Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Idősebb cicát lehet ivartalaní...

Idősebb cicát lehet ivartalanítani vagy túl nagy kockázattal jár?

Figyelt kérdés
7 éves, eddig nem akartam ivartalanítani, de mostanában nagyon gyakran tüzel. (Ha így mondják...) És ilyenkor hajlamos arra, hogy ide-oda pisiljen, ami ugye nem túl jó. Egy ismerősöm mondta, hogy az idősebb cicák ivartalanítása túl nagy kockázattal jár. Ez igaz?

2018. febr. 5. 09:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%

Már milyen kockázattal járna?

Egyébként egy 7 éves cica még nem öreg, ha úgy vesszük, hogy egy macska, ha vigyáznak rá, 15-20 évig él.

Olyan helyre vidd, ahol előtte csinálnak vérképet, ebből tudnak következtetni a cica általános állapotára (vese, máj, stb) ebből kiderül, hogy van e valami betegsége.

Ha nincs, akkor problémamentesen altatható.

A korától függetlenül utána kell vigyázni rá, hogy ne szedje ki a varratokat és ne ugráljon fára, vagy a szekrény tetejére.

Egyébként, ha gyakran tüzel, akkor nagy valószínűséggel fog kapni gennyes méhgyulladást, amikor úgyis meg kell operálni, mert különben iszonyú kínok között elpusztul.

2018. febr. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%

Ismerős helyett inkább állatorvos véleményére hagyatkozz.

De ha mi tapasztalatainkra vagy kíváncsi, nekem volt ivartalanítva idősebb macskám(a tiédnél is idősebb nőstény). Semmi baja nem volt, könnyen felébredt a műtét után és rendesen begyógyult a heg is időben.

Mi is izgultunk, de a műtét még mindig kevesebb kockázattal jár, mint egy fialás vagy gennyes méhgyulladás idősebb korban.

Szerintem vágj bele, keress fel egy jó dokit és nyugodtan mondd el neki,hogy aggódsz a kora miatt. Úgyis elmondja majd,hogy milyen kockázatok lehetnek stb.. De hidd el nekem,jó döntés az ivartalanítás, még akkor is,ha nem kölyök korban történik.

7 évesen még nem annyira idős, minél többet vártok vele,annál rosszabb.Sztem hajrá.

2018. febr. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
8%
Én úgy tudom, hogy van fogamzásgátló injekció macskáknak is és ebben a korban már inkább azt szokták ajánlani, de kérdezz meg inkább egy állatorvost.
2018. febr. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
95%

a fogamzásgátló cicáknak elég veszélyes, nem éri meg.

az ivartalanítás kevesebb veszéllyel jár.

2018. febr. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Rendben, megkérdezem a dokit és ha nem lesz különösebb ellenjavallat, akkor megcsináltatom a műtétet. Ez a gyulladás dolog nem hangzik túl jól.

Remélem, vérképet is tud csinálni. Egy falusi dokiról van szó, úgyhogy nem vagyok ebben biztos, de hátha mégis van rá lehetőség.

2018. febr. 5. 10:40
 6/11 anonim ***** válasza:
85%

Nekünk a szomszédunk elköltözött, és nem vitte magával a macskáját, simán otthagyta az udvaron.

Mi fogadtuk be, és ivartalanítottuk, ráadásul magas vemhesen, 2-3 hete lett volna az ellésig.

kb. 6 éves macska volt, semmi baja nem lett, évekig élt még utána, jóval 10 éves kora felett pusztult el.

2018. febr. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Lány a cica? Mert a pisilés miatt, lehet kandúr is.

De valószínűleg nőstény, nem lesz baj, gondolj arra, hogy mennyi felesleges almot előzől meg.

2018. febr. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Lány. Ha az alomról lenne szó, már rég megcsináltattam volna, de ő benti cica, nem jár ki egyáltalán, kandúr pedig nincs idebent, csak még 2 lány. :)
2018. febr. 5. 13:03
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerencséje van a cicának, hogy eddig nem kapott gennyes méhgyulladást, mert már 3 - 4 éves macskák is fokozottan veszélyeztetettek.

Javasolnám a másik két lány műtétjét is, mindig vannak ivartalanítási akciók, össze tudod rakni az árát részletekben.

2018. febr. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

És a vérképről.

Az orvosok beküldik a vért a legközelebbi laborba.

Vagyis bármelyik falusi állatorvos tud vérképet csináltatni.

2018. febr. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!