Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha kisbaba erkezik a csaladba,...

Ha kisbaba erkezik a csaladba, torvenyszeru, hogy a macskusznak mennie kell?

Figyelt kérdés
Par napon belul erkezik hozzam egy kiscica, amire mar honapok ota varok:-) De azon gondolkoztam, hogyha nemsokara lesz kisbabam is(mondjuk 2-3 ev mulva), akkor kotelezo a cicat orokbeadni?Nincs ra valami megoldas, hogy velunk maradhasson?Persze, biztos a baba erdekeit neznem, de nagyon fajna, hogy el kell valni a cicatol.
2010. jún. 1. 14:02
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Termeszetesen szobacicarol van szo.
2010. jún. 1. 14:03
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Miért kéne, Rengetegen tartanak kutyát, macskát baba mellett bent. A babaszobába nem mehet be, egyedül ne hagyd a cicával és az alapvető higiéniai dolgokkal semmi gond nincs. Nem kell eltúlozni a sterilséget, aranyközéputat kell eltalálni.
2010. jún. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem dehogy. A terhesség alatt gumikesztyűben tisztíthatod a macskaalmot.

Bár ilyenkor másra szokták bízni.

A többi meg a szokásos, állatorvos beoltja és féregteleníti a cicát.


Tapasztalatom nincs arra nézve, hogy a macska mit csinál a csecsemővel, de azt tudom, hogy a szobakutya a védelmébe veszi és nem bántaná soha.

2010. jún. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Ennek nagyon orulok.El se tudom kepzelni, milyen rossz lehet masnak adni a kis allatodat.Most csak teknoceim vannak, de toluk sem valnek meg semmi penzert:-)
2010. jún. 1. 14:06
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
ez hülyeség, egyáltalán nem kell elvinni a macskát :) sok hülye kitalálta hogy beteg lesz tőle stb. és akik 1910-be egy istállóba a lovak meg tehenek között szültek, az hogy hogy túlélte ?!:D jééé :)
2010. jún. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Pont ezert kerdeztem, mert egy csomo helyen olvastam, hogy rosszat tesz a csecsemonek, bakteriumok, stb.Sot mikor macskat kerestem, ott is olvastam egy csomo hirdetest, hogy orokbeadjak a macskakat kisbaba miatt.Koszonom, hogy megnyugtattatok:-)
2010. jún. 1. 14:14
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
utolsó előtti vagyok, meg is nyugodhatsz, mert spec én 9 macskával nőttem fel, és semmi bajom :)
2010. jún. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Az én cicám egész terhességem alatt a hasamon aludt (nagyon muris volt megfigyelni, hogy egyre feljebb került, ahogy a hasam nőtt!), és mikor a kicsi megszületett, ismerősként fogadta, úgy feküdt az ágya mellett, mint egy kutyus. De sohs rá nem ugrott volna, a kiságyba sem mászott be, még akkor sem, mikor a baba nem volt benne. Szóval pontosan tudta, hogy hol a helye!

Szoptatásnál mellém bújt dorombolni, mindig a másik oldalra, mint a baba, de egyébként sem ért hozzá soha.

Nősténymacska, később neki is lettek kölykei, "akiket" egyenként odavitt a járóka mellé (és nem bele!), mintegy bemutatni őket az akkor már másfél éves kislányomnak.

Kész öröm nézni, hogy hancúroznak ma már együtt!

2010. jún. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Szia!

Ponthasonlón gondolkodtam a minap nekem egy kutyusom van aki most 2 éves tehát remélhetőleg még minimum 10 évet velünk lesz! S ha jön a baba mi lesz! Szerintem megoldás lehet az ajtóra egy kis félajtó amin a kutyus nálatok cicus nem megy be a baba szobába és az h akkor etesd takarítsd mikor a gyerkőc alszik. Semmikép ne válj meg tőle jót is tesz egy gyereknek ha állatok mellett nő fel legalább megtanulja őket szeretni és tisztelni!

2010. jún. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Ha majd terhes leszel, érdemes elvégeztetni a toxoplamózis vizsgálatot, hogy átestél -e már rajta, mert ha nem, és akkor kapod el, amikor terhes vagy, akkor a baba egészsége bánja... Akiknél évek óta van cica bent, azok nagy valószínűséggel átestek rajta (tünetmentes), így nincs gond, de nem árt elvégeztetni egy toxop. vizsgálatot, amit a vérvételkor kell mondani. Én is ezt csinálom most, babát várok, de sok cicánk van, akiknek ki-be járásuk van a házba, és a bizti kedvéért, hogy átestem már -e rajta. Ha nem, akkor kapok oltást. :) Amúgy ne aggódj, én is alszok cicákkal, imádom őket, és nem is kell megszabadulni tőlük akkor sem, ha megszületik a pici, csak egy időre nem okos dolog a pici közelébe engedni a cicát.
2010. jún. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!