Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ilyen esetekben hogy nyugtassa...

Ilyen esetekben hogy nyugtassam meg a macskát?

Figyelt kérdés
Voltunk állatorvosnál mert hasmenése volt és hányt, a váróba belépve 2 kutyás gazdi volt, közülük az egyik kutyája hangos ugatásba kezdett ezzel a másikat is felbuzdítva. Pár perc után kénytelenek voltunk kimenni és a hidegbe várakozni mert annyira rosszul lett a macska attól hogy felzaklatta magát. Ti mit csináltok ilyen esetben?

2018. febr. 1. 16:17
 1/7 anonim ***** válasza:

Én mindig letakart hordozóban viszem a cicát mindenhova, az állatorvoshoz meg főleg.

Mást nem tudsz tenni, ha már otthon vagytok, hogy simogatod, beszélsz hozzá, vagy csak hagyod békén megnyugodni.

Ha sokkos állapotba került, akkor hívd ki az orvost, az majd ad neki valami nyugtatót.

2018. febr. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem illene a kutyával kimenni ebben az esetben. Az enyém szobamacska. Ha -10 fokba kellene vinnem orvoshoz, tuti, hogy nem mennék ki vele a hidegbe, mert megfagyna. Vagy szépen megkérném a kutyás gazdikat, vagy ha nem megy, szólnék az orvosnak/asszisztensnek. Általában nincs ott egy másik helyiség, ahova be lehetne menni. Nincs kocsim, ha lenne, éppen be lehetne ülni vele egy időre, de szerintem nem a kocsit kell nézni, de tényleg szobamacskával nagy hidegbe nem mennék ki. (Taxival hordom a macskát orvoshoz, nem gyalog vagy ilyesmi). Olyan volt, hogy a rendelő előtt az utcán vártunk (nyár volt), ott volt vagy három kutya, meg mi. Félrehúzódtam, távolabb a kutyáktól. De ott a gazdik is korrekten kezelték a helyzetet. (Meg a kutyák is be voltak tojva :) ).
2018. febr. 1. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Le volt takarva a hordozó, de szegényem nem volt épp a toppon, hogy jól viselje a hangos ugatást. Ő is benti cica,így nem volt a legkellemesebb kint várni a hidegben, még takarót se tudtam alá tenni mert hányás után csak a koszos pokrócában feküdt volna, így legalább ki tudtam törölni alóla. A kutyás gazdik nem kezelték jól a helyzetet, csak nevetgéltek, hogy mennyire nem bírja a kutyájuk a macskákat, de sajnos bunkókkal bármikor összefuthatunk. A nyugtató talán jó ötlet lenne, majd megkérdezem ha ilyen előfordulna újra
2018. febr. 1. 16:53
 4/7 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem az első nem jól értett valamit. Én nem adnék azért nyugtatót a macskának, mert a váróban ez történt. Főleg vizsgálat előtt nem. Természetesen megértem a macskát. Azt gondolom, hogyha nyár van, meg egyéb hónapok, amikor jó a hőmérséklet, simán kimegyek a macskával várakozni. Azért lehet, hogy beszólok a kutyagazdiknak. De szerintem mindenképpen a kutyák gazdái hibáztak, mert nekik meg kellett volna fegyelmezni a kutyákat, rájuk kellett volna szólni, az egy állatorvosi rendelő, ahol viselkedni kell, és nem otthon van a kutya, és el kell tűrni a másik fajt is valamilyen szinten. Ugyanúgy, kezelhetetlen kutyát sem szoktak bevinni a váróba többi kutya közé sem. A nyugtatót a macskának: hát esetleg arra az esetre, ha még utána otthon sem tud megnyugodni. De az állatorvosi nyugtatóknak meg az a baja, hogy a testet lelazítja, de az állat agya az teljesen éber. Ezért nem előnyös pl. szilveszterkor. Mi mondjuk egyszer kaptunk egy gyógynövényes cuccot, nem csinált semmit :), de ezek a nyugtatók, ahogy olvasok tapasztalatokat, mind egyedi, mennyire hatnak az adott kutyának/macskának.

Összefoglalva: szerintem mindenképp a kutyák gazdái hibáztak.

2018. febr. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#4

Én nem értettem rosszul, te érted félre, amit én írtam.:)

Azt írtam, hogyha már OTTHON VANNAK és a cica nem tud lenyugodni, mert sokkos állapotba került, akkor hívja ki az orvost és az ad neki valamit ami ezt feloldja.

Lehet, hogy félreérthető voltam, de így gondoltam.

Ugyanis az én cicám egyszer nagyon megijedt (nem az állatorvosnál) és onnan ismerem ezt a macska sokkot, ami napokig, vagy ki tudja meddig is tarthat és milyen eredménnyel.

Teljesen le volt merevedve, nem evett, nem ivott, elbújt, lehűlt a teste, ki volt tágulva a pupillája, ... szóval orvost kellett hozzá hívni. Kapott egy pár szurit és rendbe jött.

Elítélem az említett kutyák gazdáit, én biztos nem lettem volna ilyen türelmes mint a Kérdező, annak ellenére, hogy kutyánk is van.

Ilyesmit sem a kutyáimmal, sem a cicáimmal szerencsére még nem tapasztaltam, mert a kutyáim szeretik a macskákat, a cicáim meg nem félnek a kutyáktól.

Nem tudom mit tettem volna, de biztos nem mentem volna ki, hanem leginkább beszéltem volna az állatorvossal, hogy ő rendezze a helyzetet.

2018. febr. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem a Zylkene és a macskafű vált be, de ez utóbbi elég változatos hatást vált ki a cicakbol. A Zylkene pedig a tej osszetevojet tartalmazza, amitől a cicák megnyugszanak, nem kabitoszer.
2018. febr. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Lebeszéled telón az orvossal hogy akkor menjél amikor cicások vannak soron. Sajnos más nincs, max ha kiviszed a kocsiba addig amíg ugatnak a kutyák.

Otthon pedig kedves szóval simivel megnyugtatod. Intelligens állat a macska, tudni fogja mi volt a szitu.

Az én macskám is nagyon félt, egyfolytában belém kapaszkodott hatalmas pupillákkal de tudta hogy vigyázom rá és azok csak beteg kutyák voltak ami sz@rt sem ér.

2019. ápr. 21. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!