Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám nem tudja használni...

A macskám nem tudja használni a jutalomfalat-adagoló játékot. Hogyan vezessem rá, hogyan kell használni?

Figyelt kérdés

[link]


Mellékeltem egy képet, nem pontosan ilyen van neki, de a lényeg ugyan az. Eddig egy labda volt, azt sem használta. Most egér formájút vettem. A feladata annyi lenne, hogy ütögeti, gurítja ezt a műanyag játékot és akkor kipotyog belőle a snack. Viszont nem jön rá/lusta a macskám. Ha megmutatom neki, érzi, hogy benne van a kaja, de nem nyúl hozzá, várja, hogy adjak neki.

Most pár napja nem kap jutalomfalatot, hátha akkor ráveszi magát, hogy kiszedje, de semmi. Most is mutattam neki, meglöktem és kiesett belőle egy, de ő a kezemhez jön utána, hogy adjak még... Bárkinek bármi ötlet? A ti macskáitok használják?


2017. nov. 29. 17:43
 1/10 anonim ***** válasza:
30%
A macskákat nem véletlenül nem lehet megtanítani olyan dolgokra se mint pl a kutyákat. Hogy mondjam.. nem az eszükért szeretjük őket.
2017. nov. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%
Illetve a macska sokkal inkább ösztönből cselekszik, mint tudatosan.
2017. nov. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
2017. nov. 29. 17:59
 4/10 A kérdező kommentje:

Ez igaz, viszont itt a videóban is az történik amire én számítottam. Úgy gondoltam feleslegesen miért adogassam neki a finomságot, dolgozzon meg érte. Csak az enyém nem úgy reagált, mint a videóban lévő cicák, gyakorlatilag megszagolja és várja, hogy kivegyem neki... :)

Valószínűleg nagyon lusta, el van kényeztetve. Pedig elvileg ő vadászik is, a délelőttöket az udvaron tölti.

2017. nov. 29. 18:02
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én macskamentával próbálkoznék a helyedben. A macskamenta illata rendkívül ellenállhatatlan a cicák számára. Akaratlanul is neki fog dörgölőzni a jutalom falat adagolóhoz, ami ezáltal megmozdul és elérhetővé válik a benne lévő falatka. Nekünk egy más típusú, jutalomfalattal tölthető készségfejlesztő van itthon. Ezt mind két cicám szoktatás nélkül, magától kezdte el használni. [link]
2017. nov. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én cicámnak is egy ugyan ilyen egeres van. Először megmutattam neki, hogy kell. Mondjuk ő inkább azt csinálja, hogy velveszi a szájával (a foga pont be tud akadni az adagoló nyílásba) és elhajítja. Ezáltal mindig potyog ki belőle. Mostanában már láttam pofozhgatni is.

Próbálj egy olyan jutalomfalatot belerakni aminek erős illata van. Aztán rakd le neki és várj, lehet csak órák múlva fogja felkellteni a figyelmét.

2017. nov. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Van itthon macskamentás plüss játék, igaz azt még nem adtam neki, karácsonyra szántam, de lehet bedörzsölöm vele. :D


Érzi egyébként, hogy benne van, ha megmutatom neki szagolgatja, de nem nyúl hozzá. Hetek óta a földön van, de rá se néz. Ha megszagoltatom vele, akkor csak néz és követi a kezem, mert azt hiszi nálam van és én fogok adni neki...

2017. nov. 29. 18:10
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém mikor megkapta pofozgatta kicsit,utána meg várta,hogy kiszedjem neki.Kivittem a szomszéd cicáknak,de náluk sem aratott nagy sikert.Szerintem tegyél bele nyers husit,az csak fogja annyira érdekelni,hogy megpróbálja kiszedni.
2017. nov. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
50%
Vannak ilyen retardált macskák, ezeken az sem segít, ha beíratod egy középfokú macskajáték-kezelői tanfolyamra...
2017. nov. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Legalább tudom, hogy most már mire nem kell költeni.. :D

Köszi mindenkinek, ment a zöld kéz.

2017. nov. 29. 18:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!