Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Macskák

A kérdés

Kiscica lábtámadás?

Az 5 hónapos cicámat nagy nehezen leszoktattam arról, hogy a kezemet nem harapja, nem karmolja játék/simi közben. De ha fekszünk az ágyban vagy a kanapén, a lábunkra rendszeresen vadászik. Nem olyan egyszerű elhúzni tőle, mint a kezemet.

Milyen ötletetek van erre? Köszi :)

12-06 12:13  Privát üzenet  Tetszik 

A válaszok
Tanítsd meg a macskát arra, hogy a lábad nem játék. Fekvő helyzetből erősebb lábfejjel érintsd meg az orrát, majd vidd a földre.

A válaszíró 54%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/7Időpont 12-06 12:16 Privát üzenet
Nálam minden lefekvésnél megtámadja a lábam ahogy levetkőzök.Dörgölőzik hozzá majd rámar,aztán megint dörgölőzik.Persze nem hagy nyomot csak ugy csipkelődik.:)

Ha rácsapsz akkor egy idő után megtanulja hogy ne csinálja.

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/7Időpont 12-06 12:33 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm. Akkor úgy látszik ide kicsit erőszakosabbnak kell lenni.

# 3/7Időpont 12-06 12:46 Privát üzenet
Nehogy rácsapj!!!!!!
A macska nem fogja megérteni miért versz a fejére. Próbáld meg harapható játékokkal, plüssállattal lefárasztani. Ha ennek ellenére is csinálja, büntetésképpen vondd meg tőle a figyelmet és tedd arrébb ahányszor megismétli. A cicák sokkal jobban értenek a testbeszédből, mint a testi fenyítésből. Az agresszió a primitív gazdák eszköze.
Másik dolog, hofgy amikor megtámadja a lábfejed, ne mozgasd.. így kevésbé lesz érdekes célpont.
A leggyorsabb és legegyszerűbb megoldás, ha a cicának van egy játszótársa, de mivel ez nem minden esetben lehetséges, próbálj meg a lehető legtöbb türelemmel és szeretettel hozzáállni.

A válasz 66%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/7Időpont 12-06 13:05 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm:) A kezemnél mindig csak elhúztam, illetve távolabb raktam a cicust. Vagy egy plüsst fogtam meg. De a lábamnál ez nem akar működni. A hálószobában ha ezt csinálja, akkor kizárom. Arról már kezd is leszokni, kevésbé izgága. De a nappaliban egyszerűen tanácstalan vagyok. :( Szeretnék nem mozogni, de csikis vagyok. A plüss nem érdekli annyira.
Idegeneknek a kezüket is rágcsálná, persze játékból. Párom kezét sem harapja már és ha választania kell, az ő lábát fogja harapni, nem az enyém.

# 5/7Időpont 12-06 15:07 Privát üzenet
Összehajtott újságpapírral kell elverni a macskát ha támad. Az nem fáj de a zörgéstől fél,és így szinte bármiről le lehet szoktatni. Késöbb már elég lesz az újság felé nyúlni tudni fogja hogy rossz amit éppen csinál.

A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 58%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/7Időpont 12-06 17:07 Privát üzenet
Nem kell verni a macskát, mert nem azt a hatást fogod elérni amit szeretnél. Ilyenkor spricceld le vízzel vagy tapsolj egyet, az kizökkenti és abbahagyja. A plüssözést azért nem tartom jó ötletnek, mert attól csak bevadul még jobban.

A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/7Időpont 12-07 10:51 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Új kiscica a házban! Tippek?
Baj, ha gabona tartalmu nedves tapot kap a kiscica?
Egy kiscica és két hullámos papagáj összeszoktatása lehetséges?
Miért nem eszik semmit a kiscicánk?
Miért nem csinál semmit sem az újszülött kiscica?
Mit tegyek ha kiscica nem hajlandó enni?

Kérdések a Állatok rovatbólKérdések a Macskák rovatból

Minden jog fenntartva © 2017, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Sitemap | Médiaajánlat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelmi szabályok | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu