Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kiscica lábtámadás?

Kiscica lábtámadás?

Figyelt kérdés

Az 5 hónapos cicámat nagy nehezen leszoktattam arról, hogy a kezemet nem harapja, nem karmolja játék/simi közben. De ha fekszünk az ágyban vagy a kanapén, a lábunkra rendszeresen vadászik. Nem olyan egyszerű elhúzni tőle, mint a kezemet.


Milyen ötletetek van erre? Köszi :)


2017. dec. 6. 12:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Tanítsd meg a macskát arra, hogy a lábad nem játék. Fekvő helyzetből erősebb lábfejjel érintsd meg az orrát, majd vidd a földre.
2017. dec. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nálam minden lefekvésnél megtámadja a lábam ahogy levetkőzök.Dörgölőzik hozzá majd rámar,aztán megint dörgölőzik.Persze nem hagy nyomot csak ugy csipkelődik.:)


Ha rácsapsz akkor egy idő után megtanulja hogy ne csinálja.

2017. dec. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Akkor úgy látszik ide kicsit erőszakosabbnak kell lenni.
2017. dec. 6. 12:46
 4/8 anonim ***** válasza:
65%

Nehogy rácsapj!!!!!!

A macska nem fogja megérteni miért versz a fejére. Próbáld meg harapható játékokkal, plüssállattal lefárasztani. Ha ennek ellenére is csinálja, büntetésképpen vondd meg tőle a figyelmet és tedd arrébb ahányszor megismétli. A cicák sokkal jobban értenek a testbeszédből, mint a testi fenyítésből. Az agresszió a primitív gazdák eszköze.

Másik dolog, hofgy amikor megtámadja a lábfejed, ne mozgasd.. így kevésbé lesz érdekes célpont.

A leggyorsabb és legegyszerűbb megoldás, ha a cicának van egy játszótársa, de mivel ez nem minden esetben lehetséges, próbálj meg a lehető legtöbb türelemmel és szeretettel hozzáállni.

2017. dec. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm:) A kezemnél mindig csak elhúztam, illetve távolabb raktam a cicust. Vagy egy plüsst fogtam meg. De a lábamnál ez nem akar működni. A hálószobában ha ezt csinálja, akkor kizárom. Arról már kezd is leszokni, kevésbé izgága. De a nappaliban egyszerűen tanácstalan vagyok. :( Szeretnék nem mozogni, de csikis vagyok. A plüss nem érdekli annyira.

Idegeneknek a kezüket is rágcsálná, persze játékból. Párom kezét sem harapja már és ha választania kell, az ő lábát fogja harapni, nem az enyém.

2017. dec. 6. 15:07
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Összehajtott újságpapírral kell elverni a macskát ha támad. Az nem fáj de a zörgéstől fél,és így szinte bármiről le lehet szoktatni. Késöbb már elég lesz az újság felé nyúlni tudni fogja hogy rossz amit éppen csinál.
2017. dec. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem kell verni a macskát, mert nem azt a hatást fogod elérni amit szeretnél. Ilyenkor spricceld le vízzel vagy tapsolj egyet, az kizökkenti és abbahagyja. A plüssözést azért nem tartom jó ötletnek, mert attól csak bevadul még jobban.
2017. dec. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Lassan tanul :) Nem ütöttem meg, de lespricceltem párszor. Azóta ha nem vadul be annyira, egy hangos "nem" is kizökkenti.

Plusz szeret bent aludni velünk, és kezd rájönni, hogy repül, ha támad :) Utána addig nyávog, amíg vissza nem engedjük és nem is próbálkozik a játékkal, csak lekuporodik aludni a lábunkhoz.

2017. dec. 20. 02:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!