Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Rossz a macskának, ha egész...

Rossz a macskának, ha egész életében szobacica?

Figyelt kérdés

Van 2 macskánk, társasházi lakásban lakunk. Gondolkoztam már azon hogy vajon nem rossz e nekik így (bár nem úgy tűnik) viszont mások véleményére is kíváncsi lennék. Én személy szerint nem merem kiengedni őket, sok erre a kutya, nagy a forgalom és a lakók sem túl kedvesek. De vajon az, hogy hosszú életük lesz, azt is jelenti hogy boldogok lesznek?

(Egyébként látszik a macskán ha boldogtalan?)


2017. nov. 28. 20:49
 1/6 anonim ***** válasza:
33%
Élettértől függ, véleményem szerint pl a panel embernek se nagyon való, de egy elég nagy házban, ha mentálisan nem is élvezi, de fizikailag kedvező környezet. Meg kell továbbá jegyezni, hogy a szabadság túlértékelt, az állatok elsők között mondanak le róla, pl kajáért (hasonlóan, ahogy az ember is elmegy dolgozni pénzért, feláldozva a "szabadságát")
2017. nov. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy állat rosszul érzi magát, akkor gubbaszt, kedvetlen, keveset eszik. Ha túl kis helyre van bezárva, akkor kényszeres szokásokat vesz fel, körbe-körbe járkál, kaparja az ajtót. Gondolom, a te macskáid nem viselkednek így. Látnád rajtuk, ha rossz lenne nekik.
2017. nov. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
22%

Az a legjobb, ha a lakást, vagy kertes ház esetében nem hagyhatja el a telket.


Van is egy ilyen törvény.

2017. nov. 29. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Nem, mert megszokja!
2017. nov. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

2 macskád van, így a társaság adott, gondolom lesed a kívánságukat, így rosszat nem teszel nekik. Szerintem jól érzik magukat, legyen kaja, meleg, meg akin lehet uralkodni, több se kell a boldogsághoz.

A kinti macskának más immunizálás kell, ráadásul rengeteg veszély van, egyrészt ellopják, elkóborol (főleg ha ivaros), elütheti egy autó, bánthatják. Szerintem nem bánják a benti életet.

2017. nov. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

"De vajon az, hogy hosszú életük lesz, azt is jelenti hogy boldogok lesznek?"

De jó,hogy van aki ezen elgondolkodik.Egyébként szerintem cicafüggő.Ismertem olyan cicát akiről biztosan tudom,hogy nem sokáig bírta volna bezárva,de olyat is amelyik teljesen jól ellett volna egész nap egy kanapén.De,ahogy előttem is írták,ha nagyon rossz lenne a cicának az azért látszana rajta.

2017. nov. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!