Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyit költesz beteg állatodr...

Mennyit költesz beteg állatodra? Mi a normális?

Figyelt kérdés

Ami esetünk: 5 napja lett beteg a macska, két napig hányt, utána már nem volt mit. Enni/inni nem kívánt.ÉS elmaradt a pisi,kaki. Bágyadt volt. Arra gondoltunk, valamit megevett, egy tárgyat vagy növényt. Harmadik napon munka után tudtam elvinni állatorvoshoz.Megvizsgálták,kapott infúziót, gyógyszert,majd megröntgenezték.Nem lett okosabb tőle a doki,de azt mondta,másnap vissza kell jönni a többi antibiotikumért. Így is lett,kapott transzferanyagot,hogy a gyomrában látszódjon a röntgenen a probléma helye. Előtte még egyszer megröntgenezte,mert nem az ő pénze bánja. Árakról nemtájékoztatott. 3 óra múlva vissza kellett menni az ellenőrző vizsgálatra,tehát újabb röntgen.És mert ő "lelkiismeretes" még UH is volt,ami nem sokat mutatott. Igazából 3 probléma volt: nem pisilt,nem kakilt és már nem evett.3 RTG és egy Uh után én már műtésre gondolnék. De haza kellett jöjjünk,hogy ma megint elvigyem és újra lehúzzanak egy röntgennel.

Eddig fizettem egyszer 11e,majd 17e Ft-ot és még nem csinált semmi érdemit. Pipa vagyok. Ha máshoz viszem,ott azért kezdik előlről az egészet,mert ők is látni akarják. Van ugyan kórlap és 3 rtg-kép....

Ma betelefonáltam,nem lett meg a laboreredmény.Megtudtam,hogy a következő RTG (immár a 4.) és antibiotikum csak 8e Ft volna, de utána jönne a 30e-res műtét.

Még akkor is ah lehet részletre,nekem ez nagyon sok.(Egyedül nevelem a gyerekem,és már kiadtam majdnem 30e-ret a macskára)Nem akarom elveszíteni,de ezeket az összegeket nagyon sokallom.Ti hogy vagytok vele?

És lehúzásnak érzem,amit ebben a rendelőben csinálnak. Taktikusan alacsony árakkal dolgoznak,de ők szabják meg milyen vizsgálat következik és csak a végén látszik,mennyibe fog fájni.

egyébként ma jobban van a cica,voltpisi és megjött az étvágy egy kicsit.Bizakodok!

Visszatérve a fő kérdésre:ha neked megbetegszik az állatod, mennyit szánsz a gyógyulására maximum?



2017. nov. 10. 19:01
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Először arra gondoltam, hogy milyen egy idióta, IQ 60-as kérdés ez...de elolvasva a részleteket, nameg a válaszokat, úgy gondolom, hogy ez egy nagyon is fontos és szívbevágó etikai kérdés...ki mit hajlandó megtenni a házi állatáért..

Örülök, hogy az itt válaszolók többsége sok mindent, ha lenne több pénzem még nektek, vagy másoknak is szívesen segítenék, hogy mindent meg tudjatok tenni...A 6-os válaszoló története tényleg annyira megható:(( Kár, hogy nem most volt, kinyomoznám a címet és neki , a néninek tuti adnék ...még egy megjegyzés: van mostmár biztosítás is ilyen esetekre, bár én nem nagyon bízom benne a gazdaságosságában, de lehet, hogy segítség lehet...Valaki próbálta esetleg a kisállat biztosítást? Nameg valóban min. 2 rendelőt érdemes megkeresni nagyobb beavatkozásoknál, problémáknál.

2017. nov. 11. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Nekem legutóbb 98 ezer Ft-ban állt meg a cicám gyógyítása (tüdőgyulladása volt). Ebben volt vérteszt, 3 nap kórház infúzióval, tüdőröntgen, gyógyszerek, Calopet paszta.

Kölcsön kellett kérnem, hogy ki tudjam fizetni.

De hát nem hagyja az ember elpusztulni, ha van segítség...

2017. nov. 11. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
100%

Bármennyit.

Mi a kutyusunkat azért veszítettük el, mert fél évig az itteni állatorvosok nem tudták, mi baja van (pedig itt is profit, volt röntgen, uh, labor, minden az állatkórházakban). Az egyik ezt mondta, a másik ugyanazt kizárta, más gyógyszert írt fel. Elegem lett és felvittük Pestre, az Állatorvosi Egyetem klinikájára. Azonnal megmondták, hogy mi a baja, de sajnos már késő volt...


Azóta bármi gond van, Pestre megyünk (500 km oda-vissza, plusz ha olyan, akkor szállás, stb). Igaz, hogy drágább, de sosem volt találgatás, meg bizonytalankodás. Múltkor a cicánkkal 12 napig voltunk fent Pesten, mert naponta kellett behordani a klinikára infúzióra, hogy életben maradjon. De nem sajnálunk egy forintot sem, hiszen ők családtagok. És ugyanúgy, ahogy ezt megtennék magukért, vagy értem anyáék, az állatainkért is megteszik


Szóval nálunk nincs felső határ. Amit csak lehet, megteszünk értük.

2017. nov. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Utolsó!

Ez most visszaadta az emberiségbe vetett hitemet.

De jó ilyet is olvasni néha!

2017. nov. 12. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Nálam egy idős, daganatos kutya és egy idős, húgyköves cica havi gyógytáp+vitamin adagja 15 ezer és még nem jártunk az orvosnál.
2017. nov. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!