Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nem kakil eleget a macskám?

Nem kakil eleget a macskám?

Figyelt kérdés

Van egy befogadott cicám, öreg kandúr. Nem neveltem alomra, 'szól' ha ki szeretne menni, a dolgát is ilyenkor végzi. Eddig normálisnak gondoltam a mennyiséget (sosem volt előtte macskánk), azonban mostanság láttam pár videót ahol a gazdik kiemelik, hogy a cica kajálás után mennyi idővel megy kaksizni. (15-30 perc átlagban) A miénk rendszerint órákig alszik egyből evés után, van, hogy napi egyszer van csak kint, de nem sokat, egyből be is jönne a házba. A súlya egyébként normális és állandó, bundája fényes és tömött, bőre egészséges. Oltott, féreghajtott cica. A napi menüje általában:

-3 alutasakos eledel (egyenként 100 gramm)

-száraztáp igény szerint, mindig van neki elöl, ebből napi 1-2 maréknyi amit elropogtat (rosszak a fogai sajnos)

-1-2 deci tej (állatorvos tud róla és bele is egyezett, nem megy tőle a hasa és vizet kezdetektől fogva nem issza meg)


Ezután egyből alszik, akár egész nap. Ma is egyszer ment ki. Aggódnom kéne, nem kevés ez?


2017. dec. 22. 21:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az èn benti cicám is napi egyszer kakil,ezzel nincs gond. Viszont naponta 2-3 pisi van,én a te cicádnál ezt keveslem.
2017. dec. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van az 1-nek.

A pisi nagyon kevés.

Igaz, a macska nem iszik sok vizet (a tiéd tejet) de legalább 2x kellene pisilnie.

2017. dec. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

... és még csak annyit:

Az én macskáim sem evés után kakilnak, hanem teljesen változó, hol így, hol úgy, de biztos nem az evés urán 15-30 perccel.

2017. dec. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Hogyan tudnék ezen segíteni? Hogy többet pisiljen?
2017. dec. 22. 22:33
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi lenne, ha a fürdőszobába, vagy valahova tennél almot?

Nem is kell ránevelni, csak megmutatni neki, utána magától rámegy.

Idős macskánál már nem árt figyelni, hogy hányszor pisil, kakil, mennyit és milyent.

Én alomból vettük észre, hogy véreset pisil a cicám, így tudtuk kezeltetni.

Hidd el hasznos!

2017. dec. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha egyébként egészséges a cica (az állatorvos szerint is), akkor szerintem emiatt ne aggódj. Lehet, hogy akkor megy ki, amikor már majdnem bepisil és napi egyszer sokat pisil.

Én a saját cicámnál nem vettem észre, hogy az étkezés és a kakilás ideje összefüggésben lenne. Kora reggel elvégzi a kis és nagy dolgát, aztán legközelebb csak este pisil újra. Szóval a napi átlag, 1 kaki 2 pisi.

Nem is akarod, hogy alomra szokjon? Talán szívesen használná. Szoktatni se nagyon kellene, szokták tudni, hogy mire való az alom.

2017. dec. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Annyi lenne az egész szoktatás, hogy amikor kikéredzkedik, akkor rátenni az alomra. Azon ösztönösen kapirgálni kezd és elvégzi a dolgát. Legközelebb már magától megy oda.

Az is lehet, hogy azért tartogatja egész nap a pisit (ami nagyon nem egészséges) mert utál kijárni, különösen most ebben az ilyen-olyan pocsék időkben.

2017. dec. 22. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem annyira megszokták az almot a cicák, hogy nyáron amikor nyitva az ajtó és ők a macskabiztos kerítés mellett kint lehetnek egy kicsit a kertben, kintről beszaladnak az alomra pisilni, kakilni. :D
2017. dec. 22. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Valamiért nem is gondoltam még az alomra. Úgy tűnt nekem hogy így kényelmesen érzi magát. De ezek után megpróbálom :) teljesen jogos, ha gond lenne az emésztésével vagy a vizeletével, észre sem venném.
2017. dec. 22. 23:21
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

# 6-os voltam

Az én cicám is ki szokott néha menni levegőzni, ha mi is kint vagyunk, de ha WC-re kell neki menni, szól, hogy bemenne :)

5 éve van nálunk, de az almon kívül soha nem pisilt-kakilt még sehová.

Szerintem is érdemes beszerezned neki bentre egy almot. Nem nagyon macerás a takarítása sem.

2017. dec. 23. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!