Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Rosszul van a lassan 7-hetes...

Umaku kérdése:

Rosszul van a lassan 7-hetes perzsa macskám, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Hányt, elvonult a sarokba stb, szóval kb 20 perce értünk haza az orvostól. Nem tudják mi baja,de kapott hányás csillapító ès valami immunerősítő szurit. Most kb kifeküdt a tenyérnyi kis gombóc,szinte semmire sem reagál,mintha rosszabbul lenne. Pedig a testvére itt ugrál körülöttem.

Az orvos nagyon fiatal volt, azt mondta hogy kell fél óra mire ez mind hat. De hát egy ilyen kicsi testet egyből kiütött...

Kérlek segítsetek...



2018. jan. 16. 22:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hogy lehet nálatok egy 7 hetes cica? Esetleg nálatok született, tehát még az anyjával van?
2018. jan. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%
Ne hagyd hogy kiszáradjon. A hányás miatt sok folyadékot veszíthet. Ha nem hajlandó inni, akkor főzz le neki egy vizet húsleveskockával, azt kívánni fogja. Nem mondta a doki, hogy mi baja lehet?Jobbulást!
2018. jan. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Igen,nálunk született itt van az anyja is de nem akart tőle szopni. Megnézték, elvileg nincs kiszáradva sőt a szuri miatt nem adhatok neki 2óráig se vizet se tápot. Itt fekszik elöttem és csak néha megrándul a feje.

Valószínűleg ha akarnám se nagyon tudnám fölkelteni.

Komolyan nem tudom mit tehetnék...

2018. jan. 16. 23:10
 4/12 anonim ***** válasza:
27%

Anyukája ott van, vagy idő előtt elhoztátok? 8 hetes kortól lehet elhozni.


Pontosan mit mondott az orvos?

Nem lehet, hogy felevett valamit amit nem kellett volna? Ez furcsa, h az orvos nem tudja mitől lehet, ilyen erős hányásnak azért oka van, vagy szervi gond vagy a táplálék nem volt jó neki.

Nem mondta, h ilyenkor lehet-e neki adni valamit enni vagy inni? Van otthon macskatejporod?

Ha holnapra nem javul akkor vidd vissza a dokihoz, vagy esetleg egy másikhoz kéne... Én két orvosnál is jártam, mindegyik tudott mit mondani a macskával kapcsolatban több dolgot is, h mi lehet a baj. Ez furcsa, h a tied nem tudja mi lehet.

Macskanátha nem lehet?

Sajnos nincs ötletem, nálunk nem volt ilyesmi, arra tényleg figyelj, h ne száradjon ki, még nagyon kicsi, ha itatod akkor előtte forrald fel bármit is adsz neki, h ne legyen benne bacilus. A legjobb tényleg egy kis húsleves leve volna langyosan.

2018. jan. 16. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Jah, közben láttam, hogy írtál, mire kiírtam választ, bocs.
2018. jan. 16. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Természetesen már a “mi” orvosunkhoz visszük ha holnapig nem javulna. Csak ugye ilyenkor már nem elérhető. Nem lehet macskanátha, egy macskánk sem kijárós, oltva vannak,nem járkálunk fel cipővel szóval nem hiszem hogy macskanátha vagy “méreg” lenne.

Az orvos;

Megtapogatta a hasát,lázat mért, meghallgatta a szívverését és a légzését, megnézte ki van-e száradva, szájüregét ill szemét is megnézte.

Ha nem javulna akkor vértesztet kell végezni és szervileg is megnézik.

Nincs agyrászkódása, nem dülöngél szóval az sem lehet hogy leesett valahonnan. Elvileg egy makk egészséges cicának kellene lennie DE NEM AZ.

2018. jan. 16. 23:28
 7/12 anonim ***** válasza:
1. vagyok, ha később se akar inni vagy enni próbálj meg legalább egy kis vizet fecskendővel adni neki. Egy ilyen kiscica nagyon hamar kiszárad, ha holnap is ugyanolyan állapotban van érdemes lenne felkeresni egy másik orvost, aki talán egy diagnózist is feltud állítani.
2018. jan. 16. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha lehetséges, maradj mellette éjjel, kínálgasd vízzel, és ha nem iszik, akkor néhány óránként fecskendővel vagy szívószállal tölts egy kis vizet a szájába. És ha holnapig nem javul, akkor persze vissza kell vinni állatorvoshoz.
2018. jan. 16. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
2. vagyok. Mi a helyzet??
2018. jan. 17. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
majd ír.. most gondolom suliban van.
2018. jan. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!