Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Eltűnt cicám hogyan keressem?

Eltűnt cicám hogyan keressem?

Figyelt kérdés

Kijárós macskáról van szó, de a napja nagy részét benn tölti. Imád, állandóan a nyomoban van.

Tegnap egész nap nem volt otthon, pedig nem szokott elmászkálni.

Nagyon aggódom miatta.

Hiába szólongatom, semmi. A padlást is átkutattam.

Vemhes a cica, a végefelé jár. Másfél éves.

Plakátolhatok már? Nagyon egyedi színe van, könnyen felismerhető.


2017. dec. 4. 12:10
 1/4 A kérdező kommentje:

Még annyi, hogy tavasszal eltűnt egyszer. De akkor csak éjszakára. A közvetlen szomszéd padlásán volt, egy kutyától nem tudott lejönni.

Szóval biztos vagyok benne, hogy nem szabad akaratából nem jön haza :(

2017. dec. 4. 12:18
 2/4 anonim ***** válasza:

Plakátolhatsz.

A baleseten kívül (autó, kutya) esélyes, hogy megfialt valahol. (Miért nincs ivartalanítva?!).

2017. dec. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Bizonyára meglettek a kiscicák, és mellettük van. Enni azért vélhetően haza fog menni, ha kipihente magát.

Csatlakoznék az előző válaszadóhoz: ha nem értesz a macskatenyésztéshez, elletéshez, akkor miért nem ivartalaníttattad a cicát?

Esélyes, hogy a kölyköket már csak akkor fogja előhozni, ha nagyobbak lesznek. Mivel nem lesznek emberkézhez szokva, utólag iszonyú nehéz lesz őket szocializálni. Mivel vadócok lesznek, gazdit is nehéz lesz nekik találni. Utcára kerülnek, tovább szaporodnak, minden évben mindegyikük újabb kóbor cicák szülei lesznek. Kinek jó ez?

2017. dec. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Eddig nagyon látványosan ivarzott. Mindig becsuktam olyankor a házba. A legutóbbit viszont nem vettem észre és a mostani nagy téli bundája miatt már csak a nagy gömbőlyű pocakjáról jöttem rá, hogy vemhes. Ilyenkor már elég fejlettek a kismacskák, nem volt szívem így ivartalanítani. Ha 2-3 kiscica születik/ született akkor megtartjuk őket és mindenki ivartalanítva lesz. Csak kerülne már elő a babám.
2017. dec. 5. 10:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!