Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Állandó hasmenés a cicámnál,...

Állandó hasmenés a cicámnál, mitől lehet?

Figyelt kérdés
2 hete hoztam el a menhelyről egy 4 hónapos kismacskát. Sovány volt, akkor kapta meg az oltásokat, a féreghajtást is és nagyon erős hasmenése volt. Elvittem orvoshoz, kapott gyógyszereket, diétázott és rendeződött az állapota. Most, hogy a gyógyszer és a diéta a végére ért ismét előjött a hasmenése. A közérzete hála égnek jó és a szeméről is eltűnt a szürke hártya. Happy Cat Junior táppal etetjük, lehet hogy attól van baja?

#macska #hasmenés #cica #hasmenés cicáknál
2016. nov. 3. 10:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Fiatal macskáknál ez általános főleg ha hamar lett leválasztva az anyjáról ami a menhelyre adás miatt lehetséges.

A lehetséges okai: A bolti tej- sok macska szervezete nem bírja kis korban. A másik a fiatal macskáknál valamilyen fertőzés. Harmadik talán, hogy egy kismacska sajnos mindent megeszik.

Ha több napig fent áll mi mindig levittük őket az állatorvoshoz és adott vagy gyógyszert vagy szurit ami rendbe hozza. Amíg jó a körérzete addig nincs mitől félni nagyon szívós állatok. Víz mindig legyen.

2016. nov. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
A hasmenés sok mindentől lehet, vidd vissza az orvoshoz, mert komoly bajt is jelezhet.
2016. nov. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

vidd vissza a dokihoz szerintem is.

és meg kéne próbálkozni egy másik táppal is, lehet érzékeny erre.

tejet nem kap véletlenül? attól is lehet hasmenése

2016. nov. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Vidd vissza az orvoshoz. Érdemes volna egy vérvételt csinálni, ill. bélsár tenyésztést. Ezekből kimutatható, hogy van-e neki valami vírus, baktérium, vagy élősködő, ami okozza a hasmenést. A giardia szokott ilyet csinálni. Ezek nélkül a vizsgálatok nélkül csak vaktában ad a doki antibiotikumot, ami nem olyan jó.

Mi 2 évig csináltuk ezt. Hasmenés, antibiotikum, 1 hétig minden oké, hasmenés, antibiotikum stb. A cica annyi gyógyszert megevett, hogy hihetetlen. Kerestünk egy másik állatorvost, aki megcsinált nála minden vizsgálatot, kizárt egy csomó mindent, aztán a kezünkbe nyomott egy orvosi tápot, amitől másnapra elmúlt a hasmenés és azóta egyszer sem jött vissza.

Sajnos a vérvételért, meg bélsár tenyésztésért kifizettünk talán 25.000 Ft-ot, de hónapok óta nincs már gond a cicával. Addig meg legalább havonta vittük dokihoz, adta az injekciókat, meg az antibiotikumot. Nekünk táplálék allergia volt, de ha a te cicád menhelyes és talán az utcán élt, lehet, hogy elkapott valamit szegényke. Vagy az is előfordulhat, hogy csak a bélflóráját kell helyreállítani.

Szerintem érdemes alaposabban kivizsgáltatni. Bármi is a baja, biztos, hogy helyre fog jönni és egészséges cica lesz belőle.

Amíg el nem juttok a dokihoz, próbáld itatni, mert az én nagydarab, felnőtt macskám többször jutott el a kiszáradás határáig. Egy ilyen kicsi cicánál ez nagyobb gond.

2016. nov. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A miénknek minden bolti táptól hasmenése van, de érdekes, a nyers hústól, a krumplitól, a nokedlitől nincs, mindent megesz, a kedvence az uborka.

A csirkeszív a hentesnél, ahová járunk, 300 Ft/kg, a pulyka egy százassal drágább, de háromszor akkorák a darabok. Nagyon szereti, lelehet fagyasztani, ha többet veszel, olcsó, és semmi tartósitó nincs benne.

2016. nov. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!