:38
 16/31 anonim ***** válasza:
4%

Az állatnak tényleg kint a helye mert koszos büdös és betegséget terjeszt ,nem való emberi lakhelyre. A macska is szarik egyet aztán ugyanazzal a seggel ül rá az asztalra ágyra. Én undorodva megyek be ilyen lakásokba ahol kutya macska szabadon járkál mindenhol száll a szőr meg ragad a nyáltól a bútor . Teljesen hidegen hagy mi a beteg 'divat' manapság .


A macskád majd megszokja,nem kell kényeztetni, ki kell parancsolni.Nálunk is kint vannak, a leghidegebb időben behúzodnak a fészerbe ott le van terítve nekik pokróc egy dobozba oda vonulnak,eső hó szél nem éri őket. Ha harap vagy karmol rá kell vágni hengeres újsággal az nem fáj neki csak zörög,de éppen elég hogy megtanulja ki a gazda.

2017. nov. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
60%
Jézusom utolsó, ugye nem tartasz semmilyen állatot?
2017. nov. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
15%
17es nyilván tartok írtam is hogy van macska ,de kutya is van meg sok baromfi. De nem gyerekpótlék, barátpótlék ,vagy élő barbi baba egyik sem ,hanem egyszerű állat mind és akként vannak kezelve.
2017. nov. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
80%

"Az állatnak tényleg kint a helye mert koszos büdös és betegséget terjeszt ,nem való emberi lakhelyre."

Az az állat koszos és büdös, amelyiket elhanyagolja a gazdája, és/vagy beteg. Egy egészséges, megfelelően etetett kutya illetve macska soha nem büdös. A te állataid nem csodálom hogy koszosak és büdösek, ilyen "gazda" mellett. Csak tudnám minek tart az ilyen felfogású állatot, látszik az írásodból, hogy undorodsz tőlük. Nem a múlt században élünk, ma az ember azért vesz maga mellé állatot, hogy családtagként bánjon vele, nem azért, hogy kivágja az udvarra mint egy darab sz*rt, meg egy nap egyszer odalökje elé a moslékot. Emiatt nincs semmi értelme állatot tartanod, csak szenvednek szerencsétlenek.

2017. nov. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
6%
Nekem aztán nem családtagom egy állat sem ! Na ez a beteges gondolat hogy családtag egy állat és ágyba kell bújni vele .Nekem anyám apám gyerekem ,szóval emberek a családtagjaim,minden egyéb az beteges gondolat ,fajtalankodás. Kioktatni meg nem kell mert van akitől elfogadom a tanácsot szó nélkül, és van akire csak köpök egyet ha megszólal ,mert annyira senki a szememben . Az állat azért van hogy haszna legyen a kutya őrizze a házat, a macska fogja meg a kártevőket a tyúk meg hogy tojja a tojást és meg lehessen sütni.
2017. nov. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!