Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek ez komprumisszum?

Szerintetek ez komprumisszum?

Figyelt kérdés
Beszokott hozzánk egy cica. Velünk is aludt. A 2. Éjjel a férjemnél kiderült, hogy allergiás, rémesen köhögött. Azóta egyáltalán nem jöhet be, de megengedi, hogy játszak vele a kertben vagy 20 percet az előszobában. (Pici a lakás nincs külön háló/nappali) Ez szerinte így oké. Én macska fanatikus vagyok és szerintem nem oké. Azért már eleve nem kéne engedélyét kérnem, hogy a kertben játszak vele, nem? Nem látom, hogy ő tenne azért, hogy én boldog legyek. Én a köhögés utáni nap rögtön megtanítottam a cicának, hogy az ágyra többé nem jöhet fel. És azt is megértem-bár fáj- hogy többé nem aludhat velünk egész éjjel. Nyilván nem akarom, hogy fulladjon tőle. De szerintem a komprumisszum valahol ott lehetne, hogy ő vesz be allergia gyógyszert, a cica meg csak 1-2 órát van bent, a saját kis helyén. Tényleg figyelek, hogy az ő ruháira ne menjen szőr, ne nyúljak hozzá macskás kézzel, ne jöjjön az ágyba stb. Szerintem ő megtehetne annyit, hogy bevesz egy gyógyszert, aztán ha nem válik be, megértem, de bánt, hogy meg se próbálja, pedig nem az a gyógyszerellenes, homeopata típus. És ez is csak 1-2 hónap lenne, mert tavasszal úgyse fogja igényelni annyira a cica se a bent létet. Nekem nagyon stresszes időszakom van, hetek óta rosszul alszom, a cica megnyugvást jelent. Sokat kérek tőle?
2018. jan. 30. 08:08
 1/8 anonim ***** válasza:
65%

Az emberek nem a macska szőrére allergiásak, hanem a nyálára. Olyan enzim van rajta, ami allergiát válthat ki.


Nem tudod, milyen érzés fulladozni ettől. Nekem elég súlyos macskaallergiám van, már attól elkezdek köhögni, ha macskás helyre megyek vendégségbe. Nekünk is volt cicánk, de nem tudtuk bent tartani, mert folyamatos jelleggel befulladtam tőle.


Szerintem igen, sokat kérsz. Hidd el, gyógyszereken sem jó élni...

2018. jan. 30. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én abszolút macskapárti vagyok, de szerintem sincs igazad.

Igen, megpróbálhatná a gyógyszert, de elvárni nem lehet, csak mérhetetlenül hálásnak lenni érte, ha MAGÁTÓL eszébe jut.

"Tényleg figyelek, hogy az ő ruháira ne menjen szőr" - ha volt már életedben macskád, akkor pontosan tudod, hogy ezt nem tudod "odafigyeléssel" megakadályozni egy egyszobás lakásban:(

"fáj- hogy többé nem aludhat velünk" - bocs, de ezt nem tartom normálisnak

Abban az egyben van igazad, hogy nem kell az engedélye, hogy a kertben foglalkozz vele, ez tényleg nonszensz, de összességében igen, sokat kérsz tőle, a férjed egészségének nagyságrendekkel fontosabbnak kellene lennie számodra, mint egy kóbor macska komfortérzetének. (Mert ha kicsi kora óta te nevelnéd, és a macska mondjuk 10 éves lenne, akkor még megérteném, hogy ő is családtag, de így...)

2018. jan. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
25%
Ebbe nincs semmi kompromisszum,nem is ertem.Azt nyilvan megertem,hogy a ferjed nem akar a macska kozelebe lenni,de az teljesen erthetetlen,hogy engedelyt kell kerned,hogy a kertbe jatsz a cicaval.Es meg az idot is megszabja,mindezt azutan,hogy o is a cicaval aludt.Azt tenyleg nem varhatod el,hogy gyogyszereken eljen,annyit viszont megtehetne a sajat erdekeben is,hogy elmegy egy allergiavizsgalatra,hogy pontosan kideruljon,hogy mire meg mennyire allergias.
2018. jan. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Persze hogy az egészsége a legfontosabb, csak én meg nyugtatókkal alszom egy ideje, részben miatta. Így valószínűleg nagyobb bennem az elvárás, hogy ne haljon bele 2 hónapig némi antihisztaminba, ha nekem jót tesz a cica.

Egyébként érdekes volt olvasni ezt a gyógyszer ellenességet, míg más oldalról szinte már természetes, hogy a férfiak kedvéért millió nő szed fogamzásgátló szert, ami kb annyira veszélyes mint egy antihisztamin. Ez most csak beugrott, a férjem elfogadta, hogy én azt nem fogom szedni, így én is elfogadom, hogy ő meg ezt nem hajlandó, köszönöm, hogy ezt eszembe juttattátok. A probléma sajnos nem oldódott meg, tényleg imádom a macskákat, nyugalmat adnak nekem, de ez az allergia meg nem fog elmúlni.

2018. jan. 30. 11:16
 5/8 anonim ***** válasza:
74%

Gondolom senki nem tartott fegyvert a fejedhez, hogy szedd... Létezik óvszer is, és annyi más védekezési mód...


Ha viszont már hetek óta nyugtatókon élsz, akkor talán segítséget kéne kérni valahonnan... Egy macska nem fogja megváltani a világot.

Egyáltalán minek házasodtatok össze? Itt komolyabb a baj, mint annak a kérdése, hogy kint vagy bent legyen a macska.

2018. jan. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"Persze hogy az egészsége a legfontosabb, csak én meg nyugtatókkal alszom egy ideje, részben miatta."

Családi kapcsolatok kategória...


"Így valószínűleg nagyobb bennem az elvárás, hogy ne haljon bele 2 hónapig némi antihisztaminba, ha nekem jót tesz a cica."

Akarod mondani 15 évig.

Ahogy előttem már kifejtették, az ember sajnos nem a macska szőrére allergiás (különben minden allergiás szfinx macskákat tartana), hanem bizony fehérjékre, amelyeket a macska termel és legnagyobb koncertrációban a macska nyálában és korpájában található meg. Tök mindegy, hogy csak az előszobába megy be, vagy csak a kertben játszol vele, teljesen kizárni az allergéneket nem tudod, és aki nagyon érzékeny rá, az kis mennyiségben is megérzi :(



Annyira látszik rajtad Kérdező, hogy nem vagy allergiás, de még csak a közvetlen környezetedben sem volt eddig allergiás.

Az allergia gyógyszerek hosszú távon vagy vesét vagy a májat teszik tönkre. Rövid távon leszedál, álmosít, rontja a finommotoros mozgást, koncentrációt, reakcióidőt (szokott a férjed autót vezetni?) - bár, ha viszonylag gyorsan el akarod tenni láb alól, akkor hajra :D

És mindemellett természetesen nem tesz teljesen tünetmentessé. És az orvosok sem poénból nem ajánlják a gyógyszer + allegrén kombót, ugyanis az allergén folyamatos jelenléte miatt az allergia romlik.


Allergiás vagyok, szóval a saját bőrömön tapasztaltam. Többek között a macskára is, bár nem az a leggázabb.


Viszont ha "macska fanatikus" vagy, akkor tisztában vagy azzal, hogy egy ilyen társállat a gazdája közelében érzi magát a legjobban és hogy mennyi veszély leselkedik rá a szabadban (már amennyiben nem macskabiztos kerítéssel ellátott kertben tartjátok).

2018. jan. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát ez inkább párkapcsolati kérdés...
2018. jan. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szánalmasan gyerekes vagy. Sajnálom a párodat.
2018. febr. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!