Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy vegyem rá édesapámat,...

Hogy vegyem rá édesapámat, hogy maradhasson a kiscica, amit édesanyámtól kaptam karácsonyra?

Figyelt kérdés
Nos, az a helyzet, hogy édesapám, és édesanyám elváltak 3 éve, és apámmal élek. Nos, karácsony előtt kb. 2 nappal apám elment dolgozni, és édesanyám hozott nekem ajándékba egy kiscicát karácsonyra. Amikor hazaöott apa(este 11 körül munkából) ideges lett, aztán hagyta másnapra a dolgot. és igen, szerintem sem volt megfelelő az erre, hogy édesapám háta mögött adja oda a macskát nekem. Azóta eltelt pár hét, és nagyon zavarja a cica.(szereti az állatokat, de nem nagyon tűri a házba) Semmit nem kell ráköltenie, én fizetek a macskának mindent édesanyámmal. Nem kell simogatnia, nem kell takarítania utána. Mindent én intézek de ennek ellenére se békél meg vele. A mai napig veszekedés van belőle. Azt is mondtam már neki, hogy elköltözök édesanyámhoz a macskával ha nem fogadja el a macskát. Hogy vegyem rá, hogy nekem nagyon fontos a macska, és hogy mindenről lemondanék miatta? Nem szeretném elengedni magamtól...

2018. jan. 26. 21:22
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
93%

Azt azért nem árt tisztázni,hogy különbözőek a macskák.

Van olyan macskám, aki hiába van ivartalanítva, hiába kap meg mindent bent a házban, mégis kikérezkedik a kertbe minden nap pár órára. Nem megy messzire, sőt. De szeret kint is lenni.

Míg van olyan macskám, aki imád bent lenni, imád köztünk lenni, nem vonzza a kinti lét.

Nem egyformák.

Annyi viszont biztos,hogyha bent tartjuk a cicát,az sokkal biztonságosabb. Panelban annyi baleset lehet, hogy kiesik az ablakból.De ugye rácsot kell rá tenni.

Kertes házban ahogy írták elüthetik,megmérgezhetik,kutya megfoghatja, összeverheti más macska, ember.Hőgutát kaphat, megfázhat, betegségeket kaphat el más macskáktól stb.

Sokkal biztonságosabb bent nekik.De egyet értek persze,hogy ezt nem minden macska szereti. DE a kérdező nem írt olyat,hogy a cicája vágyna kifele,úgyhogy nem értem miért kell egyből állatkínzózni.

Kérdező,apukáddal próbáld megbeszélni és megszerettetni a cicát.

2018. jan. 27. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
100%

Off: Mi kertes házban lakunk, a cica bent lakik. Jó időben kimehet a kertbe bóklászni. 1-2 órára kint van, aztán kaparja az ajtót, hogy visszajönne. Nincs macskabiztos kerítésünk, de soha nem jutna eszébe kimenni az udvarról.

A környékünkön rengeteg a FELV fertőzött macska. Nem írom le, hogy mit jelent, elég, hogy macskáról macskára terjed és gyógyíthatatlan. Egy kedves ismerősöm szerint én is állatkínzó vagyok, hogy bent tartom a macskámat. Igaz, hogy az ő macskája is fertőzött az említett betegséggel, de szerinte úgy boldog a cicája, hogy szabadon él-igaz, már nem sokáig. De legalább addig is fertőzi a többi macskát.

Kérdező, valóban nem volt szép, hogy anyukád előzetes megbeszélés nélkül hozott neked egy macskát. Nem fair élő állatot ajándékba adni. Szerintem apukád emiatt dühös, nem is igazán a macskával van a baja, hanem azzal, hogy belekényszerült ebbe a helyzetbe.

A szobádban tartani az almot valóban nem egészséges, keresni kellene neki egy másik helyet.

Apukáddal üljetek le és beszéljétek meg a dolgot. Higgadtan!!!! Ne fenyegetőzz azzal, hogy elköltözöl. Mondd el neki, hogy boldog vagy, hogy van neked ez a cica, ajánld fel, hogy naponta porszívózol és takarítasz.

Ebben a cikkben találsz képet a szőr összeszedő hengerről és a ruhakeféről, amit érdemes használni a kihullott szőr összegyűjtésére.

[link]

2018. jan. 27. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
100%
Apukádnak valószínűleg nem a szőr (a legnagyobb) problémája, hanem az, hogy átlátta azt, amit anyukád nem (nem akarom persze megbántani), hogy az állattartás felelősség, és amíg nem biztos benne, hogy a másik fél vállalja ezt a felelősséget, addig nem adunk a másik otthonába ajándékba élő állatot, még egy kis hörcsögöt sem, nemhogy egy macskát, amelyik ugye 15-18 évig is elél. Apukád nyilván előre látja azt, hogy most ugyan gondoskodsz a cicáról, de mi lesz, ha nyári táborba mész, elköltözöl, vagy a cica megbetegszik. Akkor bizony neki kell gondoskodni róla, neki kell fizetni az állatorvost, ő nem fog tudni elmenni nyaralni, mert nem fogja tudni kire bízni a macskát (anyukádra ugyan nem az öcséd miatt). Emiatt mindenképpen érthető apukád reakciója, mert őt most egy alsó hangon 15 évre szóló felelősségvállalásba kényszerítettétek. Ezt beszéld meg anyukáddal is, mielőtt jövő karácsonyra egy kutyát kapsz, aztán egy minilovat, stb. Most igazából az a dolgod, hogy meg kell beszélned apukáddal, hogy maradhat-e a cica. Kérd meg, hogy hallgassa végig az érveidet, de te is hallgasd meg őt és legyen közös a döntés. (Egyébként nem értem, hogy miért fenyegetőzöl azzal, hogy anyukádhoz költözöl, amikor ugye a cicával nem tudsz odaköltözni, mert írtad, hogy az öcsédet zavarják a kisállatok). Tehát most arról van szó, hogy vagy vállalja apukád a cicát, vagy közösen keresnetek kell neki egy jó helyet, esetleg olyant, ahol te is meglátogathatod, pl. nagymamánál, barátnőnél. A lényeg, hogy közösen döntsetek, ne kényszerítsd bele apukádat egy helyzetbe, mert az senkinek sem jó, a ti kapcsolatotoknak sem és a cicának sem. Nem bántani akarlak, hiszen látszik, hogy nagyon örülsz a cicának és mindent meg fogsz tenni, hogy gondoskodj róla, csak a kérdésedből úgy láttam, nem értetted meg eléggé apukád szempontjait, hogy ő miért ellenzi. Sok sikert a beszélgetéshez!
2018. jan. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
100%
Tènyleg ez az ellentmondás eddig fel sem tűnt nekem! Ha anyádnál nemnlehet a macska akkor hogy költöznèl oda vele?
2018. jan. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
15%
Azért nem megy ki a macskátok mert elkényeztettetek!! A macska udvarra való,nem házban (szőre hullik,büdös van tőle...erdekes az én 16 éves macskámat meg senki bem bántotta. A macskáktól tiltjatok pl.at egereket,közben régen azért tenyésztették. Lakásban tartani is rossz...ez épp olyan hülyeség mint egy nagytestű kutyát tartani bent
2018. jan. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
91%

A macska nem büdös, tisztább állat egyébként mint a kutya, a szőrét pedig ha kefélik nem hullik. Régen nem az egerészésért "tenyésztették" a macskát, hanem a ház körül élt és magától szaporodott orrba szájba.

De te is el vagy akkor kényeztetve mert nem bunkósbottal vadászol az erdőben ágyékkötővel és halsz meg 30 évesen, viszont hatalmas helyed van az erdőben és annyit mehetsz amennyit akarsz! Nem is értem miért éred be egy házzal, amikor élhetnél a szabad ég alatt esőben, szélben, hóban nomád életmódot követve aztán vagy elkapsz valamit vacsorára vagy nem. :)

2018. jan. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
17%
Utolsó akkora a pofád mint a bécsi kapu...nem mondtam,hogy a macska büdös..csak azt ha bekakil ...a macskaalmot nem jó szobába rakni...
2018. jan. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
27%

Ja, direkt nem kicseszésből adott neked anyád macskát, vagy szimplán idióta :)


Megértem pádt, állatot NEM dunk "csak ugy" senkinek, pláne nem más lakásába.

2018. jan. 28. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
36%
Lány cica vagy fiú?
2018. febr. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
2018. márc. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!