Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Agresszív macska?

Agresszív macska?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Mostanában nagyon agresszív a macskám. 4 éves kiivartalanított nőstény, benti cica.

Úgy kezdődött hogy a kutyánknak néha adott egy pofont a közel ment hozzá de nem mindig. Mostanában neki is szokott támadni a kutyának és utána nem nyugszik le csak ha elzárom egy órára. Ma viszont sikítottam egyet és nekem is nekem jött,beleharapott a fejembe és szerencsém volt mert pont nem találta el a szememet. Volt már hogy apukám kezébe is bele harapott. Mivel egyre rosszabb félek hogy nem fogom tudni lassan kezelni.

Nem tudja valaki hogy miért csinál ilyeneket és hogy hogyan tudnám leszoktatni erről vagy ilyenkor mi a teendő?

köszönöm előre a segítséget!



#állat #macska #agresszió #cica #agresszív macska #agresszív állatok #macska kezelése
2018. jan. 27. 13:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
61%

Például a gyerekvisítást nem szeretik, így a sikításod miatt ugrott neked.

10 hang, amit ki nem állnak a macskák

[link]

Csendet kell neki biztosítani, mint ha egy tanyasi veteményesben lustálkodna a napon és akkor teljesen szelíd lesz. Meg kutyával sem férhet össze szűk helyen.

2018. jan. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
16%
Már vannak macskák számára csinált pórázok is. Érdemes lenne meg megsétáltatni, mert a bezártságba őrül bele. Túl sok a levezetetlen energiája.
2018. jan. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
#1 megcsúsztam a lépcsőn és azért sikítottam, meg felnőttként kaptam szóval nem is gyerek sikítás volt
2018. jan. 27. 14:15
 4/14 A kérdező kommentje:
#2 ez jó ötlet köszönöm
2018. jan. 27. 14:15
 5/14 anonim válasza:
0%
Bocsánat amit ìrok, ha sèrtő számodra. Több lehetősèged is van rakd ki házból, állatok nem valólk se lakásba se családiházba. A másik hogy állatorvossal altatasd el, mert harapása veszèlyes, mivel veszetsèget is kaphatok tőle ami persze halálos is lehet. A harmadik lehetősèget hogy megneveled ez alatt azt èrtem hogy vágj rá seprűvel,dobj utána egy lapátot.
2018. jan. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
mennyire macskás a ház? ki van neki alakítva megfelelő búvóhely? tud magas helyekre mászni a lakásban, ahol kicsit biztonságban érezheti magát, mint egy fán? sokszor egy lakás abszolút nem cicabarát. nem csak kaparófa kell nekik meg pár csirgő-csörgő bizbasz, hanem terület, ahova elvonulhat, ami se nem a tiéd, se nem a kutyáé. a macskák territoriálisak, ezt vedd figyelembe
2018. jan. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
#5 ez nem segített semmit, ha ilyeneket írsz akkor te semmit nem tudsz az állatokról és nem is szereted őket. Hogy lenne veszett ha benti állat és oltásokat is kap. Nem fogom bántani mert az erőszak sem emberen sem állaton nem használ.
2018. jan. 27. 15:31
 8/14 A kérdező kommentje:
#6 vannak neki búvó helyei. Meg 2 szintes a hát. Mindig az emeletről néz le ránk. Az egyik szobát nem használjuk, ott van neki egy ágya hogy el tudjon vonulni. De lehet kéne neki egy ilyen mászóka hogy olyan legyen neki mintha fára mászna. Köszönöm a válaszod
2018. jan. 27. 15:33
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Lehet,hogy fáj valamilye,amitől már alapba ideges,fél stb és ezért támad,ha közelít a kutya vagy megijeszti egy hirtelen hang.
2018. jan. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

#5 Te egyedül vagy ilyen h.lye, vagy valaki segít? Te vagy a butaságoddal a veszélyes konkrétan. Ez egy b.romság, amit írtál.


Kérdező, nem tudom, hogy éltek, valamiért stresszel a macska. Hogy ezt eredetileg a kutya okozza-e azt így nem tudjuk megmondani. A macskának valamiért nem kényelmes nálatok a helyzet, akár a kutya miatt, akár más miatt, van ott valami stresszforrás. (logikus lenne, hogy a kutya, de bármi lehet, vagy bármilyen változás a ti vagy az ő életében). Mennyire van élettere annak a macskának? Hely, ahova csak ő elvonulhat pihenni, a kutya nem fér hozzá? Változás a családban, valami probléma, stressz mármint nektek?


Javaslat, valami nyugis élettér a macskának, nem bezárni gondolom, hanem valami zug, ahol nyugodtan pihenhet, ellehet, és ami Csendes!! A másik a feliway párologtató, kapható több helyen, állatpatika, fressnapf, webáruházak, egy hónapig elég, nagyon jó. A leírását linkelem.


[link]

[link] Termekek/FELIWAY-CLASSIC-Parologtato

2018. jan. 27. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!