Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Oltásnál az állatorvos megvizs...

Oltásnál az állatorvos megvizsgálja a cicát előtte?

Figyelt kérdés
Úgy értem nincs semmi baja, de örülnék ha egy általános felmérést csinálna rajta (megnézi a súlyát, belenéz a fülébe stb) vagy ezt külön kell kérni?
2018. jan. 31. 10:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
74%

Állapotfelmérést külön kell kérni, ebbe elvileg egy labor, esetleg UH is beletartozik, mert látatlanban nem tud felelősen nyilatkozni.

Az oltás az meg ugyanúgy csak egy oltás, ahogy a gyereket viszed oltásra. Ott sem csinálnak nagy rutint előtte.

2018. jan. 31. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Igaz kutyám volt, de a mi dokink mindig megnézte, ha csak oltásra mentünk is, meg kérdezte volt-e valami baja. Fogait, füleit átnézte, súlyát mérte, ilyenek. Nem számított fel érte plusz költséget.
2018. jan. 31. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

A mi állatorvosunk minden oltás előtt áttapogatja a cicát, megméri a lázát és megkérdezi, hogy nem tapasztaltunk-e nála mostanában hasmenést, vagy hányást? Ugyanis beteg állatot nem szabad beoltani. Ahogy beteg embert sem.

Persze a legtöbb állatorvos csak simán beadja az oltást és mehetsz haza. Ha biztosra akarsz menni, kérd meg, hogy vizsgálja meg előtte.

2018. jan. 31. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2018. jan. 31. 11:12
 5/15 anonim ***** válasza:

Nekünk elég jó állatorvosunk van, a neten is azt olvasom, hogy olyan műtéteket is bevállal amit sokan nem, s a legtöbbször sikeres lesz... De ami nekem nagyon fura volt, hogy a szoba cicáinkat egyáltalán nem vizsgálta meg oltás előtt. Pedig kiderült, hogy az egyiknek már napok óta (szóval mielőtt kapta az oltást, már akkor is) volt egy gyulladása, meg feltehetően láza is volt, csak mi nem vettük észre.

Szóval ebből akár lehetett is volna akár probléma, de szerencsére csak annyi lett, hogy a cica utána 2 napig rosszul érezte magát.

2018. jan. 31. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Egy általános állapotfelmérés alap. (A labor ebbe persze nem tartozik bele.)
2018. jan. 31. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

1-es vagyok és nyilván félreértettem a kérdést.

Nekem az állapotfelmérés az arról szól, amit a válaszomban le is írtam.

A macska fülébe én is bele tudok nézni, a súlya meg csak abban az esetben érdekes, ha rendszeresen mérve van és azt tapasztaljuk, hogy fogy, esetleg ok nélkül hízik (pl.vizesedés)

Ezeket nem tartom állapotfelmérésnek semmilyen szempontból, legfeljebb egy felületi nézelődésnek, aminek sok gyakorlati haszna nincs. Attól még, hogy a füle tiszta, lehet beteg a veséje vagy a szíve.

De ahány ház, annyi szokás, nekem az állapotfelmérés az állapotának a felmérésével, azaz a vérvételnél kezdődik.

2018. jan. 31. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
56%

"A macska fülébe én is bele tudok nézni" - ja, csak nem tudod, mit kell nézni. Nem tudod, hogy kell kitapogatni a hasát. Nem tudod, hogy kell meghallgatni a szívét stb.


Azért egy tünetmentes állattól csak úgy nem szoktak vért venni, pláne nem UH-zák

2018. jan. 31. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk szem-,fül-, fognézés, lázmérés, szív-és tüdő meghallgatása tartozik rutinszerűen az oltás előtti vizsgálathoz.
2018. jan. 31. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
40%

#8

Akkor egy nézelődést ne nevezzünk "állapotfelmérésnek", mert nem az, nekem mindössze a szó valós jelentésével van problémám.

De nem vitázom senkivel, biztos én vagyok a hülye, akinek 18-20 évig élnek a macskái és 16-18 évig a kutyái.

2018. jan. 31. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!