Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A ti párotok hogyan viszonyul...

A ti párotok hogyan viszonyul a cicátokhoz?

Figyelt kérdés

Az én barátom,akivel nemrég összekpltöztem utálja. Régóta együtt vagyunk, anyukámnál több cica van,tőle hoztam el az egyiket,hogy ne anyára maradjon az összes cica.

Azt a cicát választottam,aki csak hozzám ragaszkodott mindig is. Aki csak tőlem várja el a simogatást,mindenki mástól tartózkpdik. (Legszivesebben mk degyik cicát magammal hoztam volna,annyira szeretem őket),de az sok lett volna a barátomnak is.

Sikerült olyan albérletet találni,ahol nem volt kifogása a tulajnak emiatt.


Szóval a párom utálja a cicát, nem engedi hogy feljöjjön hozzánk az ágyba, utálja,hogy szokott hozzám nyávogni a drága,mikor hazaérek.

Nem szereti,ha előtte foglalkozom vele.


Pedig a nap nagyrészében befészkeli magát a kanapé mögötti puha kis vackába. Ott érzi biztonságban magát. A lakótársaim alig látják, ha csak a barátom van a szobánkban, elö se jön. Csak ha hazajövök,akkor bújik elő,szeret hozzám nyávogni. Olyan mintha panaszkodna nekem,mindig is beszédes cica volt. Most lesz tíz éves.

Egyfolytábam veszekszik velem a barátom,ha nyávog,mindig szól hogy zárjam már ki a szobából. Sose fogom :)

Hülyének néz,minek veszek neki drága (prémium) eledelt stb...


Még akkor se foglalkozhatok vele,amíg a párom kockul...a gépén


Picit panaszkodtam az anyukájának egyszer, és találjátok ki mit momndott rá:)

Hogy olyankor a barátommaé foglakozzal ha otthon van és ne a macskámmal, vele csak akkor ha a barátom dolgozik :)



2017. dec. 1. 21:10
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Rosszul viseli, pedig közös cica, együtt hoztuk el, amikor összeköltöztünk.

Szomorú vagyok, mert nekik otthon van két kinti cicájuk, még Facebookon is volt róluk kép, ez volt nálam az egyik döntő szempont, ami miatt elkezdtünk randizni :D Velük rendes, szereti őket, de a közösre szerintem féltékeny.

Részben igaza lehet, mert valószínűleg kicsit egészségtelenül viszonyulok az édes kisbabámhoz, de ilyen aranyos, szerető, ragaszkodó macskával még nem találkoztam. Imád engem, én is őt. Ezt egyedül én értem el nála, mert nagyon félénk volt az elején, napokig ki se jött az ágy alól. A párom ugyanannyi időt töltött vele kiskorától fogva. Őt is kedveli, de nem rajong érte úgy, mint értem. Szerintem a páromat ez is zavarja.

Ha hazaérek, a macska szó szerint a nyakamba ugrik, bújik, dorombol, alig lehet letenni. Mindig a nyomomban van, ha csak teheti, az ölemben fekszik. Éjjel a párnámon alszik, a nyakamba bújva. Ha hozzaszólok, már hangosan dorombol, hihetetlen :)

Ha a párom magához veszi, inkább átjön hozzám. Ebből nagy sértődések szoktak lenni.

Néha rajtakapom, hogy csúnyán bánik a cicaval, szemétkedik vele. Zörgeti a kajáját, aztán nem ad neki, inkább kineveti és hasonlók. Egyszer oda is csapott neki, amikor nyávogott, ő pedig ideges volt. Akkor majdnem szakítottunk, ez nálam abszolút nem fér bele. Ilyen szerencsére nem fordult elő többet, és tényleg megértem valamennyire, mert elmondása szerint sokszor úgy érzi, hogy a macska fontosabb nekem, mint ő. Néha talán én is úgy érzem.


Azért a te eseted már kicsit túlzás. Nekem a macska lenne az elsődleges ilyen esetben, most is így vagyok vele. Ha a párom a macskával nem tud viselkedni, akkor engem is hanyagoljon. Az végképp beba**na, ha nem jöhetne föl az ágyba.

2017. dec. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Öt éve vagyunk együtt. Régebben semmi baja nem volt a cicáimmal,mikor nálunk volt. Csak aztán megelgelte,mert el_fordult hogy az éjszaka közepén felébresztette valamelyikőjük, ráugrott. Állítólag egyszer a fején landolt az egyik cica. Onnantól kezdve megváltozott a viszonya velük :( hiába magyaráztam el neki,hogy nem mindig ilyenek, nem szándékosan tette ezt a cica,öntörvényűek.

már arra is gondoltam,lehet azért utálja még mindig azt a cicát, aki velünk lakik,mert sok figyelmet szentelek rá, és talán olyankor féltékeny? Mert azt leszámítva,hogy nyávog,nincs vele baj. Nem tesz kárt semmiben, nem szaladgál,nem ugrál fel a szekrényre se,egy hihetetlenül lusta ,picit dagi macskár_l van szó,aki fél mindenkitől jelenleg :( havonta egyszer kitatálja a barátom,hogy na jó,most megsimagatom ,hívjam oda hozzá,vagy vigyem oda hozzá....

Gondolhatjátok ,hogy ez lehetetlen.

Ismerem a cicámat,tudom milyen mozdulatokra hogyan reagál. Egyszer sikerült rávennem,hogy csak akkor tudja megsimogatni,ha lassan közeledik felé, odatartja a kezét,hogy megszimatolhassa. A biztonság kedvéért egy kis jutalom falatot is odatartott neki.

Akkor Sikerült ,örültem,végre van remény mindkettejük részéről.

2017. dec. 2. 20:58
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Annyit jegyeznék meg, hogy a leírásod alapján ezt a macska is érzi. Azt írod, hogy, "ha csak a barátom van a szobánkban elő se jön." Egyébként persze, igen, nyilvánvaló, hogy a macska is érzi.

Nálunk nincs ilyen gond. Neki kutyája van.

2017. dec. 3. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!