Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak ebben az esetben...

Mit csináljak ebben az esetben a cicámmal?

Figyelt kérdés

Van egy kb másfél éves fiú cicám és az a baj,hogy már kb 4 napja csak enni jár haza.de tényleg.

Hazajön,nyávog,hogy adjunk neki enni,megeszi,aztán megy is és ezt naponta kb 2-3 szor megcsinálja és ennyi,látjuk,amíg eszik,aztán megy is el.

Tudom,hogy most jön a nyár meg minden,de ha esetleg ivartalanítatnánk,akkor jobb lenne a helyzet?

Akkor nem járkálna el és nyugodtabb is lenne?

És kb mennyibe kerül egy ivartalanítás,illetve nagyon fájna neki,vagy szenvedne tőle?

Szóval mikkel jár ez?


Köszi a válaszokat előre is!

Üdv!


2010. jún. 7. 10:40
 1/7 A kérdező kommentje:

Ja és még azt szeretném mondani,hogy volt már egy másik cicám is,aki valami hasonlót csinált.

Ő eltűnt pár napra,aztán hazajött,itthon volt pár napig,aztán megint elment és azóta sem jött haza.:(

Ez kb 2 éve volt.:(

Nem szeretném,hogy ezzel is ez történjen.

Kérlek segítsetek.

Vagy az ivartalanításon kivűl valami más ötlet?

Üdv!

2010. jún. 7. 10:43
 2/7 anonim ***** válasza:
kandúroknál az ivartalanítás kisebb beavatkozás,két-három nap alatt kiheveri,utána tényleg kevesebbet csavarognak általában. nem fáj annyira,mert kap a műtét utánra is fájdalomcsillapítót. nálunk a kandúrkákat 7500-ért ivartalanítják,ez változó.
2010. jún. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%

Szia!


Nekem is kandúr cicám van, igaz ő már a 15. évét tapossa. 2 éves volt, mikor azt mondtam, köszönöm nem bírom tovább.

Kinti-benti sziámi macskáról van szó. Pont, ahogy írtad, hazajött enni, majd távozott. Lesoványodott, folyton balhézott, úgyhogy eldöntöttük, hogy véget vetünk ennek.

Nem emlékszem már rá, hogy 13 évvel ezelőtt mennyi volt az ivartalanítás, de a változás szembetűnő.

Nagyon hamar felépülnek, főleg a fiú macskák, nem lesznek lelki betegek.

Nincs balhé, nincs napokra kimaradozás, nincs kóros soványság. Úgyhogy én csak ajánlani tudom. Sokkal nyugodtabb, türelmesebb, játékosabb cicád lesz.

2010. jún. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Akkor úgy látom,hogy ez csak jó hatással lesz a cicákra?

És egyáltalán nem mennek el vagy csak nem ilyen hosszú időre?

És tényleg semmi mellékhatása,következménye nem lesz az ivartalanításnak?

2010. jún. 7. 10:55
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen, mindenképpen javaslom az ivartalanítást.

Manapság már úgynevezett felszívódó varratokkal végzik a műtétet. Azaz nem is kell visszavinni.

Megkíméled a cicádat a veszélyektől. Egy kandúr udvarlási időszakban nagyon messzire is elmegy ezernyi veszély leselkedik rá. A legkevesebb, hogy összeverekedik más kandúrokkal. És a legnagyobb veszélyt maga az ember jelenti. Ettől még szeret majd levegőn lenni, napozni, fára mászni, fűben hemperegni, csatangolni. Csak nem akar majd messzire elmenni.

Nézz utána több helyen az árnak, vannak akciók néha.

2010. jún. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az ivartalanításnak rossz hatása egyáltalán nincs.

Amit én rosszul éltem meg az az altatás utáni ébredezés. Csetlett-botlott, nekiment mindennek. Mindenáron el akart kúszni az alomba pisilni, de képtelen volt rá. De ezt csak a gazdi éli meg rosszul. Rossz ezt látni, de kialusszák magukat és tényleg kutyabajuk.

Az enyém maximum annyira megy ki az udvarra, hogy füvet egyen, megverje a kutyát, és heverésszen a napon.

2010. jún. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az utolsón nagyon jót nevettem.:D

Megfontolom még és megbeszélem Anyukámmal.Biztosan jó megoldás lenne,csak az ár után még érdeklődni kell.

De ha találunk megfelelő árú orvost,akkor biztosan megcsináltatjuk.

Köszönöm még egyszer a válaszokat!

Üdv!

2010. jún. 7. 12:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!