Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy viselkedhetnek ilyen...

Hogy viselkedhetnek ilyen lekezelően állatmenhelyel gazdi jelöltekkel?

Figyelt kérdés
A noé állatotthonbol szeretnék örökbe fogadni egy cicát. Írtam emailt tegnap elött nekik amire tegnap kaptam válaszban kérdéseket. Válaszoltam rá, de ma nem jött semmi, ezért felhívtam öket, kérdezvén, hogy megkapták e a levelem s majd kapok e választ. Élből szinte ordibálni kezdett velem a nő, hogy ne úgy képzeljem el öket, hogy valaki a gép elött ül mindig...majd kapok választ. Erre én elnézést kértem, és megköszöntem a "kedves" segitséget és, hogy akkor majd várom a választ, de még hozzá tettem, hogy a virtuális örökbe fogadás is érdekelne, olvastam, hogy a cica oldalának alján van az ár de nem értek annyira a nethez és nem láttam. Hol találom pontosan? Válasz még mindig fejhangon lekezelően, hogy hát az alján klikk rá a virtuális örökbe fogadásra ott majd látom. Megköszöntem le tettem. Kb 2perc sem volt az egész amivel legoglaltam az idejét, de elég rosszul esett, hogy ordibálnak egy leendö gazdi jelöltel plusz támogatoval. Miért bánnak így az emberrel? Szebben ugyaezt nem lehetett volna el mondani? Ennyire nem kell a támogatás sem vagy mi?

2018. febr. 1. 15:09
 1/10 A kérdező kommentje:
*állatmenhelyek
2018. febr. 1. 15:12
 2/10 A kérdező kommentje:
Én megértem őket hogy sok a dolguk, azt is, hogy biztos sok olyan hívást kapnak amikor valaki le akar mondani az állatról, de én épp örökbe szeretnék fogadni, plusz támogatni 1 beteg cicák aminek valószínűleg elég borsos ára van A kezelési költségek miatt. Ezt tudván tényleg nem értem miért kell ordibálni az emberrel. Kicsit úgy éreztem könyörögni kell hajlongva azért, hogy pént utalhassak nekik. Ez eléggé elszomorított és rosszul esett.
2018. febr. 1. 15:22
 3/10 anonim ***** válasza:
77%

Hasonlót tapasztaltam kutyamenhellyel kapcsolatban.

Konkrétan át is vertek: ránk sóztak egy parvos kutyát, aki elpusztult pár nappal később. Mi meg kifizettünk oltásokra meg chipre 17 ezret. Még nekik állt feljebb.

Megfogadtam, hogy soha többé menhelyről nem hozok állatot.

2018. febr. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
57%

Ne egy rossz pillanatból ítéld meg az összes állatvédőt.

A legtöbb ilyen embernek van "civil" munkahelye is, erejükön felül, szabadidejük perceit, óráit rááldozva segítenek az állatokon.

Ezen felül elképzelhető, hogy épp tényleg rossz pillanatban hívtad, mindenkivel előfordul, hogy nagyon elfoglalt, vagy épp rossz passzban van, netán beteg, épp veszekedett a főnökével/párjával, nem tudhatjuk miért beszéld így veled. Persze az is lehet, hogy tényleg bunkó az illető :)

De azért nem ez az általános amit sajnos neked meg kellett tapasztalnod.

2018. febr. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%
Nem szeretném kifejteni, csak annyit, hogy nekem is van rossz tapasztalatom az állatmenhelyesekkel kapcsolatban. Konkrétan nagyon bunkó volt a nő akivel telefonon beszéltem, amolyan ki, ha ő nem. Még el se volt képes köszönni, rámcsapta a telefont. Meg egy elvileg óriási kutyamentővel is összehozott a sors, akinek 'kicsit' a fejébe szállt, hogy kutyákat ment, azt gondolta magáról hogy ő az atyaúristen. Jó tapasztalatról nem tudok beszámolni. (Pedig kisgyerekként mindig mondtam magamban, hogy na majd ha dolgozom, egy csomó pénzzel fogom segíteni őket. Milyen jó emberek lehetnek, hogy segítenek az állatokon. De végül a rossz tapasztalataim és a jó hiánya miatt lemondtam erről.)
2018. febr. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
57%

Teljesen igazad van,ilyen hangnemet nem lett volna szabad megengednie.

De te is kicsit türelmetlen voltál, 1 napnál azért kicsit várhattál volna többet is arra a válaszlevére..Ha elsőre visszaírtak tuti írtak volna megint, csak várni kellett volna.

De igazad van,hogy ez így nem korrekt, sokszor telefonon és személyesen tök bunkók, írásban meg úri emberek, az nyilván "bizonyíték". Nem írhatják írásban,hogy az anyádat, mert közzéteheted, megmutathatod másnak. Ha telefonban beanyáznak sehogy nem tudod bizonyítani(ha csak nem rögzíted a beszélgetést,de az meg illegális tudtommal,ha a másik fél nem tudja).Szóval patt helyzet.

Megértem,ha nem akarsz ezek után tőlük örökbe fogadni.:/ Meg kellett volna mondania normálisan,hogy fognak válaszolni, legyél türelemmel.

2018. febr. 2. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem semmi lekezelő nem volt ebben, kisebb gondja is nagyobb annál mint, hogy Neked sürgős a válasz és már egy napja vársz.
2018. febr. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

# 4/7

de szeretem az ilyen jó magyaros mentegetőzős válaszokat. és nekem mint potenciális örökbefogadó, mégis mi közöm ahhoz, h ő rossz passzban van, vagy más munkahelye is van?


a kérdező egy teljesen átlagos érdeklődő, ha ennyitől idegbeteg lesz, sztem menjen inkább gyárba dolgozni.

de, sajnos ez az általános ebben az országban.

az esztergomi állatmenhelyen ugyanez volt, a menhelyvezető hölgy képtelen normális stílusban kommunikálni, mindenkit meg akar nevelni és ki akar oktatni. a munkatársai dettó.


és az sem véletlen, h ennyi panaszkodnak az állatmenhelyek miatt az ország minden táján.

2018. jún. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy régebbi kérdés, de csatlakozom a fentiekbez, átvágják az embert és parasztok is. Most készülök feljelenteni az egyiket, ezért ne tegye zsebre a támogatást.
2020. ápr. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

azt vettem észre, hogy menhelyi dolgozónak, állatvédőnek sokszor frusztrált, antiszoc emberek mennek, aki aztán mindenképp meg akarják „nevelni” az embereket.


meg hát (tisztelet a kivételnek), de nyilván nem 5 nyelven beszélő agysebészek dolgoznak ilyen helyeken.

Az esztergomi menhelyről van nekem is tapasztalatom: a menhelyvezető „nő” meglehetősen buta és közönséges teremtés, és nagyon régóta pletykálják, hogy csalnak a támogatásokkal. az biztos, h nem nagyon látszik a menhelyen, h mennyi támogatást kapnak.


amikor anyámék mentek kutyáért, egy önkéntesnek jelentkező fiatal lányt konkrétan levegőnek néztek, és hagyták, h fél órát ott álldogáljon.

2020. ápr. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!