Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Később bújósabb lesz vagy...

Később bújósabb lesz vagy hozzak egy másik cicát?

Figyelt kérdés
8 hónapos házi cicám van. Sokat foglalkoztam vele, de mégsem bújós. Amikor délután hazajövök, akkor egy fél percig bújik hozzám, illetve ha kaja kell neki. Ezen felül ha alszik, akkor hagyja, hogy simogassam max 5 percig. Amíg a szüleimmel éltem, akkor elhoztunk mamáméktól egy fehér perzsa-keverék cicát. Mamám sosem simogatta, de mégis hihetetlenül bújós volt. Bár az a cica akkor kb 2 éves volt. Várjak, hogy az én cicám is bújósabb lesz később vagy fogajak be mellé egy fajtatisztát amelyik bújósabb fajta lehet?

2017. dec. 6. 21:52
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Csak arra szeretném a figyelmedet felhívni, hogy egy macska attól, hogy fajtatiszta még nem lesz bújós. Sőt!

Talán úgy érdemes társat keresni a kicsinek, hogy előtte megbizonyosodsz a második cica természetéről.

A perzsák közt is vannak mufurcok.

Ha fajtatiszta cicát szeretnél, olyan helyről hozzad, ahol a tenyésztőnél meg lehet vele ismerkedni, ölbe venni, simogatni.

Javaslom én is, hogy mentett cicát fogadj örökbe, de ott is csak akkor, ha meggyőződtél a kedvességéről.

Ha egyszer igényled, hogy bújós cicád legyen, akkor keresgélni kell.

Nagyon rendes tőled, hogy megmentetted, felnevelted ezt a cicát, és a kis négy hetesről még nem lehetett tudni, hogy milyen lesz, ha felnő.

2017. dec. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Az én macskám másfél éves koráig egyáltalán nem volt bújós, néha jött egy kis simiért, de alapvetően nem nagyon kereste az ember társaságát. Egyik napról a másikra változott ez meg, egyszer csak rászokott, hogy az ölemben alszik, és ez azóta is rendszeres. Most már néha sok is. :D lehet idővel ő is bújósabb lesz.
2017. dec. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!