Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nektek hány hónapos korban...

Nektek hány hónapos korban vállalta az ivartalanítást?

Figyelt kérdés

Én rábeszéltem anyáékat, hogy vigyük korán.

Éppen 5 hónaposak voltak a műtétkor.

Nem mondta, hogy nem lehet. Kérdezte, mennyi idősek, aztán mondta, ja hozhatjuk. Gondolom nem is akarta, hogy máshova vigyük őket.



2018. febr. 5. 11:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nálunk csak fél éves kortól vállalja, de van aki előbb is megcsinálja.
2018. febr. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Ezek alig voltak 5 hónaposak.

Nem mondta, hogy ne hozzuk. Most 3 cica, ha elviszed máshova. Nem lett baj, tökéletesen ment minden. Csak az egyik berókászott.

De itt is olvastam, hogy 6 hónapot megváratják általában.

2018. febr. 5. 11:26
 3/11 anonim ***** válasza:
Én is 5 hónaposan vittem, megcsinálta, semmi gond nem volt.
2018. febr. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én 6 hósan vittem. A doki vállalta volna korábban is, de a 6 hónapot javasolta.
2018. febr. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
5 hónaposan vittem.
2018. febr. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A tenyésztők már 12 hetesen ivartalanítva adják őket! Szerintem ők ivartalanítják a kölyköket a legkorábban. :) A miénket 6 hónaposan ivartalanította a doki.
2018. febr. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

A tenyésztők mem ivartalnítanak, hanem azt is orvos csinálja. Képzeld el altatni kell stb.

Az kb. 3 hónap.

2018. febr. 5. 20:13
 8/11 Metionin ***** válasza:
1 éves korában. Szabolcs megye, így is 40 km-t buszoztam a macsekkal mert közelebb nincs olyan doki aki műt is. Debrecenben 6 hónaposan már simán vállalják de az 6 órás út lett volna oda-vissza, nem vállaltam be, inkább vártam.
2018. febr. 5. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Félreérthetően fogalmaztam. Tudom hogy nem a tenyésztő ivartalanítja, annyira hülye nem vagyok :D
2018. febr. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Lehet, én vagyok a figyelmetlen, de nekem se a faj se a nem nem derült ki a leírásból. Később, egy komment alapján gondolom, hogy cicáról van szó?


A hímeket valóban 6 hónapos kor környékén szokták ivartalanítani, a nőstényeknél meg az az átlag elvárás, hogy meg kell várni az első ivarzást, mert addig fejlődnek ki teljesen az ivarszervek, ami azért fontos, mert az infantilis ivarszervek infantilisek maradnak ivartalanítás után, így gyakoribbá válnak a húgyúti fertőzések pl. Ha a cicád 5 hónaposan már ivarzott (mert előfordulhat), akkor az 5 hónap is helyénvaló az ivartalanításhoz. Ezt a dokitok valószínűleg leellenőrizte.

2018. febr. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!