Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért hiszi minden ember a...

Miért hiszi minden ember a házicicájára azt hogy fajtatiszta?

Figyelt kérdés

Akkor fajtatiszta egy cica, ha van törzskönyve, vagy legalább a szülei azok. De ha pl az utcán találnak egy cicát, és hasonlít valamelyik fajtára, miért jó rögtön rámondani hogy x fajta? :D Sose értettem meg ezeket az embereket, és egyre jobban felbosszantanak. Egy példát leírok:

Múltkor volt egy csoportban egy szürke cica, sárga szemmel, megkérdezte a gazdi hogy milyen fajta. 1 ember kommentelte alá hogy orosz kék, a többiek mind a házicicát írták, de a gazdi akkor is orosz kékként tudta be :D pedig semmi köze nem volt a macskájának az orosz kékhez. Miért jó egy házicicára (akkor is ha nem hasonlít) rámondani hogy x fajta? Akkor "értékesebb" lesz a macska, vagy mi?

Mindenki véleményére kíváncsi vagyok!:)


2018. jan. 2. 16:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
35%

Nem mindegy? Ha a gazdi boldogabb tőle...

Semmi jelentősége, ki minek hiszi a macskáját.

2018. jan. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
79%
Mert az emberek szeretnek valami "különlegeset" birtokolni, ettől érzik magukat többnek,pedig egyáltalán nem az a fontos,hogy milyen cicája van az embernek,hanem az,hogy szeresse és megfelelően gondozza. Igazad van,ha van tk. akkor fajtatiszta csak a cica,ezek az "orosz kékes" házimacskák jellemzően mindig előkerülnek az ilyen kérdéseknél. Amúgy nem is értem az embereket,szerintük annyi orosz kék,brit,maine coon,perzsa stb. csak úgy kóborol az utcán,hogy minden házimacskának fajtatiszta az apja/anyja?
2018. jan. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
48%
A főbb kérdés miért zavar ez téged? Neked nem édesmindegy ki minek hiszi a macskáját? Ha egy kis gyerek pl. pókemberesrt játszik akkor oda mész hozzá hogy márpedig te nem vagy Pókember?
2018. jan. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
79%
Az enyém utcai vegyes, de sokan vélnek felfedezni benne valamilyen fajtajelleget (pamacsos fül), bár engem aztán nem zavar, milyen fajta.
2018. jan. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
74%

Figyelj! Ha én a hokedlimről azt hiszem, hogy XVIII. sz-i trónus, akkor hagyj meg a hitemben, mert nekem valamiért az úgy jó.

Ha azt nézed, hogy az Ashera macska akár 29millióba is kerülhet és én feltenném a Facebookra, hogy ilyenem van (és tényleg lenne is) te nem hinnél nekem, mert szerintem totál jelentéktelen,... az én Hapcimhoz képest, aki egy világszépség!:)

(17-es az Ashera)

[link]

Ez meg a Hapcim alteregója

[link]

2018. jan. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Megint jönnek a gyűlölködő kommentek.. :D

Engem nem zavar, viszont nem tudom megérteni hogy hogy lehet ennyire hiszékeny valaki :D

Hallottam olyanról is, aki azért kezdett el szaporítani, mert hasonlít a macskája x fajtára (ja, szőre meg a szeme), és az milyen drága, milyen jól meg tud belőle élni. Azóta veszik is tőle a cicákat, pedig 100% szaporítóról beszélünk (pár hetesen adja el őket, drágán, bolhásan, 1 oltással). Ja és ő fajtamentőnek hívja magát. :D

Ezeket hallva érdekel, hogy hogy jut el valaki arra a szintre, hogy elhiggye, hogy egy macska az utcáról fajtatiszta, drága cica? Mert nekem hiába hasonlít a macskám x fajtára, sose hittem el hogy fajtatiszta, mert tudtam hogy esély sincs rá :D

2018. jan. 2. 17:47
 7/18 anonim ***** válasza:
79%

#6

Lehet, hogy nem ugyanazt a fórumot olvassuk?

Én sehol nem látok gyűlölködő kommenteket.

2018. jan. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem házicicára senki nem mondja azt, látszik rajtuk, nem találkoztam ilyennel. Ellenben lehet szép cica.

A másik, hogy szeretnek dicsekedni is.

Van olyan, hogy fajtiszta és fajtatiszta. Most, ha van két perzsám, akkor a kiscica is fajtiszta perzsa lesz (nem házicica), fajtatiszta akkor lesz, ha mindkét szülő törzskönyves, ellenőrzött kenelből származik és a kölyköt azonnal lejelentik.

Nem támogatom a szaporítókat, de sokszor besikerül a kiscica.

2018. jan. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
72%

"Miért hiszi minden ember a házicicájára azt hogy fajtatiszta?"


Én nem hiszem, a barátnőm sem, a szomszédasszony sem, a sarki fűszeres, a postás és a polgármester sem hiszi a macskájáról, hogy fajtiszta.

Tehát máris megdőlt, hogy minden ember azt hiszi!

Bár a körzeti rendőr kicsit gyanús, nagyon fennhordja az orrát, a macskájával együtt!:)

2018. jan. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
68%
Én azt nem értem,hogy itt gyakorin néhányan miért tiltakoznak kézzel-lábbal,ha valaki megkérdezi,hogy milyen fajta vagy esetleg milyen fajta lehet a keverék cicájába.Miért fáj az másoknak,ha xy Cirmi cicájába van egy kis perzsa,angóra vagy akármi is vagy esetleg teljesen az a fajtajú cica.Nekem,ha egy cica sziáminak néz ki,akkor az és,ha még a szülei is azok voltak,akkor ne mondják,hogy csak házi macska.És tényleg van abba valami különleges,ha egy egy keverék cica egyik felmenője fajtatiszta cica volt.Hozzánk egy karthauzi tévedt be.Bár papírokkal nem tudta igazolni magát,de erősen úgy nézett ki és volt vagy 10kg,ami házi macsnál azért ritka.Eleinte nekünk is izgi volt,hogy egy ilyen cica is van a csapatba.Egy fajtatiszta cica is lehet kijárós megléphet otthonról és sajnos őket is megunhatják és kirakhatják.Ha nincsenek ivartalanítva,akkor szaporodhatnak is.Szóval nem teljesen lehetetlen,hogy valaki találjon az utcán egy ilyen cicát vagy kapjon valahonnét.
2018. jan. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!