Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nálatok is őrizni kell a...

Nálatok is őrizni kell a kinti cicákat etetés közben?

Figyelt kérdés
A szomszédaimnak nincsenek macskái. De valahonnan a távolabbi szomszédoktól állandóan jön 4-5 macska, és a kerítés melletti tuják elbújva alatt várakoznak, hogy a két macskámnak enni adjak. Ha eltávolodok, előrontanak a tuják alól, elverik az enyéimet, és szinte fuldokolva porszívózni, falni kezdenek. Az én két nyámnyila, harchoz nem szokott macskám meg arrébb vonulva nézi őket. Ha közeledek, nagyot harapnak a kajába, és elszaladnak. Szóval mostanában ott strázsálok a macskáim mellett, míg jól nem laknak, és arrébb nem mennek maguktól. És csak a maradék jut a "vendég" cicáknak. Nálatok is van ilyen erőszakos szomszéd cica, akit keveset etetnek?

#etetés #szomszéd cica #etetés közben őrzés
2018. jan. 4. 20:17
 1/10 anonim ***** válasza:
93%

Nálunk három ilyen erőszakos szomszéd cica is volt. Azóta mindhárom itt hever bent a kanapén. :)

Én éhes macskának sosem tudtam ellenállni. Teljesen mindegy, hogy azért éhes, mert kóbor, vagy mert a szomszéd meg van győződve róla, hogy a macskának elég, ha reggel odaadja a parízer maradékát. Szóval én a problémát úgy oldottam meg, hogy még egy tányért tettem ki a terasz túlsó sarkába, kellő távolságra az én macskáimétől. Egy-két hét után rájöttek a vendégek, hogy rendszeres az ellátás, nem kell harcolni érte a macskáimmal, onnantól békében falatozott együtt az egész bagázs.

A következő probléma télen jött. Állt a mi két macskánk az ajtóban, mögötte a három másik. Hát én fázós macskának sem tudok ellenállni, akár azért fázik, mert kóbor, akár azért, mert a szomszéd szerint a macskának kint a helye. Szóval jelenleg öt kinti-benti macskánk van. A szomszédok hamar megbarátkoztak a dologgal, a gyerekek hozták a macskákat, szóval a szülők még örültek is neki, hogy megszabadultak tőlük, a gyerekeket meg amúgy is csak addig érdekelték, amíg kicsik és cukik voltak.

2018. jan. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
Mintha én írtam volna ki. Nálunk is a tuja alatt lapítanak az idegenek. Úgyhogy őrt állok a macskám mellett. :P
2018. jan. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én pont emiatt bent etetem a régen kinti-benti, ma már kizárólag benti macskámat. De azoknak a szegény kóborkáknak is rakok ki külön kaját.
2018. jan. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt, míg nem volt kutyám. Emiatt is, már csak bent etetem a cicámat, aki amúgy kinti-benti.
2018. jan. 5. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Értelek benneteket.

Hát én nyáron még ezt nem tapasztaltam. Pedig akkor is reggel és este is kaptak enni, szaftosat és szárazat is. A szaftos tányérokat következő etetésnél mindig ki kellett mosni, mert beleaszalódott a melegben az előző etetésből való maradék. Aztán az én négy cicámból is előbb eltünt egy, aztán egyet elütöttek az úttesten, maradt kettő. Még több maradék lett. De ezek olyan kényesek, hogy ha reggel csak egy fél szaftos konzervet adok és a másik felét beteszem a hűtőbe, akkor az esti etetésnél a hűtőből elővettet már nem eszik meg csak fanyalognak. Megszagolják és nem eszik. Így aztán mindig leadtam az egész konzervet, és volt mit takarítani a következő etetésnél maradékot.

Na, most a maradékot nem kell kiborítani, és mosogatni, mert a tányérok fényesre vannak nyalva - csak az eső által felvert port kell takarítani róluk.

De ez csak mióta megjöttek a hidegek, van így. Hogy hol lehettek előtte ezek a cicák, azt nem tudom. De rettentő félénkek, már 10-15 méterre ha vagyok, iszkolnak.

Mondjuk saját cicát nem szivesen csinálnék belőlük, mert ezek néha vannak négyen, öten is. Az én kettőmmel meg már 7 lenne, azt meg meg már túlzásnak tartom...

2018. jan. 5. 12:06
 6/10 anonim ***** válasza:

Gondolom azért nem eszik meg a macskáid a konzervet este, mert hideg, és kint a hidegben nem kellemes hideg kaját enni. Nem kell emiatt túletetni őket.


Bár látom b@romi felelős állattartó vagy amúgy is.

2018. jan. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nalunk inkabb az szokott lenni,hogy szegeny "kobor" es szomszed cicak nezik,ahogy a sajat johusban levo cicaink eszik a kajajukat,azutan,hogy bent mar megettek a sajatjukat.De pl mamamhoz is atjartak a szomszed cicak,ha ott voltam adtam nekik enni.Meg akkor is harciasan vedtek az ennivalot,ha mar nem kellett nekik.Mivel jobb volt az ellatas atszoktam mamahoz es az lett vege,hogy a kamraba kaptak enni es kb a mancsukat is fogni kellett,mert mindentol megijedtek.

Azert nem kell nekik este a konzerv,mert a frissen bontott kajat szeretik.Ha nem hideg,akkor sem eszik meg.Ebbol a szempontbol hiaba olcsobb a konzerv jobban megeri a kicsi talcasat venni.De,ha hust veszel neki az megjobban megeri.

2018. jan. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Elozo vagyok. cicak szoktak at nem en.
2018. jan. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Sejtettem. :)
2018. jan. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én bent adok neki enni, úgyhogy nem kell őrizni. De amilyen kis nyomi, tuti elverné a többi macska. De nálunk van kutya is, és ő nem enged be semmit a kertbe. :D
2018. jan. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!