Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ti hogyan etetitek a cicátokat?

Ti hogyan etetitek a cicátokat?

Figyelt kérdés

Mindig előtte van a kaja, vagy csak bizonyos időpontokban rakjátok ki? Ha ez utóbbi, akkor naponta hányszor?

Nekünk eddig egész nap előtte volt, de sokszor azt vettem észre, hogy már unalmában is eszik, és rengetegszer volt olyan is, hogy még volt egy kicsi a tálban (száraz táp, tehát nem büdösödik bele), mégsem ette meg, csak ha raktam még rá. Most 6 hónapos, megpróbáljuk rászoktatni arra, hogy reggel, délben meg este kap. Reggel dupla adagot, a többi időpontokban meg "normált". 1 órát lent van a földön a tál, utána felrakom a polcra.



2017. nov. 30. 13:54
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Én azért vagyok ennyire száraztáp párti, mert egyrészt szereti, másrészt azt ott tudom hagyni napközben amíg nem vagyok otthon és nem romlik meg, harmadrészt meg a rágással tisztítja a fogait. De lehet, hogy akkor estére adok neki tasakosat. Köszi amúgy a tippeket, érdekes látni, hogy ahány ház annyi szokás.
2017. nov. 30. 18:39
 12/14 anonim ***** válasza:
Én reggel adok nekik ¾-es adag tápot, ami előttük is marad másnap reggelig(vagy amíg meg nem eszik). Este kapnak főtt kaját, konzerves/tasakos stb cicaeledelt vagy nyers húst, tojást, tejterméket stb, de a lényeg, hogy csak reggel kapnak szárazat, ami elegendő egész napra, estére mást kapnak.
2017. dec. 1. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Hű, kérdező, az rengeteg! Napi 100 gr száraz táp egy kiscicának?

Én is sokáig Purinával etettem, a zacsi hátoldalán rajta van az ajánlott mennyiség, ami egy felnőtt cicánál is csak kb. 50-60 gramm körül mozog.

Nálunk amúgy egy 800 gr-os zacskó min. 2 hétig volt elég.


Amúgy én is mindig elcsodálkozom, amikor mások írják, hogy mennyit eszik a macskájuk. (Pl. napi 3 alutasakos plusz még a száraz is kint van neki egész nap.) Ez számomra egészen hihetetlen, tekintve, hogy az én cicám előtt is egész nap kint van a száraz táp, és viszonylag keveset eszeget csak belőle a nap folyamán (kb. 20 grammnyit), és este kap egy alutasakosat. De ezt sem tudja egészben megenni, csak 2-3 részletben. Ott szoktam hagyni neki, hogy majd később folytassa. Szóval ha én pl. napi 2 alusat adnék neki, akkor avval annyira jól lakna, hogy egy szem száraz tápot nem enne, az biztos.

2017. dec. 2. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Ja amúgy meg ha ennyire szenvedélyes evő a cicus, akkor ne legyen kint előtte folyamatosan. A napi 3 etetés nem olyan rossz (bár több jobb lenne amíg még kicsi), de ezek a "dupla-adagok" fölöslegesek. Annyit nem kéne egyszerre bezabálnia, nem tesz jót.


"rengetegszer volt olyan is, hogy még volt egy kicsi a tálban, mégsem ette meg, csak ha raktam még rá."


Hát igen, ez sajnos a macskák egyik szép szokása, az enyém is csinálta. De már nagyrészt leszoktattam róla. Nem öntöttem rá újat, úgyhogy végül megette azt is, amikor már éhes volt. Én nem is szeretek mindig frisset ráöntögetni a régire, mert akkor mindig a régi marad ott az alján, és azokat végül sosem eszi meg, mert néhány nap múlva már teljesen szikkadtak és nyálasak is.

2017. dec. 2. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!