Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit lehet kezdeni a bolhákkal?

Mit lehet kezdeni a bolhákkal?

Figyelt kérdés
Anyukám idehozott 2 macskát,hiába mondtam neki,hogy ez lesz a vége. Minden csupa bolha lett tőlük. És ez egyedül csak engem zavar! Már tiszta csípés vagyok mindenhol és hiába mondom hogy fürdesse meg őket vagy vegyen valamit a bolhák ellen, ő ezt tűri,mert hogy őt nem csipked össze semmi,azt mondja. De én már tele vagyok piros foltokkal,ez nem normális...

2018. febr. 5. 14:17
 1/6 anonim ***** válasza:
92%

Bolhairtót és féreghajtót kell venni a macskáknak, azzal kezelni őket. Kezelést ismételni.

Állatorvos ad megfelelő szert.

Mindent, ami mosható, magas hőfokon kimosni, mindent lemosni, fertőtleníteni, vagy kidobni.

Gratulálok anyukádnak a felelősségteljes állattartásért, rólad a gyerekéről már nem is szólva... :(

2018. febr. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Van macskára olyan csepp, ami a környezetében is kiírtja a kis aranyos bolhákat. Ha elmondod az állatorvosnak olyant ad.

A mosást nem helyettesíti, de nem kell mindent kidobálni.

2018. febr. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mi Frontline kombo cseppet használunk, elég drága, nagyon bevált!
2018. febr. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A cseppeket, féreghajtást már leírták.

de ne olcsó, gyógynövényes cseppet szerezz, mert a hatásuk nem elégséges, állatgyógyszertárban vagy állatorvosnál szerezd be!

És egy nagytakarítás. Minden résre kiterjedő porszívózás, és ha lehetőséged van rá gőzölés. A 100 fok még nekik is sok.

2018. febr. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Én ezt értem,köszönöm a válaszokat. De nekem nincsen pénzem ilyesmire,anyum pedig nem fogja megvenni,mert hogy őt nem csipkedi össze semmi,biztosan valami más bajom van...
2018. febr. 7. 11:20
 6/6 anonim ***** válasza:
Mondd el neki, hogy a bolhás macska biztosan bélférges is, ami viszont az emberre is fertőző! Hátha akkor intézkedik.
2018. febr. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!