Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az állatorvos kitörte a...

Az állatorvos kitörte a macskám fogát lesz baja?

Figyelt kérdés

Van egy édes cicám már majdnem 3 éves és szegénykémre nagyon rá járt a rúd eddigi életében. Úgy egy éves korában éjszaka az udvaron ráléptem a fejére azt hittem el fog pusztulni de megélte a másnapot és elvittük állatorvoshoz mert nagyon rossz bőrben volt, túl élte törések nélkül. Sokáig ápoltam és helyre jött teljesen csakhogy megállt a növekedésbe akkora maradt.

Tavaly nyáron egyik napról a másikra eltűnt aztán mikor előjött pár nap után gubbasztott és bebüdösödött, nem vettük észre hogy van egy seb az oldalán egy szabályos lyuk volt. Gyennes azonnal vittük orvoshoz megint mert úgy gondoltam ez sem játék az orvos felfedezett még egy sebet a másik oldalt a medencéjénél volt ott egy kisebb lyuk volt de az elsőn a kisujjam befért volna akkora volt. Aztán idővel én otthon felfedeztem még egy harmadik sebet is a medence tetején. Adott rá gyógyszert azzal kezeltem ebből is felépűlt szegényem.

Ezen a héten pedig arra lettem figyelmes hogy úgy tántorog támolyog össze-vissza mikor hívom hogy egyen. Nem is evett nem tisztálkodott csak rosszul volt nagyon. Bevittem a garázsba ott mégiscsak fedett helyen van melegebb van jóval. Pár napot volt lent én dolgozom nemtudok rá mindig figyelni sajnos. De csaknem javult az állapota. Kezdett a szája is büdös lenni elvittem tegnap állatorvoshoz. Én azt gondoltam lázas, kiderült hogy ki van hűlve és száradva és le van nagyon gyengülve. Tegnap 35 fokos volt a hőmérséklete mikor hazaértünk azonnal radiátor mellé tettem neki kis kuckóját.(alapvetően kinti macsek) Kapott sok mindent antibiotikumot, infúziót csippás szeme is ki lett mosva, sajnos bolhás de előbb az állatorvost kell kifizetnem és a gyógyszereket. Csak holnap tudom lebolhátlanítani bár nem tudom neki számít-e az a méreg anyag, mert kapott sok injekciót és nem-e bele megy a sebébe. Nincs fél kiló nagyon sovány. Ma is elvittem hozzá mert 3 napos infúzió kúrát javasolt a doki. Ma 34 fokos volt a testhője. Tegnap nem evett ma egy kicsit már igen gondolom az étvágy hozó injekciók miatt. Ami jó.

Szóval elvittem hozzá és mondtam neki már tegnap a baleseteket, erre ma vizsgálatkor elkezdi feszegetni a száját az olló végével hogy miért nem akarja nagyobbra nyitni és kitörte az egyik alsó fogát. És én ott lesokkoltam, először nem is akart foglalkozni vele, aztán mondtam hogy vérzik a szája mert kitört a foga valamivel átitatott vattát nyomott oda és megtörölte vele. Persze kezelési díjat nem kért mert kitörte a fogát, meg azt mondta hogy nem ilyen gyengék a többi macska fogai és hogy ezek az apró fogak úgyis csak bolhászáshoz kellenek. Engem nagyon felkavart ez a dolog és félek is hogy nagyobb baja lesz.

Most mit csináljak vele vigyem el még fogászhoz is vagy nem lesz baja? Elfertőződhet begyulladhat? Annyira sajnálom kegyetlenül fájhat neki. Hogy segítsek rajta? Tiszta kosz a bundája fürdessem vagy ne ő azt mondta ne füressem, de ezek után nem tudom nem igaz hogy nem látta hogy nem tudja nagyobbra nyitni a száját. Nagyon ki vagyok segítsetek mit tegyek???



2018. jan. 26. 20:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
84%
A leírtak alapján a macskádnak egy állatkórházra van szüksége, nem egy ilyen állatorvosra. A legkisebb gond a kitört foga, a többin jóval nagyobbakat szörnyülködtem (főleg hogy felnőtten fél kiló, sovány, büdös és tályogos a szája, ki van száradva és nem eszik, kihűlt). Az ilyen macskákat az ügyeletről haza se engedik hanem bent fogják és folyamatos infúzió és megfigyelés mellett tartják, mert a leírtak alapján nagyon a peremen táncol.
2018. jan. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
49%

Ennek nagyon provokatív kamu szaga van, remélem az is, mert ilyen nincs...

Ha mégis igaz, akkor legyen benti macska, hát már harmadik alkalommal látod, hogy nem jó kint tartani, meg amúgy is állatvédelmi törvénybe ütközik.

2018. jan. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
80%
Vidd el szegény macskát egy normális állatorvoshoz vagy egy állatkórházba, rendes kezelésre, ápolásra van szüksége.
2018. jan. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Bárcsak ne lenne igaz!Ez nem provokáció vagy amit te gondolsz sajnos megtörtént eset.

A macska kinti állat, arról nem én tehetek hogy elkapta valami, kertes a ház persze hogy udvaron a helye, mostmár nyilván nem lesz kint többet, ha sikerül meggyógyulnia. Keresek is neki kórházat mielőbb és nem viszem vissza holnap ahhoz a dokihoz.

Köszönöm a gyors válaszokat. Visegrád környékén gondolom Pesten van a legközelebb ilyen kórház.? Ha tudtok azt légyszi írjátok meg meg hogy anyagilag erre hogy készüljek!

2018. jan. 26. 20:45
 5/19 anonim ***** válasza:
78%

Elvileg minden állat "kinti állatként" kezdte, de mennyivel nagyobb biztonságban vannak bent. Nekem van két benti cicám és kertes házban lakunk, de az a lelki nyugalom hogy tudom hogy nem kell minden este azon aggódnom hogy hazajöjjenek többet ér minden takarításnál amit igényelnek.


Ha tudod még ma vidd el ügyeletre, annak a szempontjából mindegy hogy holnap vagy ma viszed mert így is úgy is ügyeleti díj van, de a cicának nagyon nem mindegy hogy most kapja meg az életmentő infúziót és kezeléseket vagy csak holnap.

2018. jan. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Komolyan pont a foga aggaszt? :D
2018. jan. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy érdekelne hogy ezeket ki pontozta le mert szerintem semmi rosszat nem mondott senki és mindenki hasznos, segítőkész választ adott...
2018. jan. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Mivel azt gondoltam,hogy másra kapott rendes kezelést csak a fogára nem. Az orvos nem mondta hogy hagyjam ott nála vagy inkább kórház. Sajnos éjszaka nem tudom bevinni sehova ma lesz egy kórházba víve.
2018. jan. 27. 06:13
 9/19 A kérdező kommentje:
"Rendes"*
2018. jan. 27. 06:14
 10/19 anonim ***** válasza:
30 körül alapból fogsz fizetni. Elvitted kótházba?
2018. jan. 27. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!