Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskáknak van önképük?

SIDLER22 kérdése:

A macskáknak van önképük?

Figyelt kérdés
Például ha belenéznek a tükörbe akkor tudják, hogy önmagukat látják?

2017. dec. 24. 14:14
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem tudják.
2017. dec. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
34%
Nem, ott is a kiszolgáló személyzetet keresik.
2017. dec. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
34%
Tudatuk van de sokkal árnyaltabb mint az embernek , én tudatuk nincs . A pillanatok jelen ingerek hatása alatt léteznek . Egy ism.terjesztő filmben vizsgálták a tükrös kísérletet és állítólag 1-2 madár és majom faj jött rá hogy ők vannak a képernyőn .
2017. dec. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Állítólag az elefántok is rájönnek. Macskák nem.
2017. dec. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A legjobban az mutatja hogy nincs önképük, hogy amennyiben reagálnak a tükörképre vagy félnek tőle, vagy játszanának vele ami arra utal, hogy egy idegen macskának hiszik. Rengeteg ilyen videó van fent a neten ahogy játszik vagy fúj a tükörképére, érdekes megfigyelni ilyenkor a reakcióit.
2017. dec. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 TR75 ***** válasza:
32%

#2

Az év válasza :-DDDDDDD

2017. dec. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyedfüggő, ezen az oldalon írta egyszer valaki, hogy a macskája a tükör előtt ülve szokta nyalni magát, ha látja a tükörben, hogy pl. a hátán borzos a szőre, megnyalogatja a kis kezét és lesimítgatja :D

Viszont én volt, hogy a cicámat odaraktam egy tükör elé és azt hitte, egy másik cicát lát és benézett még a tükör mögé is, hogy ott van-e az a "másik macska" XD És próbáltam pl. azt, hogy amikor nézte a tükörképét, elkezdtem simogatni a fejét vagy az egyik kis lábát, hogy hátha rájön, magát látja, de ugyanúgy benézegetett a tükör mögé meg fújt magára meg ilyesmi. Ez még kicsi korában volt és most pár napja megint behoztam és odavittem egy tükör elé és ezúttal semmit nem csinált, pár mp-ig nézte magát, aztán elment. Lehet, rájött, hogy magát látja, vagy csak simán nem érdekli már :D

2017. dec. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
63%

Ez egy érdekes kérdés. Ha nem ismeri fel, és reagál rá: Jajdebuta, hát nem látja, hogy ő az?

Ha meg magasról tesz rá, akkor jajdebuta, nem is érdekli, hogy van ott valami?

Mindenesetre, én azt tapasztaltam, hogy a macskáknál mesésen nagy a szórás, vannak nagyon buta, és rémisztően okos macskák is. (akik azt is tudják, hogy a tükörben ők vannak)

Amit nem tudok, az az, hogy ez miért van igy. Mármint miért van ekkora különbség macska és macska agyi fejlettsége között.

2017. dec. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Az én macskám egyáltalán nem játszik (vagy csinál bármi ilyesmit) a tükörképével. Sőt ha látja, hogy a tükörben vagyok még tudja is, hogy mögötte vagyok. Pedig teljes csendben voltam és nem is túl jó már a hallása.
2017. dec. 24. 16:38
 10/10 anonim válasza:
100%
a mi macskánk rájött hogy saját magát látja a tükörben, legalábbis teljesen ugy viselkedett illetve ugy láttuk rajta mint aki tudja.
2017. dec. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!