Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Új házba költöztünk. A cicamat...

Kyttana kérdése:

Új házba költöztünk. A cicamat 2hét bezártság után ma engedtem ki hosszabb időre, de beesteledett és hiaba hívom. Hazatalálhat?

Figyelt kérdés
Új házba költöztünk és hoztuk a macskákat is. 2hétig tartottam bezárva a kandúromat, néha méha kiengedtem de nem ment messzire és utana mindig visszajött a helyére. Ma úgy döntöttem, hogy itt az ideje hogy szétnézzen a környéken ezért kiengedtem. Déltután még láttam, de estére felszívodott. Hazatalálhat?

2018. jan. 14. 20:31
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
42%

Off

#8, #9-esnek

Nem véletlenül van ilyen törvény. Kutyára, macskára egyaránt vonatkozik. Annak sem örülök, ha egy kutya az utcán csavarog, ezt mondani sem kell. De a következő indokaim vannak, ami miatt a macskákat a saját telkeiteken kellene tartani:

- nem üti el az autó, nem fertőzik meg egymást mindenféle betegségekkel, nem visz haza kullancsot, bolhát, ami óhatatlanul a bundájába ragad, ha csavarog

- a macska emberre is veszélyes betegségeket terjeszt. Olvassatok utána: pl. toxoplazmózis. Terhesen költöztem kertes házba. Nem mertem enni a saját kertem terméséből, mert a környék összes macskája a mi veteményesünkbe kakált. A toxo a magzatokban súlyos fejlődési rendellenességet okozhat.

- családomban történt tavaly, hogy az egyik rokonom 42 fokos lázzal került kórházba. Mivel előtte külföldön nyaraltak, azt hitték, valami egzotikus betegség. Az orvosok tanácstalanok voltak, mert semmilyen gyógyszerre nem reagált. Valakinek eszébe jutott, hogy megkarmolta a szomszéd macskája. Ekkor jöttek rá, hogy Bartonella. Macska és kullancs terjeszti.

- apum régebben vadászott. Nyilván vadászkutyáink voltak. Ahány macska betévedt az udvarra, azt vagy megölték, vagy felkergették a fára. Kapun kívül nem bántották a macskákat. Ki akar ilyen sorsot a macskájának?

- nekem 2 kutyám van mostmár, így nyugodtan lehet konyhakertem, mert nem jönnek be a macskák.

Végül -bocs a hosszú kommentért- nem tudom, hogy mit szólnának azoka a macskatulajdonosok, akiknek a macskája eddig az udvaromat használta alomtálcának, ha én átmennék hozzájuk és a két kutyámat cserébe ott kakiltatnám meg a kertjükben. Megnyugtatnám őket, hogy a produktumra kaparok egy kis földet, igazán csak akkor fog belenyúlni, ha épp gyomlál, de az nem baj.

2018. jan. 15. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

4-5-ös, a mi macskáink SEM mehetnek ki. Megoldottuk kifutóval. Nagy hely, teli mászható de alacsony növésű fával, növényekkel meg egy házikóval.

Macska betesz, és ott kedvére el lehet, de nem szökik el, nem lopják el.

Vagy vize, árnyék, kaja, felmászik a fára vagy a lakocska tetejére - sokszor ott alszik, főleg a negyven fokban tűző napon.


Szóval ahogy a kutyát nem engeded ki az utcára, úgy a macskát sem - ha felelős gazdinak tartod magad -, és legalább nem nyávogsz, hogy "eltűnt a cicám".

2018. jan. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
58%

11-es, toxoplazmózist NEM a macska terjeszti!


Nem kéne baromságokat írni, mikor a tp 99%-ban a nÖVÉNYEKEN lévő petékben van, ha nem mosod meg, de NEM a macska bundáján, nyálában, stb.

2018. jan. 15. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
60%

A macska az egyetlen állat, amelyiknek a toxo a bélrenszerében tovább él. Mástól is el lehet kapni, de a kijárós macskák az ürülékükben szépen továbbhurcolják.

Szóval ha nem haragszol kedves akárhányas válaszoló, én továbbra sem szeretnék macskasz@ros udvart. Az se jöjjön be, amelyik macska bélrenszerében épp nincs toxo. Ezt nem nagyon értem, hogy miért kell tovább ragozni.

A kérdező cicája remélem, hogy előkerül.

2018. jan. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Vesszetek már össze...
2018. jan. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!