Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy vegyem rá édesapámat,...

Hogy vegyem rá édesapámat, hogy maradhasson a kiscica, amit édesanyámtól kaptam karácsonyra?

Figyelt kérdés
Nos, az a helyzet, hogy édesapám, és édesanyám elváltak 3 éve, és apámmal élek. Nos, karácsony előtt kb. 2 nappal apám elment dolgozni, és édesanyám hozott nekem ajándékba egy kiscicát karácsonyra. Amikor hazaöott apa(este 11 körül munkából) ideges lett, aztán hagyta másnapra a dolgot. és igen, szerintem sem volt megfelelő az erre, hogy édesapám háta mögött adja oda a macskát nekem. Azóta eltelt pár hét, és nagyon zavarja a cica.(szereti az állatokat, de nem nagyon tűri a házba) Semmit nem kell ráköltenie, én fizetek a macskának mindent édesanyámmal. Nem kell simogatnia, nem kell takarítania utána. Mindent én intézek de ennek ellenére se békél meg vele. A mai napig veszekedés van belőle. Azt is mondtam már neki, hogy elköltözök édesanyámhoz a macskával ha nem fogadja el a macskát. Hogy vegyem rá, hogy nekem nagyon fontos a macska, és hogy mindenről lemondanék miatta? Nem szeretném elengedni magamtól...

2018. jan. 26. 21:22
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom látogatod anyukádat. Nos, tartsd a cicát nála! Amikor nem vagy ott, gondoskodjon róla anyukád. Más ember háztartásába nem veszünk élő állatot!
2018. jan. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, ott lakik nála 4 éves öcsém aki autista,(nem olyan komoly a betegsége)és zavarja a kisállat.
2018. jan. 26. 22:17
 13/32 anonim ***** válasza:
51%
Gondolom mindig lesz valami akadály, ahogy szövöd a sztorit "kedves utolsó". ;)
2018. jan. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
0%
macskát lakásban tartani alapból állatkínzás. add oda valakinek aki kertes házban lakik
2018. jan. 26. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
86%
Kedves "macskát lakásban tartani állatkínzás" válaszolónak üzenem hogy miért, kint tartani nem az? Ahol kimegy a kertből és elütik, megmérgezik, megverik, belerúgnak, kutya megfogja, összeverekedik más macskákkal, betegségeket kap el, szaporodik, elveszik, megfagy nagy hidegben, bántalmazzák, csapdába esik és még sorolhatnám. Ez ugye mind jó a macskának, de az hogy bent van egy lakásban ahol nem kószálhat el és nem eshet ilyen baja és biztonságos melegben van mindig az aztán böszme nagy állatkínzás, gratulálok!
2018. jan. 26. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
97%

Hát ezt jól megcsinálta anyukád, jó hogy beszélnek egymással, mint az elvált szülők általában...

Majd lesz macskaszőr, ne aggódj. Valaki írta, milyen kefék vannak, fésüljed sokat, szokjon hozzá. Ha csak a te szobádban van a macska már az is egy állatkínzás, mert 10-12 m2-től neki sokkal nagyobb tér kell. Semmiféle kennelről szó sem lehet, szerintem ilyen nincs is, de az konkrétan a halál a macskának. Szobakennel kutyának van. A macskawc-ből az almot ki fogja rugdosni, mikor kapar. Meg lehet próbálni fedett wc-t. Nem jó a macskának, ha túl közel van a wc-je a kajás és az itatótál, bármelyik kettő kombinációja, legalább másfél méter kell (nem iszik ha a kajástál mellett van a víz, mert nem érzi a szagát).

Ha valami irdatlan nagy szerencséd van, a macska addig dörgölőzik apukádhoz, amíg megolvad a szíve. Szurkolok, hogy így legyen. Egyébként próbálj meg vele beszélni, és szépen elmondani a gondolataidat. Ja, meg próbáld úgy tanítani a macskát, hogy éjjel aludni szoktunk, és nem hajnal fél ötkor ébredünk, ne engedd neki, hogy éjjel randalírozzon ("nem" "nem szabad" szó használatával, ugyanúgy, mint a kutyánál, mint a kisgyereknél, ugyanúgy kell nevelni, mint egy kisgyereket), mert ez lesz a következő, amitől apád kiborul.

2018. jan. 27. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
6%
#15: pont abba fog beleőrülni a macska hogy "nem kószálhat el". valószínűleg fogalmad sincs arról hogy a macskáknak nagyságrendekkel nagyobb élettér kell mint egy 5. emeleti panellakás
2018. jan. 27. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
92%
Érdekes, az én macskám bármikor kimehetne, de sosem akar, gondolom mazochista, hogy mindig a házban akar lenni... :D
2018. jan. 27. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
89%

Két macskám van a lakásban, és egyik sem akar kimenni pedig ha szeretnének kimehetnének az udvarra. Te élsz nagyon nagy tévedésben (és pontozgathatsz le nyugodtan mint eddig) ha azt hiszed az a normális hogy a macska kint oda mehet ahova akar, ugyanis ki lehet keresni nyugodtan a jogszabályt, de az ember köteles minden fajta háziállatát a telkén belül tartani, ergo a macska se hagyhatná el a kerted területét, és ugye bár baromi nehéz olyan kerítést csinálni amin nem tud kimenni, persze nem lehetetlen. Ha a macskád elmegy és leöli a szomszéd baromfiait azért bizony te vagy a felelős például.


Nem bírom ezt a hozzáállást hogy állatkínzást lakásban tartani a macskát, aztán minden nap jön három kérdés hogy a macskám félig holtan jött haza most mit tegyek...

2018. jan. 27. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
1%
#19 senkit nem pontoztam le. érdekes módon nem egy ismerősömtől hallottam hogy konkrétan megőrült a házban tartott macskája. nem 5-10 évesen behurcolt macskák, hanem elejétől házban nevelt. keresztanyáméké elkezdett fejjel az üveg teraszajtóba rohanni az éjszaka közepén. ha ez nem amiatt van, hogy kicsi volt neki a lakás akkor nem tudom miért. de komolyan kíváncsi vagyok, ha bárkinek bármi ötlete van
2018. jan. 27. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!