Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kancsal lett a cicám. Mi...

Kancsal lett a cicám. Mi történhetett vele?

Figyelt kérdés
2 éves ivaros kandúr. Egyik nap úgy jött haza, hogy valadekozott az egyik szeme és nem tudta kinyitni. Ez az állapot tartott 3 napig. Mára megszünt a valadekozás, a szeme is nyitva van, ellenben arra a szemére kancsal lett. Így fog maradni?
2018. jan. 20. 14:35
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
6%
Nálunk is egyszer az egyik macskánk kancsal lett, nem voltunk otthon, de valószínűleg elkapta a fejét egy kutya, vérzett az orra, szédült. Másnapra jobban lett, egy hét alatt teljesen felépült, de kb még 2 hónapig volt kancsal, de egyszer csak az is helyrejött. Annyit tudni kell róla, hogy fiatal volt még, 4 hónapos körül, biztosan azért gyógyult meg ilyen gyorsan.
2018. jan. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:
Köszi 11, enis ebben remenykedem. Meghat kérdéses hogy így kiengedjem-e, félszemmel.
2018. jan. 20. 15:25
 13/31 anonim ***** válasza:
88%
Te szerencsétlen f4sz... Szerinted mégis mire való az állatorvos? Sokszor látatlanban még ők sem tudják megmondani mi a helyzet, akkor mit vársz egy ilyen oldalon?
2018. jan. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
93%
Nekem ez azért ijesztő és elkeserítő hogy ahhoz az egy emberhez vagy csak képes normálisan beszélni és hálálkodni a válaszért, aki azt mondja hogy nem kell állatorvoshoz vinni úgy is meggyógyul magától...
2018. jan. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de az állatorvos hosszú évekig keményen tanul, maximálisan ért az állatokhoz és általában sok éves tapasztaltuk van, nagyon hamar meg tudják mondani mi a baj(személyes vizsgálat során) és általában kezelni is tudják .

Itt interneten gyakorlatilag senkinek nincs ilyen végzettsége és csak tippelni tudunk, hogy mi lehet a gond. Kezelni, gyógyszert felírni neki meg végképp nem tudjuk.

El kellene vinni állatorvoshoz. És egyúttal az ivartalaníta időpontját is meg kéne beszélni, mert rengeteg veszély éri, ha ivaros és úgy járkál, hajtja a nőstényeket, verekszik más kandúrokkal. + olyanok, mint a macska aids nem is említem már.

Hogy a kérdésre is válaszoljak. Szerintem verekedhetett, belekaphatott egy másik macska a szemébe. Begyulladt,szenvedt vele, nem volt kezelve és lett egy szövődménye.

Embernél is, ha beteg vagy és nem kezeled,akkor lehet,hogy helyrejössz, de maradhatnak súlyos szövődmények.

Amikor az én cicámnak volt gondja a szemével, akkor antibiotikumos szemcseppet kapott. Naponta 3x csepegtettem neki. Nagyon hamar elmúlt a gond. Kb 2 ezer volt a szemcsepp. De ezt csak doki tudja kiadni, állatpatikában sem nagyon tudnak szerintem úgy adni, hogy nem látják mi a gond.

2018. jan. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
96%

Máskor meg aznap kéne elvinni dokihoz, amikor baj van, nem várni pár napot.

Te is elmentél volna dokihoz szerintem, ha 3 napon keresztül nem tudtad volna kinyitni a szemed.

A macska nem tud elmenni egyedül, ezért vagy te a gazdája, neked kéne elvinni ha szenved, beteg, baja van stb

2018. jan. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
96%
Ha neked gyulladna be a szemed, lenne összetapadva három napig, majd kancsal lennél, rohannál vele az orvoshoz, mi? Egy rohadt felelőtlen senkiházi vagy, akinek nem való állat.
2018. jan. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
90%
Csak egy kérdésem van: minek van macskád? De őszintén. Nekem is van, de nekem fontos az egészsége, ha beteg, egyértelmű, hogy megyünk az orvoshoz. És mielőtt ezzel jönnél, nem, nem azért mert városi sznob vagyok (ezzel szoktak vagdalózni a hozzád hasonlók, de érdekes módon autó nélkül, faluból is meg tudom oldani az orvost) hanem mert mikor befogadtam, azzal felelősséget vállaltam érte, ha beteg, akkor az én dolgom csinálni valamit, nem a csodára várni, meg a gyakorira írogatni. Ezért nem értem, hogy minek tartod, de tényleg, amikor világosan látszik, hogy nem akarsz tenni azért, hogy rendbe jöjjön, hanem csak végignézed, ahogy szenved.
2018. jan. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
93%
Nem reménykedni kell otthon ülve,hogy hátha meggyógyul,hanem elkell vinni az állatorvoshoz,sőt már korábban elkellett volna. Ne csak annyiból álljon már egy állattartás,hogy de cuki de édi kutyi, cica,nyuszi,stb,hanem vállaljunk érte felelősséget,ha kell vigyük orvoshoz!
2018. jan. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
93%

11-es: Sejted hogy megharapta a kutya, vérzett, szédült is. Nem gondoltál egyáltalán arra hogy elvidd dokihoz? Lerendezted annyival hogy "remélem túléli, ha nem, akkor nem"?

És nem elég hogy a felelőtlenséged miatt szenvedett szerencsétlen macska, hanem még hirdeted is hogy "jaj, helyrejött!".. Zseniális,tényleg, gratulálok.

Kedves Kérdező, a te válaszaidra inkább nem is mondok semmit. Sok ész lehet benned ha a "vinni kellett volna dokihoz" válaszokra támadsz, nem tetszik, de a 11-esre reménykedve válaszolsz....

2018. jan. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!