Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miert csikar a macskam?

Miert csikar a macskam?

Figyelt kérdés
Kinti macska, mert hozzank nem johet be a lakasba (nem is fog, ezt ne tanacsoljatok), de elotte sokaig szobacica volt tobbnyire (masik gazdinal). Imad engem, es a csalad tobbi tagjat is, de mostanaba ahogy jonnek a hidegek,egyre bujosabb ami ertheto. Viszont van, h orakig is az olunkbe tartjum, simogatjuj stb de ha le akarjuk tenni akkor nem hagyja es elkezd meginkabb bujni, rosszabb esetbe meg csikar es harap... Mit tehetnek maskepp? Nehez elhinni h talan szeretethianyos hisz allandoan foglalkozunk vele. Esetleg haragszik rank amiert nem engedjuk be?:(

2017. nov. 8. 16:51
1 2 3 4
 21/31 Mansour ***** válasza:
19%

"Egy egészséges, megfelelően etetett kutya illetve macska soha nem büdös."

A macska tényleg nem, de a kutyák bizony büdösek.

2017. nov. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
73%

Utsó, vannak büdös kutyák, de főleg azért, mert nem ápolják őket rendesen. Az én kutyám viszont pl. nem az!

Benti kutya, évi max. 3-4-szer fürdik, és mégsem büdös!

2017. nov. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
11%

Büdös a kutya,nyilván a gazdája nem érzi mert megszokta mert az orr ilyen ,aki csatornákat tisztít az is megszokja a szarszagot. De ha bemegyek egy ilyen állattartó lakásba egyből megcsap a kutyaszag vagy a macskahúgy átható bűze , ráadásul ha sötétebb ruhában vagyok nem lehet leülni sem mert ragad a sok szőrszál a ruhára aztán nem győzi az ember kefélni magáról. Egy pohár italt ételt is óvatosan kell elfogadni mert nemegyszer szőr volt poharakon tányérokon is.


Meg ezek az állatok főként a macska állandóan hánynak ez az emésztésük része ez,mert nyelik a szőrt mikor mosdanak ,szóval nem betegség ,és azt nem az alomtálba teszik hanem kanapéra ,szőnyegekre ,szekrény mögé, ágyba ahol éppen rájuk jön oda öklendeznek. Lehet utánuk ganyézni a nappaliban, meg ahol az ember eszik ott mászkálnak a pulton asztalokon azzal a lábbal amivel nemrég a saját szarukat kaparták. Meg a kutya is kintről hordja be a lábán szőrén a szennyet,az ember leveszi a cipőt de én még gazdát nem láttam aki lefertőtleníti a kutyája lábait azután hogy kint tapicskolt a kutyahugyos földön ,simán ugrik fel az ágyra utána. Szóval gusztustalan és undorító az állatot bent tartani,de hát vannak igénytelen emberek akik nem adnak az alap higiéniára és állatkertben akarnak élni.

2017. nov. 11. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
80%

Milyen érdekes, hogy nálam egyáltalán nincs macskaszag a lakásban :) és ne gyere nekem azzal, hogy megszoktam, mert az sem érzi, aki nem itt lakik. A macskák állandóan hánynak: roppant okos akarsz lenni ebben is, de el kell hogy keserítselek, egyáltalán nem hánynak a macskák. Amelyik hajlamos rá, annak szőroldó pasztát kell adni, és lám, probléma megoldva.

Nyilván takarítani kell az állat után ez nem kérdés, de ne általánosíts már hogy minden állatos lakás egy putri :D megnézném a te állataidat milyen állapotban vannak, gondolom orvos egyszer sem látta őket életükben, és még te fikázod az egészséges állatokat, akikkel legalább törődik a gazdájuk. De egy ilyen szánalmas emberrel nem vitatkozom, csak sajnálni tudlak, hogy ez a szórakozásod hogy itt húzod az emberek agyát a hülyeségeiddel :)

2017. nov. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

#23 Fogalmad sincs az állatokról, de komolyan.


Pl. a macska (legalábbis az enyém) nem szokott hányni.

És a lábukkal az almot kaparják ám, nem a terméket.


És köszönöm, teljesen jó a szaglásom. Úgyhogy meg tudom állapítani, hogy nem büdösek az állataim.

(A vendégeim szerint sem.)


Úgy tűnik, hogy neked még csak igénytelen állattartókkal volt dolgod ezelőtt, akiknél trutyi meg büdös volt.

2017. nov. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
74%

"Szóval gusztustalan és undorító az állatot bent tartani,de hát vannak igénytelen emberek akik nem adnak az alap higiéniára és állatkertben akarnak élni."


Megnézném a te igényes otthonod, tudod nem kell benti állattartónak lenni ahhoz, hogy valaki igénytelen legyen. Másodállásban lakásoknál takarítok, jellemzően azok az otthonok ahol állat van bent, pont a tisztábbak közé tartozik. Az állattartók többsége, rendszeresen takarít nem csak az állat után, ellentétben aki nem tart állatot, ott szó szerint minden a takarítónőre marad, ha meg mégsem fogad takarítót, akkor megcsinálja maga amikor van rá ideje, vagy kedve.

Nagy kedvenceim a "bio" és allergiás ügyfelek, akik többsége még tisztaságmániás is, de a legelső hidegebb fuvallatban már betegek. Hát el lehet gondolkodni miért.

A másik kedvenc, a látszólag tisztaságmániás, aki nagyon jól tisztában van az alapvető higiéniai normákkal, amit kifele nagyon jól mutat, elítéli aki nem az ő nézeteit vallja, csak éppen pont ő az aki alkalmazni nem tudja.

Tapasztalataim alapján, az állatos otthonok igenis igényesek, teljesen más jobb érzés még nekem is odamenni, kiegyensúlyozott, harmonikus és ami a legfontosabb otthonos, ellentétben a rideg patikakörnyezettel.

2017. nov. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
0%

Mindenki saját tapasztalatait hangoztatja ,én is. Nekem csak rossz van,ahol állat van bent ott az érződik látszódik egyből kiszúrom ,hogy ez egy disznóól.A mindenhová szálló szőr még a gyakran takarított lakásban is naponta újra termelődik. Nálam rend és tisztaság és higiénia van, enni lehet a kőről ,naponta fel van mosva minden ,hetente nagytakarítás fertőtlenítés.Kinti ruhában nem ülünk le bent ,kinti cipőt azonnal levetjük.Ezt egy állat nem fogja megtenni!


Legrosszabb az ahol kert van de mégis ki be jár egész nap az állat ,pl kutya meghall egy zajt kirohan a sárba ,ugat aztán visszarohan és hordja be a sarat, még a fal is tele van kutyalábnyommal,meg szétkaparja az ajtót ,seggén csúszik be a kövön az ember mert olyan koszt csinál. A macska meg bizony a saját lábával kaparja a saját szarát,mert nem annyira precíz ám ,hogy ne érjen hozzá, no meg az eleve 30*40 centis tálba sok lehetősége nincs ,előbb belehugyozik aztán még 3x és aztán azt a húgyos almot kenegeti rá a szarára és abban áll.És aztán szaros büdös seggel ül le a fotelba .Pontosan látom van néhány ilyen ismerősöm,nekem nem kell a mese.Naponta teljesen fertőtlenítve a lakást és megfürdetve az állatot talán elkerülhető lenne a baj,de én ilyennel még soha nem találkoztam és őszintén az az állatnak se lenne jó.

2017. nov. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 Mansour ***** válasza:

"De ha bemegyek egy ilyen állattartó lakásba egyből megcsap a kutyaszag vagy a macskahúgy átható bűze"

Én magáról az állatról beszéltem. A macskaalom lehet büdös, de egy egészséges macska nem. A kutyának viszont mindig van szaga, még a legjobban gondozottnak is.

2017. nov. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
Utolsó, ez nem igaz, a fajtától is függ, és a tartási körülményektől.
2017. nov. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 Mansour ***** válasza:

"a fajtától is függ, és a tartási körülményektől."

Oké, azt elismerem, hogy nem minden fajtát szagoltam még :)

Lehet, hogy mondjuk a megfelelően tartott zsebkutyáknak nincs szaga.

2017. nov. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!