Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A barátnőm macskája ki lett...

CFB kérdése:

A barátnőm macskája ki lett herélve, de még mindig kanos. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Még csak augusztus óta ismerem, úgyhogy nem tudom, mi volt korábban, de mondta, hogy korábban is ilyen volt a macska. Az enyém még nem viselkedett így, így én sem tudom, mit csináljak. Történt már valakivel ilyen? Hogy oldotta(d) meg?

2018. jan. 29. 22:13
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Mit kellene ebben neked megoldanod?
2018. jan. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi idős a macska? Mikor lett ivartalanítva?

Kell idő, mire kiürülnek a hormonok, nem megy ez olyan hirtelen.

2018. jan. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%
Én pl a nőstény cicámon ahogy észrevettem hogy "berreg" azonnal vittem az állatorvoshoz és nekem utána már sose akart a kandúroknak pucsítani. Azonnali változás volt.
2018. jan. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Idő kell, amíg kiürülnek belőle a hormonok. De előfordul, hogy a rögzült szokások ivartalanítás után sem múlnak el. Tenni nem nagyon lehet semmit, csak várni, és idővel valószínűleg jobb lesz. Ezért jobb ivarérés előtt ivartalanítani.
2018. jan. 29. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Tökmindegy, hogy mit csinál, az biztos, hogy nem fog bűzöseket spriccelni és elcsavarogni, az élete veszélyeztetése árán is.

Nekem az itt már sokat emlegetett 21 éves korában elhunyt cicám, még a kutyára is rámászott, pedig 6 hónaposan volt ivartalanítva.

Gőze nem volt, hogy miért csinálja, csak időnként csinálta, valami érzelmi rohamában.

Viszont a szomszéd tüzelő nősténymacskája teljesen hidegen hagyta.:)

2018. jan. 29. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

5 éves körül van, kiskorában volt ivartalanítva


Köszönöm a gyors válaszokat!

2018. jan. 30. 01:34
 7/10 A kérdező kommentje:
Hagyjam akkor, csináljon amit akar? Mert nem a többi háziállatra megy, hanem barátnőm és az én végtagjaimra /meg takarókra/
2018. jan. 30. 01:47
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha 5 éve nem szokott le róla, akkor már sajna nem valószínű, hogy le fog, nem nagyon tudtok mit csinálni. Azt szerintem ne hagyjátok, hogy rajtatok csinálja, mert undorító. Állítsátok le, tereljétek el a figyelmét valamivel, de büntetni ne próbáljátok. Ha nagyon nem sikerül leszoktatni róla, akkor megpróbálhattok kinevezni neki valami saját takarót vagy akár plüss állatot, amin hagyjátok neki, és ha bármi máson csinálja, akkor leállítjátok. Ezt talán könnyebben megtanulná.
2018. jan. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat!
2018. jan. 31. 01:21
 10/10 anonim ***** válasza:
Talán féltékeny, egy fórumon olvastam, hogy a nő kandúrja ki volt akadva, amikor a gazdi új pasit "hozott a házhoz", szóval mintha emberre is kiterjedne ez a területvédelmi jelölés.
2018. jan. 31. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!