Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nálatok hogy zajlott a cicátok...

Nálatok hogy zajlott a cicátok vemhessége, ellése?

Figyelt kérdés

A mi cicánk 9 hónap körüli, vemhes (először), körülbelül fél időben van (~30 nap). Azt szeretném tudni, hogy ti ilyenkor milyen plusz ételt adtok a ti cicátoknak? Valamint az ellés hogyan zajlott le: észre se vettétek csak hogy már ott vannak a picik, vagy álatorvost kellett hívni? Akinek születtek már kiscicái és írna nagyon jó lenne!:D

Segítőkész, értelmes válaszokat várok. A cicámnak nagyon jó élete és szerető családja van, és ha megszülettek a picik, ivartalanítjuk. A válaszokat köszönöm!



#etetés #macska vemhesség kiscica #cica ellés
2014. máj. 6. 10:29
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
*tévedtem, olyan 11-12 hónapos lehet
2014. máj. 6. 10:31
 2/17 Imola Ágnes ***** válasza:
53%
Sajátom ivartalanítva van, 5 hónaposan tüzelt, amint elmúlt a tüzelése vittem is orvoshoz, bár volt benne kicsi, de nem kockáztattam, így azzal nincs tapasztalatom, de a szomszédomban lakik egy nő, akinek több macskája van. Javasoltam neki az ivartalanítást, sőt, kedvezményes áron találtam neki, de ő azt mondta, nincs rá pénze. A macska persze vemhes lett, és egyik reggel kétségbeesetten hívott, hogy menjek, mert baj van. Az első macska elakadt a szülőcsatornában. A feje, és az első lába kinnt volt, de be volt szorulva, a macska ordított, a kicsi is. Azonnal hívtuk persze a dokit. Kiszedte azt a macskát, amelyik félig kint volt, mire kiért a doki persze szenvedések közepedte halt meg, majd azonnal vitte műteni, mivel az anyamacskában volt még egy macska, ami nagyobb volt mint ez, és valószínüleg már halott volt. A macska műtéte kb 3 ivartalanítás árába került, mind a 2 kicsi elpusztult, és csak órákon múlt az anya élete is.
2014. máj. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

És ez mennyiben is válasz a kérdéseimre?-.- Nem azért lesznek kiscicái a mienknek mert leszarjuk, hanem mert szeretnénk. És írtam, hogy ezután ivartalanítva lesz.

Ez a válasz OFF volt.

2014. máj. 6. 11:30
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
A miénk is ivartalanitva lett már de egyszer fialt ő is. Sajnos császármetszés kellet. De a kiscicák és az anya is épségben megúszták.
2014. máj. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Plusz étel nem kell vagyis persze többet eszik,de amit fogyaszt az prémium táp.A vemhesség ált 62-67 nap a szülés mikor beindul és teszem fel lakásmacskád van akkor észreveszed.Liheg-összehúzódások-nyák elmegy-magzatvíz elmegy-fájások jönnek-majd a kölyök is jön.Ez így elég egyszerűnek hat,de komplikációk mindig lehetnek,ezért az orvosodnak szólj előre,hogy mikor várható az ellés,hogy ha kell akkor tudj rohanni a cicával.na meg nem árt ha szülés után is kihívod a dokit,hogy kapjon a cica oxitocint.
2014. máj. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
29%

Szeretnétek?

MINEK?


Hány TONNA kiscicát kértek? A pár napostól a pár hónaposig tudok adni bármelyik menhelyről kb.

Egyébként,baromira szerető család lehettek,ha a 9 hónaposa (gyakorlatilag kölyök) macskátokat hagyjátok elleni.


Ha a 12 éves húgod teherbe esne,azt is hagynátok,hogy megszüljön,mert babázni akartok??


Hol van a mai "modern" emberekben a felelősség?....

2014. máj. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Katica71 ***** válasza:
Szia! 11 napja ivartalaníttattuk a cicánkat, a 3. szülése után döntöttünk úgy, hogy így lesz a legjobb mindenkinek. Mind a 3 szülése másképp alakult, probléma szerencsére egyszer sem volt. Az elsőnél nagyon nehezen született meg az első kicsi, hátsó lábakkal előre. Állítólag a cicák 4O százaléka így születik. Mikor már 2 órája vajúdott, felhívtam az állatorvost, aki mondta, hogy ne csináljak semmit, kijön a cicát megnézni. Szerencsére a pici ezután kb. 1O perccel megszületett. Elsőre 5 cica született. A második szülés rendben lefolyt, a harmadiknál megint bepánikoltam, mert a 4. cica csak 4 órával a 3. után született meg. Utólag tudtam meg, hogy még az is normálisnak számít, ha csak másnap születik meg a "gyerek". Természetesen mind a 3 szülést végig aszisztáltam, amint felkeltem a macska mellől, máris kiugrott a dobozból. Folyamatosan biztattam, simogattam. A legelső szülés reggel indult meg, a másik kettő este 9 körül. Hajnali 5-kor mentem aludni..... A szülések nagyon megviseltek minket, természetes, hogy féltettük a cicánkat, másrészt viszont számukra ez egy természetes folyamat, egészséges, fiatal cicánál nem kellene lennie különösebb problémának. Régebben voltak "kinti" cicáink, akiket nem pátyolgattunk, beraktuk őket a dobozukba, 2-3 óra alatt szépen megszülték a babákat. De talán természetes, hogy minél jobban szeretsz egy kisállatot, annál izgatottabb és aggódóbb vagy:) Remélem segítettem, majd írj, hogy hány baba lett:-)
2014. máj. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

14.38: örülök, hogy megúszták:)


16.47: igen az orvost értesíteni fogjuk, nemcsak h megvizsgálja az anyukát, hanem a piciknek kell majd féregtelenítés, oltás, stb.


16.50: már vártam a menhelyes kommentet:D Egyébként írtam, hogy nem 9 hónapos hanem már kb egy éves. És csak h tudd, eddig csak utcáról vagy túlzsúfolt családoktól befogadott cicáink voltak. A felelősség meg nem ott kezdődik, hogy ugatsz gyakorikérdések.hu-n, hanem h elmész és örökbe fogadsz te egy tonna kismacskát. hajrá.


Katica71: majd megírom hányan lettek :) Örülök h nálatok simán zajlottak az ellések:D

És amugy ez volt kb az első dolog amit leszögeztünk a családdal, hogy ha megvannak a picik, akkor ivartalanítjuk már az első fialás után. De ezek szerint 3tól se lett baja? nagyon sok marhaságot olvastam ugyanis:D

2014. máj. 6. 18:08
 9/17 Katica71 ***** válasza:
50%
Az egyik "kinti, jöszti" cicánk 21 éves korában pusztult el, 2O évesen még 2 cicát szült:) A másik is 15 éves volt, amikor elpusztult, de mindvégig egészséges cicákat szültek, és sose voltak betegek. Igaz jó dolguk volt, volt kényelmes, meleg alvóhelyük, rendesen kaptak enni, csak nem voltak bejárók. Amúgy az első szülés 5 óra hosszáig tartott (5 cica), a második 4 óráig (5 cica) a harmadiknál csak 4 cica született és ha nem húzódik el, az is lezajlott volna 4 óra alatt. Állítólag 4-5 óra egy szülés.
2014. máj. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Katica71:

Remélem itt leszek, ha megindul a szülés, izgulok, hogy baja lehet. Annak ellenére h azt olvastam h minden 100. ellés problémás csak..

4-5 óra egyébként reálisnak hangzik, bár gondolom ez is változó, hallottam olyat h 2 napig ellett egy macska :O Engem addig szétszedne az ideg h valami nem jól megy.. Izgulás van na :D Már attól lázba jövünk a családdal ha látjuk h rugdossák a kicsik a hasát a maminak belülről :)

2014. máj. 6. 19:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!