Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nálatok is sokkal ragaszkodóbb...

Nálatok is sokkal ragaszkodóbbak azok a cicák, akiket születésetektől fogva neveltek?

Figyelt kérdés

Nem úgy hoztátok.

Illetve sokkal boldogabbak, ha alomtestvéreikkel élhetnek?


2018. febr. 3. 13:37
 1/5 A kérdező kommentje:
*születésüktől
2018. febr. 3. 13:37
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen, ezt tapasztaltam hogy ragaszkodóbbak. Ha volt testvérük az azért volt előnyös mert együtt játszhattak. Míg az egyedül lévő kismacska minden más háziállattal próbálkozott játszani ami éppen volt egy falusi gazdaságban.

Ha néhány évesen került hozzánk macska, az sosem lett olyan ragaszkodó mint amelyik a születésétől fogva velem lehetett.

2018. febr. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 7db ilyen felnőttként "szerzett" ivaros macsekkal van tapasztalatom és cáfolom. Náluk időbe telik, bizalmatlanok, félnek, először kifejezetten erőszakosan kell őket megfogni és simizni. De az én tapasztalatom szerint kb egy év napi szintű tutujgatás után ugyanolyan ragaszkodás alakult ki bennük, ha megérkezem rohannak elém mint az őrült, bárhová jövök megyek úgy követnek mint az árnyék. Ha megállok, leülök megrohannak és most már ők követelik a simit, stb. Sok idő míg megértik, hogy nem kell tőled félniük, míg egy általad nevelt macsek beleszületik abba hogy nem kell félnie mert szereted, ennek nagy jelentősége van persze. De aztán nincs különbség.
2018. febr. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ugyan, nem születésük óta, de egy párnapos testvérpárt neveltem fel. Mindig agresszívak voltak, támadtak, nem szerették, ha simogatom őket, de ez csak felnőttkorukra lett így. Azóta már nincsenek nálam, ideiglenes befogadó voltam.

Utánuk találtam egy rossz állapotban lévő, 6-7 hónapos kicsit az utcán, persze nem hagytam ott, már másfél éve az életem része, elválaszthatatlanok vagyunk, állandóan engem követ, engem keres, együtt alszunk, mindig csimpaszkodik, hogy vegyem fel, nyalogat. :)

Szóval én is cáfolom.

2018. febr. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is cáfolom, a tapasztalataim alapján (jópár macskánk volt már). A személyiségük persze más a macskáknak, az egyik bújósabb, a másik magánakvalóbb, de ez nem azon múlik, hogy születésétől fogva ismerem vagy fiatal felnőttként jött.
2018. febr. 4. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!