Kezdőoldal » Állatok » Macskák » SOS! Egyedül maradt cicáért...

SOS! Egyedül maradt cicáért mit tehetek?

Figyelt kérdés
Testvér cicák közül sajnos ma az egyiken áthajtottam autóval, ahogy a garázsba álltam be. A kisfiammal ültünk a kocsiban, észre sem vettük. Amikor kiszálltunk, akkor láttuk, hogy vérbe fagyva vergődik, fél perc alatt kimúlt, nem tehettünk semmit. Mindenki megzakkant, a cicatesó, a kisfiam és én is. Tudom, hogy baleset volt, mindig mellettünk és az autó mellett sündörögtek, de eddig sose volt baj. Eddig folyamatosan együtt volt a két cica, nem mozdultak egymás mellől, még csavarogni se jártak, csak minket kísérgettek szigorúan a kapuig. Nem ismerem a macskák lelki világát, de szerintetek mit tehetek az egyedül maradt macskáért? Esetleg hozzak neki egy másik társat? 1 éves kandúrról van szó.
2018. jan. 15. 21:06
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

"mindig mellettünk és az autó mellett sündörögtek"

"előremenet azért van egy kis holt tér"

Untig elég ok, hogy előbb elzárd a macskát és csak utána állj be. Állatorvosnál hallottam, hogy a legtöbb állatot a gazdáik gázolnak halálra, ugyanis a kutya / macska annyira megbízik a gazdáiban, hogy feltételezi, hogy észre veszik.


Most már ez is megtanultátok, sirassátok meg a cicát aztán engedjétek el. Másik macskát csak akkor hozzatok, ha a kandúrkát ivartalanítottátok (az ivaros macska "fogyóeszköz") és a család is felkészült rá lelkileg. A macsek is ki fogja heverni, nyilván egy darabig rém rossz lesz neki, hogy nincs ott a haverja.

2018. jan. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
A macskáknak sajnos ez egy szokása, hogy felülnek a kocsi kerekére vagy bemásznak a motortérbe. Sajnos nálunk is történt már hasonló eset, szörnyű volt.
2018. jan. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Nem sok értelme van másik cicát hozni, a macskák általában csak akkor kötődnek egymáshoz erősen, ha együtt nőttek fel. Néhány nap alatt ki fogja heverni a testvére elvesztését. Neked viszont mindenképp jobban kellene figyelned a jövőben, ha fontos számodra a cica. Ha úgyis ketten vagytok az autóban, a fiad kiszállhatna, hogy megfogja a cicát, amíg te beállsz. Az ivartalanítás pedig mindentől függetlenül nagyon fontos, mert ha beindul a párzási időszak, az ivaros kandúrok elvesztik a fejüket, verekednek és ész nélkül futnak a lányok után.
2018. jan. 16. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

Itt nem az ivartalanítás a probléma, hanem a kérdező figyelmetlensége.

Ajándékozd el a megmaradt cicát, mielőtt elütöd őt is.

2018. jan. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!